Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Boha věřím, ale nechápu, jak to souvisí s tím, že si pletete Sýrii s Ukrajinou? Bělobrádek odpovídal čtenářům, i o střílení raket na Moraváky

31.07.2014
V Boha věřím, ale nechápu, jak to souvisí s tím, že si pletete Sýrii s Ukrajinou? Bělobrádek odpovídal čtenářům, i o střílení raket na Moraváky

Autor: Facebook

Popisek: Pavel Bělobrádek je zastupitel, zvolený za Kálovéhradecký kraj.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpovídal čtenářům na svém profilu na ParlamentníchListech.cz a leccos zajímavého prozradil. Na přetřes přišly zahraniční konflikty, konkrétně pak ke střílení do civilistů kulomety – odporovat zlu se podle něj musí od základu. Hovořilo se například ale i o Vietnamcích...

Jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz se Pavla Bělobrádka zeptal na podporu teroristů v Sýrii, toto označení ale šéf lidovců rázně odmítl. „Odporovat zlu se musí od základu. Pokud za teroristy považuješ neozbrojené civilisty protestující na veřejném prostranství, do kterých se střílí kulomety, pak nemám komentář,“ odpověděl mu.

Další čtenář, podepsaný jako Mrakovic, se však nad těmito slovy rozzlobil. Bělobrádkovo vyjádření se prý mohlo zrodit jedině v blouznivé hlavě. „Myslíte, že použití balistických raket na vlastní lidi, pardon, mluví rusky, tak se zabíjet mohou (dle vyjádření Porošenka) balistickými raketami a odstřelovat dělostřelectvem, je v pořádku? Také byste proti Moravě použil balistickou raketu, pokud by měla vzniknout samostatná Morava?“ napsal mu čtenář s tím, jestli vůbec věří v Boha.

Co sem pletete Porošenka?

„Víte, než někoho začnete urážet, tak si přečtěte, na co jsem reagoval. Na Sýrii, tak proč sem pletete Porošenka? V Boha věřím, ale nechápu, jak to souvisí s tím, že si pletete Sýrii s Ukrajinou?“ odpověděl mu ironicky Bělobrádek.

Jiný čtenář mu pak doporučil, aby si přečetl knihu od poradce několika amerických prezidentů Zbigniewa Brzezińského. „Souhlasíte, že vše je naplánováno už dávno a Rus je skvělý obětní beran pro proamerické fanatiky?“ zeptal se ho. Bělobrádek mu však lakonicky odpověděl: „Ne, nesouhlasím.“

Lidovce vedu od úspěchu k úspěchu

Další ze čtenářů se Bělobrádka zeptal, zda si nemyslí, že svou politikou nevede ČR do války. Tázající v této souvislosti zmínil Bělobrádkovu kytici „pro podporu teroristům v Sýrii na úplném začátku konfliktu“.

Šéf lidovců odmítl, že by vedl naši zemi do války. Naopak, domnívá se, že svou politikou vede KDU-ČSL „od úspěchu k úspěchu“. Ohledně své podpory syrských rebelů podotkl, že se musí zlu odporovat už od základu. Poukázal také na to, že na začátku syrské války byli protestující neozbrojení civilisté.

Jedna z otázek Bělobrádka evidentně rozhořčila

Zmíněný čtenář se pak ještě Bělobrádka zeptal, na čí straně by měla v případě, že vypukne třetí světová válka, stát naše země.

„Na vojně jsi asi nebyl. Chtěl bys bojovat na straně dobra svou přímou účastí?“ zeptal se čtenář lidoveckého šéfa mimo jiné. Bělobrádek by chtěl bojovat „na straně dobra, demokracie a pravdy“. Zároveň se ale do tázajícího ostře opřel: „Ne, na vojně jsem nebyl, na rozdíl třeba od Hitlera či Stalina. Dobře víš, že jsem nemocný a na vojně jsem být nemohl a tato tvoje poznámka svědčí o tvojí podlosti.“

Integrovat se může každá komunita. Jen musí chtít

Jiného čtenáře zase zajímalo, proč se Vietnamci „dokázali poměrně dobře v Česku přizpůsobit, na rozdíl od cikánů“. Bělobrádek souhlasil s tím, že Vietnamci se v naší zemi „dobře integrují“. Na Asiatech ovšem našel jedno „ale“. „Ovšem vietnamská komunita je problematická v některých druzích kriminality, organizované skupiny např. obchodují s drogami. Věřím, že se integrovat může každá komunita, jen musí dostat vzdělání a sama musí chtít,“ napsal.

Dalšího čtenáře zaujalo, že zatímco ČSSD jde do podzimních voleb s heslem „Měníme zemi k lepšímu“, na internetu žádné volební heslo KDU-ČSL nenašel. Bělobrádek k tomu uvedl, že lidová strana centrální kampaň nepovede. „Dáme doporučení, ale v rámci subsidiarity necháme heslo na každém k uvážení,“ uvedl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace