Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kam za sportem a kulturou o velikonočním víkendu?

29.03.2013
Kam za sportem a kulturou o velikonočním víkendu?

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Velikonoční kraslice, ilustrační foto

V souvislosti s nadcházejícím velikonočním víkendem nabízí východní Čechy plejádu společenských, kulturních a sportovních akcí.

Před námi je poslední březnový víkend a s ním jediný pohyblivý svátek v roce, Velikonoce. Největší křesťanský svátek a zároveň svátek jara, který si oblíbila většina lidí bez ohledu na to, zda jsou, či nejsou věřící. Pro obyvatele východních Čech je v souvislosti se svátečním víkendem přichystáno mnoho atrakcí a kulturních akcí, kterými si mohou Velikonoce zpříjemnit.

Nasát velikonoční atmosféru mohou návštěvníci Šrámkova statku v Pileticích, kde na ně čeká od soboty do pondělí přehlídka velikonočních zvyků. Ti odvážnější si budou moci sami vyzkoušet zdobení kraslic drátkováním, voskem, či slámou.

V Potštejně se těší na rodiny s dětmi

Speciální program mají v souvislosti s Velikonocemi také na zámku v Potštejně, který se v sobotu od třinácti hodin otevře nejen pro běžné návštěvníky, ale především pro rodiny s dětmi. „Připravujeme pestrý program pro děti všech věkových kategorií a podle reakcí z minulých let soudím, že si sváteční odpoledne velmi užijí. Letos k nám opět přijde několik velikonočních maskotů, kteří provedou děti soutěžním odpolednem. Malým i velkým návštěvníkům nabídneme nejen týmové soutěžní disciplíny, kůzlátka pobíhající na zámeckém nádvoří, ale také poutavé povídání o původu Velikonoc a velikonočních zvycích. Velikonoční kraslice, svíčky, jarní kytičky a jiné zboží si budou moci naši hosté nakoupit na řemeslných trzích. Rovněž uvidí, jak prodávané předměty vznikají. Budou moci též ochutnat pravé jidáše, které zvýrazní velikonoční náladu,“ uvedla novinářům kastelánka Kateřina Skalická.

Pod názvem Velikonoce na zámku je pro návštěvníky Hrádku u Nechanic přichystána přehlídka tradičních velikonočních zvyků. Jelikož byl zdejší zámek pouze letním sídlem rodu Harrachů, nabídne zámecká kuchyň všem hostům teplý punč, kávu nebo čaj. Přesto návštěvníkům doporučujeme, aby nezapomněli na šály a bundy.

Rocková hudba rozezní České Meziříčí

Pro ty, jež spíš než velikonoční zvyky upřednostňují hudební koncerty, je nachystán rockový koncert v sokolovně v Českém Meziříčí. V neděli od osmnácti hodin vystoupí skupiny Škwor, Komunál, Morčata na útěku a 4Watty. O dopravu fanoušků tvrdé muziky se postarají svozové autobusy z Náchoda, Jaroměře, Hradce Králové a dalších míst.

Na sobotu je naplánováno zahájení turistické sezóny  Josefovské pevnosti akcí Otevírání pevnosti Josefov. Od jedenácti hodin dopoledne začíná program v Prvním vojenskohistorickém muzeu M. Frosta, během kterého projdou městem historické jednotky, aby na závěr uspořádaly bitevní vřavu na louce za Dolíkem.

Loupežník Lotrando provede děti benediktinským klášterem v Broumově

Na děti z Broumova čeká o velikonočním víkendu loupežník Lotrando, který je i s rodiči provede úchvatnými prostory benediktinského kláštera. Při té příležitosti jim bude vyprávět mnoho zajímavostí o Velikonocích a zvycích, které se k tomuto svátku vztahují. Všichni návštěvníci dostanou od Lotranda na rozloučenou malý dárek.

Jičín očekává nápor turistů

Kdo chce o Velikonocích nejen slavit a hodovat, ale i sportovat, může se zúčastnit 47. ročníku Pochodu Českým rájem, který pořádá Klub českých turistů ve spolupráci s městem Jičín. Start je naplánován na sobotu mezi šestou a desátou hodinou na Valdštejnově náměstí v Jičíně a na účastníky pochodu čekají trasy od patnácti do padesáti kilometrů. Pro děti jsou přichystány tratě Rumcajse, Manky a Cipíska, které měří od tří do osmi kilometrů.

Kamil Kubáň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace