Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hradec Králové: Město prodá byty prostřednictvím veřejných aukcí

04.03.2013
Hradec Králové: Město prodá byty prostřednictvím veřejných aukcí

Autor: www.facebook.com

Popisek: Hradec Králové

K novému způsobu prodeje majetku přistoupil královéhradecký magistrát. Nemovitý majetek, který doposud zatím nenašel svého kupce prostřednictvím směrnicových pravidel a úřední desky, bude podroben aukci. Tisková mluvčí města uvedla, že se jedná o způsob, jež zaručí transparentnost prodeje, urychlí a zpružní celý proces.

Město v loňském roce ve výběrovém řízení vybralo provozovatele veřejných aukcí, v současné době se připravuje prodej několika bytů. 

Aukce pro prodej nemovitosti bude město zkoušet poprvé. " V první řadě tímto způsobem chceme řešit prodej zbytkových bytů, které zbyly v bytových domech určených k privatizaci nebo prodeji. Předpokládáme, že v prvním kole aukce budeme nabízet kolem deseti bytů o nejrůznějších dispozicích,“ uvedl náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

Zákon o obcích definuje, že o prodeji městského majetku rozhoduje zastupitelstvo. Současně je v platnosti vyhláška, která stanovuje možnost nákupu při dosažení nejvyšší ceny.

Představitelé města se tak rozhodli jít cestou takzvané "rezervované ceny". To je cena, kterou vždy předem schválí zastupitelé. "Majetek bude nabízen formou aukce, provozovatel aukce zajistí dostatečnou prezentaci možnosti prodeje, aby se případných zájemců sešlo co nejvíce. V aukčním procesu bude dosaženo nějaké ceny - a pokud bude minimálně ve výši rezervované ceny, může pak náš odbor uzavřít kupní smlouvu s vítězem aukce,“ popsal stručně celý proces Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku města.

Pokud rezervované ceny dosaženo v aukci nebude, musí se zastupitelé do šedesáti dnů od aukce rozhodnout, zda se majetek prodá či neprodá za nižší než původně rezervovanou cenu.

"Radnice přistoupila k pružnějšímu způsobu, který české právo nabízí, a tím je právě aukce. V aukci se střetne nabídka s poptávajícími a licitací se ocení v rámci volné a svobodné soutěže dražený předmět svojí nabídkou. Do této chvíle se prodej nemovitostí odehrával prostřednictvím úřední desky a podle regulí, které stanovila příslušná směrnice," popsala Magdalena Vlčková, mluvčí magistrátu. 

(zdroj: Hradeckralove.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace