Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Opuštěný pozemek vedle Aldisu obsadí ČSOB, záměr už v Hradci Králové stvrdily podpisy na smlouvě. Má vzniknout architektonicky nadčasové dílo

01.11.2015
Opuštěný pozemek vedle Aldisu obsadí ČSOB, záměr už v Hradci Králové stvrdily podpisy na smlouvě. Má vzniknout architektonicky nadčasové dílo

Autor: Hradeckralove.org

Popisek: Lokalita Aldis

Město Hradec Králové se dohodlo se zástupci Československé obchodní banky (ČSOB), která hodlá na pozemcích nedaleko Aldisu vybudovat své dlouhodobé regionální sídlo. Pro město představuje tento krok podstatný posun směrem ke zkulturnění a oživení této lokality včetně navýšení počtu pracovních míst pod hlavičkou ověřeného investora. Ten pro své budoucí působiště vyhlížel vhodné pozemky i v sousedních Pardubicích. K podpisu budoucí kupní smlouvy dali mandát svým hlasováním počátkem září zastupitelé.

Devítileté zatížení

Pozemek, který město prodalo ČSOB, je už devět let zatížen nájemním vztahem s developerskou společností Unimex, což v těchto místech omezuje jiné projekty bez spolupráce s touto společností. Výsledkem poměrně dlouhého vyjednávání tří stran, tedy města, Unimexu a ČSOB, je uzavření souboru smluv včetně budoucí smlouvy o prodeji těchto pozemků o celkové výměře 8128 m2 za 28,448 milionu korun.

Dohromady ČSOB vynaloží částku adekvátní tržní ceně, když kromě kupní ceny, kterou hradí městu, nabídlo, že se finančně vypořádá také s Unimexem. Bude tak částečně kompenzovat jerho náklady na údržbu pozemku, již provedenými projekčními pracemi a pronájmem pozemku, který nájemce musel platit městu od července 2006. Za dobu trvání nájemního vztahu takto město obdrželo od společnosti Unimex částku 7 721 600 korun.

Velký rozmach čeká i okolní plochy

ČSOB si zakládá na společenské odpovědnosti a dbá jak na architekturu vlastní stavby a optimální pracovní prostředí pro své pracovníky, tak na kultivaci a další rozvoj svého okolí. Díky projektu stavby administrativní budovy ČSOB se lokalita oživí a do budoucna může přinést i na okolní pozemky velký rozmach. „ČSOB vstupem do lokality Aldis a výstavbou vlastní nové budovy významně a s dlouhodobou perspektivou zapouští v této východočeské metropoli kořeny,“ vysvětluje Zora Křičková, výkonná ředitelka Facilities managementu ČSOB, a dodává, že se nejedná o spekulativní či komerční investici, protože banka opravdu hledala své pevné regionální sídlo.

Z údajů ČSOB vyplývá, že zde hodlá vybudovat architektonicky nadčasový bankovní dům, který citlivě zapadne do kontextu města a bude kombinovat veškeré bankou nabízené služby. „V budově jsou plánovány jídelna, kavárna a pobočka pro veškerou klientelu ČSOB. Zároveň chceme vytvořit prostor pro nárůst kapacity vytvářením zcela nových pracovišť,“ dodává Zora Křičková z ČSOB.

„Rozhodnutí ČSOB je pro nás bezpochyby pozitivní informací a celou záležitost bereme v podstatě jako investiční pobídku za účelem vytvoření nových pracovních míst a oživení lokality. Tomu pomůže i lávka přes Labe, která do budoucna propojí centrum města se Šimkovými sady. Počítáme s tím, že nedaleko objektu vznikne také zastávka MHD, která poslouží i Hradečanům, bydlícím v okolí. Jsem rád, že se společná jednání podařilo dovést do zdárného konce,“ popisuje budoucí proměnu tohoto místa v centru města primátor Zdeněk Fink.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace