Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Boha věřím, ale nechápu, jak to souvisí s tím, že si pletete Sýrii s Ukrajinou? Bělobrádek odpovídal čtenářům, i o střílení raket na Moraváky

31.07.2014
V Boha věřím, ale nechápu, jak to souvisí s tím, že si pletete Sýrii s Ukrajinou? Bělobrádek odpovídal čtenářům, i o střílení raket na Moraváky

Foto: Facebook

Popisek: Pavel Bělobrádek je zastupitel, zvolený za Kálovéhradecký kraj.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpovídal čtenářům na svém profilu na ParlamentníchListech.cz a leccos zajímavého prozradil. Na přetřes přišly zahraniční konflikty, konkrétně pak ke střílení do civilistů kulomety – odporovat zlu se podle něj musí od základu. Hovořilo se například ale i o Vietnamcích...

Jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz se Pavla Bělobrádka zeptal na podporu teroristů v Sýrii, toto označení ale šéf lidovců rázně odmítl. „Odporovat zlu se musí od základu. Pokud za teroristy považuješ neozbrojené civilisty protestující na veřejném prostranství, do kterých se střílí kulomety, pak nemám komentář,“ odpověděl mu.

Další čtenář, podepsaný jako Mrakovic, se však nad těmito slovy rozzlobil. Bělobrádkovo vyjádření se prý mohlo zrodit jedině v blouznivé hlavě. „Myslíte, že použití balistických raket na vlastní lidi, pardon, mluví rusky, tak se zabíjet mohou (dle vyjádření Porošenka) balistickými raketami a odstřelovat dělostřelectvem, je v pořádku? Také byste proti Moravě použil balistickou raketu, pokud by měla vzniknout samostatná Morava?“ napsal mu čtenář s tím, jestli vůbec věří v Boha.

Co sem pletete Porošenka?

„Víte, než někoho začnete urážet, tak si přečtěte, na co jsem reagoval. Na Sýrii, tak proč sem pletete Porošenka? V Boha věřím, ale nechápu, jak to souvisí s tím, že si pletete Sýrii s Ukrajinou?“ odpověděl mu ironicky Bělobrádek.

Jiný čtenář mu pak doporučil, aby si přečetl knihu od poradce několika amerických prezidentů Zbigniewa Brzezińského. „Souhlasíte, že vše je naplánováno už dávno a Rus je skvělý obětní beran pro proamerické fanatiky?“ zeptal se ho. Bělobrádek mu však lakonicky odpověděl: „Ne, nesouhlasím.“

Lidovce vedu od úspěchu k úspěchu

Další ze čtenářů se Bělobrádka zeptal, zda si nemyslí, že svou politikou nevede ČR do války. Tázající v této souvislosti zmínil Bělobrádkovu kytici „pro podporu teroristům v Sýrii na úplném začátku konfliktu“.

Šéf lidovců odmítl, že by vedl naši zemi do války. Naopak, domnívá se, že svou politikou vede KDU-ČSL „od úspěchu k úspěchu“. Ohledně své podpory syrských rebelů podotkl, že se musí zlu odporovat už od základu. Poukázal také na to, že na začátku syrské války byli protestující neozbrojení civilisté.

Jedna z otázek Bělobrádka evidentně rozhořčila

Zmíněný čtenář se pak ještě Bělobrádka zeptal, na čí straně by měla v případě, že vypukne třetí světová válka, stát naše země.

„Na vojně jsi asi nebyl. Chtěl bys bojovat na straně dobra svou přímou účastí?“ zeptal se čtenář lidoveckého šéfa mimo jiné. Bělobrádek by chtěl bojovat „na straně dobra, demokracie a pravdy“. Zároveň se ale do tázajícího ostře opřel: „Ne, na vojně jsem nebyl, na rozdíl třeba od Hitlera či Stalina. Dobře víš, že jsem nemocný a na vojně jsem být nemohl a tato tvoje poznámka svědčí o tvojí podlosti.“

Integrovat se může každá komunita. Jen musí chtít

Jiného čtenáře zase zajímalo, proč se Vietnamci „dokázali poměrně dobře v Česku přizpůsobit, na rozdíl od cikánů“. Bělobrádek souhlasil s tím, že Vietnamci se v naší zemi „dobře integrují“. Na Asiatech ovšem našel jedno „ale“. „Ovšem vietnamská komunita je problematická v některých druzích kriminality, organizované skupiny např. obchodují s drogami. Věřím, že se integrovat může každá komunita, jen musí dostat vzdělání a sama musí chtít,“ napsal.

Dalšího čtenáře zaujalo, že zatímco ČSSD jde do podzimních voleb s heslem „Měníme zemi k lepšímu“, na internetu žádné volební heslo KDU-ČSL nenašel. Bělobrádek k tomu uvedl, že lidová strana centrální kampaň nepovede. „Dáme doporučení, ale v rámci subsidiarity necháme heslo na každém k uvážení,“ uvedl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová