Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

ZOO ve Dvoře Králové nad Labem se rozloučila s prázdninami a otevřela jihoafrickou vesničku s dikobrazí rodinkou

02.09.2015
ZOO ve Dvoře Králové nad Labem se rozloučila s prázdninami a otevřela jihoafrickou vesničku s dikobrazí rodinkou

Autor: cez.cz

Popisek: V ZOO Dvůr Králové nad Labem

Poslední srpnovou sobotu se královédvorská ZOO oficiálně rozloučila s prázdninami. Slavnostní den využila k otevření jihoafrické vesničky s dikobrazí rodinkou a dalšími zajímavými prvky přibližujícími život mezi řekami Zambezi a Limpopo. Výstavbu vesničky podpořila Nadace ČEZ příspěvkem 300 tisíc korun.

Inspirací nově otevřené královédvorské vesničky byla osada Gwanda z jihozápadní části Zimbabwe. Vesnička, která je věrnou ukázkou života Jihoafričanů, slouží k praktickému poznání vzdálené kultury a svým návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých i vzdělávacích prvků.

„V jihoafrické vesničce jsme vybudovali například velký větrník, kterým Afričané získávají vodu. Opuštěný důl na zlato zase obývá celá dikobrazí rodinka. Mysleli jsme i na osvěžení v horkých afrických dnech, proto se ve vesničce nachází vodní korýtka,“ sdělil Jaroslav Hyjánek, zástupce ředitele ZOO ve Dvoře Králové. „Věříme, že se nová vesnice stane oblíbenou atrakcí naší zoologické zahrady. Praktická ukázka a možnost si věci na místě takzvaně osahat dokáže zábavným způsobem přiblížit vzdálenou kulturu dětem i dospělým,“ dodal Jaroslav Hyjánek.

Sobotní den nabídnul všem návštěvníkům bohatý program v podobě soutěží, her či geocachingové zábavy. Přítomným se v rámci oslav mezinárodního dne orangutanů představila dokonce sama slavná orangutanka Žaneta se svou dcerou Tess, které se v odpoledních hodinách dočkaly od vedení ZOO chutného překvapení. Děti i dospělí si na místě vyzkoušeli také vysypávání písečných mandal a prostřednictvím přednášky nahlédli do problematiky nadměrné produkce palmového oleje na africkém kontinentu.

Pořízení nových informačních tabulí do africké vesničky podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Královédvorská ZOO je oblíbeným cílem dětí i dospělých. Líbí se nám, že se svými expozicemi snaží napodobit přirozené prostředí zvířat, jako třeba právě v africké vesničce, proto jsme tuto myšlenku podpořili,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace