Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Adresář Ondřeje Suchého

Adresář Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sobotka s Babišem tyto peníze projebou, napsal náměstek ODS

18.08.2014
Sobotka s Babišem tyto peníze projebou, napsal náměstek ODS

Foto: Hans Štembera

Popisek: Nová Sobotkova vláda, právě jmenovaná prezidentem

Zástupce ODS v Hradci Králové Martin Soukup, který o sobě podle našich informací hovoří jako o budoucím primátorovi, na svém Facebooku uveřejnil rádoby vtipný obrázek o krabičce cigaret. Podle Soukupa z ní vláda dostává 53 korun, které prý projebe rychleji, než dokouříte první.

Kromě jiného východočeská kampaň ODS cílí na ústřední téma komunálních voleb: MHD zdarma. „Je bezesporu, že městská hromadná doprava je v Hradci Králové na vysoké úrovni. Vím to z ohlasů občanů, kteří reagovali na můj nedávný sloupek zveřejněný k tomuto tématu v tisku," píše Soukup. „Investice do MHD v Hradci, které se v uplynulých letech podařily, budou mít smysl jen tehdy, když občané budou hromadnou dopravu využívat. Navíc individuální automobilová doprava dosahuje v poslední době rozměru, na nějž naše města nejsou dimenzována, což navíc nechává dopady i na životním prostředí nebo na dlouhém čekání v kolonách aut. Všechny tyto problémy mají společné řešení – podmínky pro cestování v MHD musí být motivační," dodává.

Soukup má navíc podle svých webových stránek podporu hned několika lokálních osobností. Od bývalého europoslance Vlasáka, který o něm hovoří jako o pracovitém muži, tak například manažerku Věru Šenkovou. Ta míní, že Soukup si za svým slovem stojí.

Podle jiných vyjádření, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, je Soukup často spojován s podivnými zakázkami a alkoholem. Jak navíc ukázal interní průzkum pro Hradec Králové, který naše redakce rovněž viděla, ODS se pohybuje na hranici šesti procent. Na pozici primátora, o níž Soukup usiluje, to tak evidentně nestačí.

Cigarety

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: redaktor KL1