Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

K úniku dat o pacientech nedošlo, tvrdí hejtman Lubomír Franc. Česká televize ale říká něco jiného

10.02.2015
K úniku dat o pacientech nedošlo, tvrdí hejtman Lubomír Franc. Česká televize ale říká něco jiného

Autor: Nemocnice Trutnov

Popisek: K úniku dat o pacientech prý nedošlo. Ilustrační foto z trutnovské nemocnice, která spadá pod Zdravotnický holding Královehradeckého kraje

Podle reportáže České televize z 5. února letošního ve východočeských nemocnicích unikly údaje stovek pacientů. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc to popírá.

Hejtman uvedl, že celou situaci projednal se všemi zúčastněnými. Schůzky se mimo zástupců vedení kraje zúčastnil ředitel Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Jiří Skřivánek i předseda dozorčí rady holdingu Pavel Trpák.

Nejsou data jako data

„V prvé řadě bych chtěl ujistit všechny pacienty krajských nemocnic, že jejich osobní údaje nikam neunikly ani nebyly zneužity. Data neobsahovala identifikaci pacientů, neobsahovala ani jméno nebo například bydliště pacienta,“ řekl hejtman Franc.

K úniku dat na veřejnost mimo Zdravotnický holding Královehradeckého kraje (KHK) a zpracovatele dat podle jeho ujištění nedošlo. „Chyba je z našeho pohledu v nedostatečné komunikaci mezi nemocnicemi a Zdravotnickým holdingem,“ míní nejvyšší představitel kraje.

Vše se zkontroluje

Kontrolní orgány Zdravotnického holdingu KHK a.s. i Rada Královéhradeckého kraje nechají prý prověřit celou situaci a zároveň i systém a mechanismy s nakládáním dat.

„Data byla použita pro ekonomickou analýzu zkoumání efektivity správnosti zdravotní péče, která je pacientům v nemocnicích poskytována. Data byla použita pouze k analýze a bylo smluvně zajištěno, že budou po zpracování analýzy vymazána,“ uvedl na závěr hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Řeší se zvýšení platů

Čím se také zdravotnický holding nyní mimo jiné zabýval, a to směrem ke svým zaměstnancům, byly mimo jiné kolektivní smlouvy v jeho nemocnicích. Jednání o nových kolektivních smlouvách pro letošní rok byla úspěšně ukončena k 30. lednu.

Dobrou zprávou pro všechny zaměstnance je, že od 1. ledna 2015 - vzhledem k dobrým hospodářským výsledkům a pečlivě sestavenému plánu na rok 2015 – garantuje zdravotnická společnost všem pracovníků bez výjimky pětiprocentní navýšení tarifních mezd.

Po dohodě s odborovými organizacemi dokonce v nejnižších platových kategoriích jde o zvýšení platů nad rámec úpravy minimální mzdy. V kategoriích dělníci, uklízečky, vrátní, nekva­lifikovaní sanitáři (třída 1 až 3) se navyšuje o 7,5 až 8 procent, což odpovídá absolutní částce zhruba 750 Kč.

Vyjednávání byla tvrdá, ale korektní

„Vyjednávání byla velmi tvrdá, ale korektní. Zaměstnavatelé a odboráři byli rovnocennými partnery, kteří plují společně na jedné lodi rozbouřenými vodami českého zdravotnictví. Jednotlivé odborové organizace s vedením příslušných nemocnic jednaly společně, přičemž vedení Zdravotnického holdingu splnilo, myslím úspěšně, roli mediátora,“ uvedl Jiří Skřivánek, předseda představenstva zdravotnické organizace.

Výsledkem je, že jednotlivá zdravotnická zařízení v rámci Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje mají kolektivní smlouvu po obsahové stránce jednotnou. Kolektivní smlouvy byly uzavřeny na dobu jednoho roku s tím, že pokud dojde v průběhu roku ke změnám úhradových mechanismů na rok 2015, tak se ke kolektivním smlouvám vyjednavači vrátí a mzdové ohodnocení případně navýší.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace