Šéf lidovců o své Anežce, druhé milence i Janě Nagyové…. Končí Pavel Bělobrádek v politice? Známe pravdu
11.07.2014
Foto: Facebook
Popisek: Pavel Bělobrádek
Vicepremiér a předseda lidovců Pavel Bělobrádek v reakci pro ParlamentníListy.cz popřel spekulace, které v souvislosti s jeho případnou kandidaturou do čela KDU-ČSL zaznívají v médiích. Podle svých slov nezaznamenal v této souvislosti žádné napětí uvnitř strany. Znovu zopakoval, že se svou kandidaturou na šéfa KDU-ČSL počítá, nicméně rozhodnutý ještě definitivně není.
„Ve většině stran se předsedové bojí, že přijdou o křeslo. U lidovců je to naopak – straníci se reálně obávají, že by mohli přijít o svého předsedu Pavla Bělobrádka. A připravují se na variantu, že předsednické křeslo nebude na jarním volební sjezdu obhajovat,“ píše se v pondělním vydání MF Dnes.
Sílí ve straně nervozita?
Podle informací deníku sílí ve straně nervozita před jarním volebním sjezdem, přičemž kolegové se údajně Bělobrádka snaží přesvědčit, aby v čele partaje ještě nějakou dobu setrval. „Byl bych radši, kdyby zůstal v čele, byla by to nejlepší varianta. Věřím, že kandidovat bude,“ řekl MF Dnes předseda lidoveckého poslaneckého klubu Jiří Mihola.
Na rozhodnutí je čas
Bělobrádek pak pro ParlamentníListy.cz uvedl, že žádné napětí uvnitř strany v souvislosti s jeho další budoucností v čele KDU-ČSL nezaznamenal. „Na rozhodnutí je čas do konce roku, zatím s kandidaturou počítám, uvidíme,“ zopakoval pak své vyjádření pro MF Dnes ParlamentnímListům.cz a doplnil, že informace o obavách lidovců ze ztráty svého předsedy přisuzuje okurkové sezóně.
Pavel Bělobrádek je předsedou KDU-ČSL od listopadu 2010. Strana se pod jeho vedením vrátila do Poslanecké sněmovny a uspěla také v evropských volbách. V roce 2013 byl zvolen poslancem PČR a následně místopředsedou Sněmovny. V lednu 2014 byl jmenován místopředsedou vlády ČR a ministrem bez portfeje pro vědu, výzkum a inovace.
Dvě předsedovy milenky
Lidovci se podle informací MF Dnes před blížícím se jarním volebním sjezdem začínají obávat, že přijdou o svého předsedu Pavla Bělobrádka. Ten sice zatím s kandidaturou na tento post opět počítá, jak ale již dříve uvedl, kvůli své nemoci nehodlá usilovat o politické funkce donekonečna.
Jak Pavel Bělobrádek už dříve uvedl v jednom ze svých rozhovorů, kromě KDU-ČSL má další „milenku", kterou je roztroušená skleróza. Jde o nemoc, které přílišný stres a vypětí nesvědčí. Podle informací MF Dnes sílí ve straně nervozita a kolegové se Bělobrádka snaží přesvědčit, aby na pozici lídra opět kandidoval.
„Byl bych radši, kdyby zůstal v čele, byla by to nejlepší varianta," uvedl pro deník šéf poslaneckého klubu Jiří Mihola. Sám Bělobrádek si nechává otevřená všechna vrátka. „Na rozhodnutí je čas do konce roku, zatím s kandidaturou počítám, uvidíme," uvedl.
Ačkoli to podle deníku nechce nikdo připustit, o možných náhradnících už se debatuje. Nejčastěji prý padá jméno prvního místopředsedy a ministra zemědělství Mariana Jurečky nebo místopředsedy Jana Bartoška. Hlavní sponzor strany, developer Luděk Sekyra má o případném novém předsedovi jasnou představu. Měl by umět oslovit jak tradiční voliče na Moravě, tak i ty ve velkých městech. Jeho vztahy s Jurečkou prý nejsou příliš vřelé.
Strana se připravuje na obecní volby. Školí své kandidáty
Strana zatím soustředí svoji pozornost ke komunálním volbám. Na ty se lidovci začali připravovat již začátkem roku. Pro své kandidáty pořádají školení komunikace s veřejností nebo jak se správně dělá PR.
„Zvlášť se věnujeme kandidátům, kteří jsou na kandidátkách do magistrátu a velkých měst, protože se nám tam nedaří vždy mít kvalitní výsledky. V malých obcích jsme zase takové problémy neměli," podotkl Marian Jurečka.
Šéfovi lidovců se narodila dcera Anežka. Bělobrádek se pochlubil na Facebooku
Místopředsedovi vlády a šéfovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi se nedávno narodila dcera Anežka. Oznámil to vzápětí na sociální síti Facebook. S manželkou Janou má již syna Josefa, narozeného předloni.
Poslední čtyři roky byly pro sedmatřicetiletého vystudovaného veterináře Bělobrádka nabité významnými událostmi. Na podzim roku 2010 se stal předsedou KDU-ČSL, rok nato se oženil a předloni se manželům narodilo první dítě. Loni v říjnu se lidovci pod jeho vedením dokázali vrátit do Sněmovny a dokonce se dostali do vlády. V ní zastává Bělobrádek post místopředsedy pro vědu, výzkum a inovace.
V letošním roce na sebe mimo svět politiky upoutal pozornost tím, když otevřeně promluvil o roztroušené skleróze, kterou trpí. V rozhovoru s ČTK řekl, že mu tato nevyléčitelná choroba paradoxně dala svobodu. „Já některé věci neřeším, protože co bude za rok, za dva, to nevím. Neřeším nějakou budoucí kariéru, protože dřív nebo později stejně budu muset skončit," uvedl.
Až budete dělat 14 hodin denně… Bělobrádek odpovídal čtenářům. Dotkl se i intimních odposlechů
Proč dva měsíce neodpovídal na otázky čtenářů, jaký je jeho názor na zveřejnění odposlechů v kauze Nagyová či zda se bojí islámu. I na takové otázky odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek.
„Rychle vám stoupla sláva do hlavy, už ani za odpověď vám nestojíme,“ posteskl si jeden ze čtenářů. Bělobrádek se hájil tím, že má málo času. Přesto nechce, aby za něj odpovídal někdo jiný. „Nejsem automat, strpení. Až budete dělat 14 hodin denně, taky nebudete mít tolik času :-),“ uvedl.
Šéf lidovců vysvětlil i svůj postoj ke zveřejnění intimní komunikace mezi Nečasem a jeho tehdejší milenkou a zároveň šéfkou jeho kabinetu Janou Nagyovou, dnes Nečasovou. „Je třeba rozlišit zveřejnění ve veřejném zájmu, protizákonně a citací, které jsou intimní a nemají žádnou relevanci k podstatě věci.“
Islámu se nebojím, jeho radikálních forem ale ano
Odpověděl i na otázku, zda považuje islám za hrozbu pro českou společnost. Bělobrádek z islámu strach nemá, z jeho radikálních forem ale ano.
Jiný čtenář se zase obával, že KDU-ČSL podcenila kampaň do eurovoleb. „Kandidáti nejsou vidět a bohužel již delší dobu nereagujete ani vy,“ povzdechl si čtenář. Lidovecký šéf odmítl, že by kampaň podcenili. Naznačil ale, že za relativně malou viditelností lidovců bylo šetření. „Nechtěli jsme si na ni půjčovat, takže stála cca 6 milionů v celé republice.“
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');.
Vložil: Anička Vančová