Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kam za sportem a kulturou o velikonočním víkendu?

29.03.2013
Kam za sportem a kulturou o velikonočním víkendu?

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Velikonoční kraslice, ilustrační foto

V souvislosti s nadcházejícím velikonočním víkendem nabízí východní Čechy plejádu společenských, kulturních a sportovních akcí.

Před námi je poslední březnový víkend a s ním jediný pohyblivý svátek v roce, Velikonoce. Největší křesťanský svátek a zároveň svátek jara, který si oblíbila většina lidí bez ohledu na to, zda jsou, či nejsou věřící. Pro obyvatele východních Čech je v souvislosti se svátečním víkendem přichystáno mnoho atrakcí a kulturních akcí, kterými si mohou Velikonoce zpříjemnit.

Nasát velikonoční atmosféru mohou návštěvníci Šrámkova statku v Pileticích, kde na ně čeká od soboty do pondělí přehlídka velikonočních zvyků. Ti odvážnější si budou moci sami vyzkoušet zdobení kraslic drátkováním, voskem, či slámou.

V Potštejně se těší na rodiny s dětmi

Speciální program mají v souvislosti s Velikonocemi také na zámku v Potštejně, který se v sobotu od třinácti hodin otevře nejen pro běžné návštěvníky, ale především pro rodiny s dětmi. „Připravujeme pestrý program pro děti všech věkových kategorií a podle reakcí z minulých let soudím, že si sváteční odpoledne velmi užijí. Letos k nám opět přijde několik velikonočních maskotů, kteří provedou děti soutěžním odpolednem. Malým i velkým návštěvníkům nabídneme nejen týmové soutěžní disciplíny, kůzlátka pobíhající na zámeckém nádvoří, ale také poutavé povídání o původu Velikonoc a velikonočních zvycích. Velikonoční kraslice, svíčky, jarní kytičky a jiné zboží si budou moci naši hosté nakoupit na řemeslných trzích. Rovněž uvidí, jak prodávané předměty vznikají. Budou moci též ochutnat pravé jidáše, které zvýrazní velikonoční náladu,“ uvedla novinářům kastelánka Kateřina Skalická.

Pod názvem Velikonoce na zámku je pro návštěvníky Hrádku u Nechanic přichystána přehlídka tradičních velikonočních zvyků. Jelikož byl zdejší zámek pouze letním sídlem rodu Harrachů, nabídne zámecká kuchyň všem hostům teplý punč, kávu nebo čaj. Přesto návštěvníkům doporučujeme, aby nezapomněli na šály a bundy.

Rocková hudba rozezní České Meziříčí

Pro ty, jež spíš než velikonoční zvyky upřednostňují hudební koncerty, je nachystán rockový koncert v sokolovně v Českém Meziříčí. V neděli od osmnácti hodin vystoupí skupiny Škwor, Komunál, Morčata na útěku a 4Watty. O dopravu fanoušků tvrdé muziky se postarají svozové autobusy z Náchoda, Jaroměře, Hradce Králové a dalších míst.

Na sobotu je naplánováno zahájení turistické sezóny  Josefovské pevnosti akcí Otevírání pevnosti Josefov. Od jedenácti hodin dopoledne začíná program v Prvním vojenskohistorickém muzeu M. Frosta, během kterého projdou městem historické jednotky, aby na závěr uspořádaly bitevní vřavu na louce za Dolíkem.

Loupežník Lotrando provede děti benediktinským klášterem v Broumově

Na děti z Broumova čeká o velikonočním víkendu loupežník Lotrando, který je i s rodiči provede úchvatnými prostory benediktinského kláštera. Při té příležitosti jim bude vyprávět mnoho zajímavostí o Velikonocích a zvycích, které se k tomuto svátku vztahují. Všichni návštěvníci dostanou od Lotranda na rozloučenou malý dárek.

Jičín očekává nápor turistů

Kdo chce o Velikonocích nejen slavit a hodovat, ale i sportovat, může se zúčastnit 47. ročníku Pochodu Českým rájem, který pořádá Klub českých turistů ve spolupráci s městem Jičín. Start je naplánován na sobotu mezi šestou a desátou hodinou na Valdštejnově náměstí v Jičíně a na účastníky pochodu čekají trasy od patnácti do padesáti kilometrů. Pro děti jsou přichystány tratě Rumcajse, Manky a Cipíska, které měří od tří do osmi kilometrů.

Kamil Kubáň

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace