Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opuštěný pozemek vedle Aldisu obsadí ČSOB, záměr už v Hradci Králové stvrdily podpisy na smlouvě. Má vzniknout architektonicky nadčasové dílo

01.11.2015
Opuštěný pozemek vedle Aldisu obsadí ČSOB, záměr už v Hradci Králové stvrdily podpisy na smlouvě. Má vzniknout architektonicky nadčasové dílo

Autor: Hradeckralove.org

Popisek: Lokalita Aldis

Město Hradec Králové se dohodlo se zástupci Československé obchodní banky (ČSOB), která hodlá na pozemcích nedaleko Aldisu vybudovat své dlouhodobé regionální sídlo. Pro město představuje tento krok podstatný posun směrem ke zkulturnění a oživení této lokality včetně navýšení počtu pracovních míst pod hlavičkou ověřeného investora. Ten pro své budoucí působiště vyhlížel vhodné pozemky i v sousedních Pardubicích. K podpisu budoucí kupní smlouvy dali mandát svým hlasováním počátkem září zastupitelé.

Devítileté zatížení

Pozemek, který město prodalo ČSOB, je už devět let zatížen nájemním vztahem s developerskou společností Unimex, což v těchto místech omezuje jiné projekty bez spolupráce s touto společností. Výsledkem poměrně dlouhého vyjednávání tří stran, tedy města, Unimexu a ČSOB, je uzavření souboru smluv včetně budoucí smlouvy o prodeji těchto pozemků o celkové výměře 8128 m2 za 28,448 milionu korun.

Dohromady ČSOB vynaloží částku adekvátní tržní ceně, když kromě kupní ceny, kterou hradí městu, nabídlo, že se finančně vypořádá také s Unimexem. Bude tak částečně kompenzovat jerho náklady na údržbu pozemku, již provedenými projekčními pracemi a pronájmem pozemku, který nájemce musel platit městu od července 2006. Za dobu trvání nájemního vztahu takto město obdrželo od společnosti Unimex částku 7 721 600 korun.

Velký rozmach čeká i okolní plochy

ČSOB si zakládá na společenské odpovědnosti a dbá jak na architekturu vlastní stavby a optimální pracovní prostředí pro své pracovníky, tak na kultivaci a další rozvoj svého okolí. Díky projektu stavby administrativní budovy ČSOB se lokalita oživí a do budoucna může přinést i na okolní pozemky velký rozmach. „ČSOB vstupem do lokality Aldis a výstavbou vlastní nové budovy významně a s dlouhodobou perspektivou zapouští v této východočeské metropoli kořeny,“ vysvětluje Zora Křičková, výkonná ředitelka Facilities managementu ČSOB, a dodává, že se nejedná o spekulativní či komerční investici, protože banka opravdu hledala své pevné regionální sídlo.

Z údajů ČSOB vyplývá, že zde hodlá vybudovat architektonicky nadčasový bankovní dům, který citlivě zapadne do kontextu města a bude kombinovat veškeré bankou nabízené služby. „V budově jsou plánovány jídelna, kavárna a pobočka pro veškerou klientelu ČSOB. Zároveň chceme vytvořit prostor pro nárůst kapacity vytvářením zcela nových pracovišť,“ dodává Zora Křičková z ČSOB.

„Rozhodnutí ČSOB je pro nás bezpochyby pozitivní informací a celou záležitost bereme v podstatě jako investiční pobídku za účelem vytvoření nových pracovních míst a oživení lokality. Tomu pomůže i lávka přes Labe, která do budoucna propojí centrum města se Šimkovými sady. Počítáme s tím, že nedaleko objektu vznikne také zastávka MHD, která poslouží i Hradečanům, bydlícím v okolí. Jsem rád, že se společná jednání podařilo dovést do zdárného konce,“ popisuje budoucí proměnu tohoto místa v centru města primátor Zdeněk Fink.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace