Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Královéhradeckém kraji už jsou koalice ukuchtěné skoro všude. Povozíte se v Hradci městskou dopravou zdarma?

05.11.2014
V Královéhradeckém kraji už jsou koalice ukuchtěné skoro všude. Povozíte se v Hradci městskou dopravou zdarma?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Volby, ilustrační foto

V Královéhradeckém kraji je podoba nových koalic známá v osmi z deseti největších měst. Koaliční vyjednávání pokračují ve Dvoře Králové nad Labem a v Rychnově nad Kněžnou. Hradecký krajský soud přijal osm stížností na volby, například právě v Hradci Králové. Novinářům to řekla mluvčí soudu Olga Mičanová. Ještě se tedy uvidí, zda se v Hradci bude jezdit zadarmo, jak slibují koaliční partneři.

Soud eviduje také stížnosti na průběh voleb v Ostroměři, Soběrazi, Starém Bydžově, Všeni, Stanovicích a dvě v Častolovicích. „Definitivní seznam všech stížností v souvislosti s volbami zveřejníme na webu krajského soudu během pondělí," řekla Mičanová.

Ve Dvoře povládnou babišovci. ODS a ČSSD se stahují do opozice

Ve Dvoře Králové nad Labem zastupitelé vítězného hnutí ANO již stvrdili smlouvu s koaličními partnery Šance pro Dvůr, TOP 09 a VOLBA PRO MĚSTO. „Shodli jsme se jak na základních programových prohlášeních, tak na mechanizmech budoucího rozhodování a vzájemné komunikace. V první řadě musíme dokončit projekty, které současné vedení města začalo, a mají význam. Zároveň chceme realizovat nové,“ uvedl kandidát hnutí ANO na starostu Jan Jarolím.

„Naším cílem je zaměřit se na životní prostředí a věnovat se územnímu plánování. Rovněž bychom si přáli zatraktivnit naše město například vybudováním zábavního centra, které by přilákalo turisty do střed,“ uvedl Dušan Sedláček z Šance pro Dvůr.

Hodně si od uzavřené koalice slibuje také Emil Kudrnovský z TOP 09. „Jako zásadní vidím to, že jsme se dohodli. Těším se, že tomu dáme nový vítr. Rozhodně tuto koalici nepokládám za křehkou,“ upřesnil.  Ustavující zastupitelstvo  se uskuteční 6. listopadu v 15 hodin v Hankově domě.

Dosavadní tradiční strany ODS a ČSSD se stahují do opozice.

V Hradci soud eviduje stížnost na volby

V Hradci Králové se na koalici dohodly Hradecký demokratický klub, ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL. V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu má koalice 22 mandátů. Subjekty připravují programové prohlášení. Kvůli stížnosti podané na soud se ustavující zastupitelstvo odložilo na pozdější termín. „Nový termín bude stanoven s ohledem na rozhodnutí soudu, o němž dostane magistrát vyrozumění ve lhůtě určené zákonem," informovala mluvčí Magdaléna Vlčková. Volby napadla strana Hradečtí patrioti kvůli údajně špatnému sečtení hlasů v několika okrscích, například Třebši.

Vedení ODS v okrese Hradec Králové po neúspěchu v letošních obecních, senátních a evropských volbách rezignovalo. Nové vedení by mělo být zvoleno v lednu na oblastním sněmu. Informovala o tom regionální manažerka ODS Věra Šenková.

Od nového vedení obce by se měli lidé dočkat jedné linky MHD zcela zdarma, bezplatného jízdného pro seniory, ale i slevy pro všechny obyvatele města.

Na některých radnicích zřejmě při starém, v Jičíně se někdo cítí nestabilní

V Trutnově se na spolupráci dohodla vítězná ODS se Sdružením pro Trutnov, Volbou pro město Trutnov (VPM) a TOP 09. Pouhý den po volbách se podařilo vytvořit koalici v Náchodě, kde bude v čele radnice stát jasně vítězná ČSSD s Patrioty města Náchoda a KDU-ČSL.

Na koalici v sedmnáctitisícovém Jičíně se domluvily ANO, Sdružení pro Jičín, Volba pro město, ČSSD a TOP 09. V jednadvacetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice nejtěsnější většinu 11 hlasů, strany smlouvu podepsaly minulou středu. Jičínský demokratický klub, který ve volbách získal tři mandáty, označil koalici za nestabilní, navrhl vytvoření široké koalice a strany vyzval k dalšímu jednání.

Ve Vrchlabí, Jaroměři a Novém Městě nad Metují by v čele radnic měli nadále stát současní starostové Jan Sobotka (sdružení Zvon), Jiří Klepsa (Volba pro město) a Petr Hable (Volba pro Nové Město). V Nové Pace na Jičínsku by měl v čele radnice vystřídat Rudolfa Cogana jeho bratr Josef, oba kandidovali za vítězné Sportovce pro Novou Paku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš