Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jak to vypadá s průmyslovou zónou Kvasiny? Hejtman podepsal s obcemi a ředitelstvím silnic a dálnic smlouvu o spolupráci. Čtěte, co to znamená

09.10.2015
Jak to vypadá s průmyslovou zónou Kvasiny? Hejtman podepsal s obcemi a ředitelstvím silnic a dálnic smlouvu o spolupráci. Čtěte, co to znamená

Autor: Škoda Auto

Popisek: Nejznámější podnik v zóně Kvasiny je škoda Auto

Rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, díky němuž poputují do kraje miliardové investice, se začíná rozbíhat. Protože je Královéhradecký kraj garantem všech projektů, které jsou v rámci rozvoje průmyslové zóny plánovány, uzavřel smlouvu se všemi partnery, kterých se projekty za dohromady téměř tři miliardy korun týkají.

Obce budou dostávat dotace

„Smlouva o spolupráci připravuje dotčené obce na potřebu jejich zodpovědnosti za řádné a rychlé administrování a realizování projektů, na které budou dostávat z různých zdrojů (resortů) přímé dotace,“ popsal smysl smlouvy hejtman Lubomír Franc, který ji podepsal za Královéhradecký kraj. S ním smlouvu podepsali zástupci měst Solnice, Rychnov nad Kněžnou, Opočno, městyse Častolovice, obcí Kvasiny a Černíkovice a hradeckého Ředitelství silnic a dálnic ČR. Zároveň ji schválily zastupitelstva všech dotčených subjektů, Rada Královéhradeckého kraje i krajské zastupitelstvo. Podpis se uskutečnil v rámci konference Rozvoj průmyslu a bytové výstavby na Rychnovsku, kterou pořádal CzechInvest v Rychnově nad Kněžnou.

S rozvojem zóny je plánováno velké množství projektů. Královéhradecký kraj bude administrovat vše potřebné kolem vzniku nové průmyslové zóny, organizovat investice dotčených měst a obcí a ponese odpovědnost koordinátora celé investice ve výši téměř tří miliard korun. Celková investice, která poputuje do regionu díky krajskému projektu Rozšíření průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné, dopravní a technické infrastruktury v Královéhradeckém kraji, má dosáhnout až tří miliard korun. 

V únoru slibovala vláda

V rámci vládního usnesení, které schválila letos v únoru vláda České republiky, se má realizovat velká řada projektů z oblasti samotné přípravy pro krajskou průmyslovou zónu, například dopravní infrastruktura, technicko-inženýrská infrastruktura, občanská vybavenost, školství i zdravotnictví a další dílčí projekty v obcích, zónou dotčených. Jsem rád, že se vládě daří plnit své závazky, získávat nové investice a vytvářet nová pracovní místa. V roce 2014 podpořila vláda 149 investičních projektů, díky nimž se vytvoří téměř 15 000 nových pracovních míst,“ uvedl v únoru předseda vlády Bohuslav Sobotka. 

Nová investice společnosti Škoda Auto, kterou v únoru vláda podpořila, byla vyčíslena v minimální výši 7,2 miliardy korun. Přinese až 1300 nových pracovních míst a v návaznosti se očekává vznik dalších přibližně 400 nových pracovních míst u regionálních dodavatelů.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace