Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volili jsme. Zvítězil staronový prezident Zeman.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Přihlašte se do fotosoutěže „Deset let v Evropě“

31.05.2014
Přihlašte se do fotosoutěže „Deset let v Evropě“

Autor: eeas.europa.eu

Popisek: Vlajka EU, ilustrační foto

Fotografická soutěž u příležitosti 10. výročí vstupu České republiky do EU. Soutěž je otevřena všem amatérským fotografům od 15 let bez rozdílu aparátu či zkušeností. Každý účastník smí do soutěže přihlásit pouze jednu jedinou fotografii.

Boom digitálních fotoaparátů byl před deseti lety už v plném proudu, ale bez pasu a dvou či tří různých měn v kapse jste se na fotografickou výpravu za hranice naší vlasti vydat nemohli. Dnes po Evropě cestujeme jen s občanským průkazem a do většiny zemí EU nám stačí vyměnit eura – díky tomu, že česká veřejnost rozhodla o přistoupení České republiky k Evropské unii. U příležitosti desetiletého výročí této události vyhlašují Eurocentra v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci ve spolupráci s Informačními středisky Europe Direct v Hradci Králové, Dvoře Králové nad Labem, Pardubicích a Liberci fotosoutěž Deset let v Evropě.

Každý účastník smí do soutěže přihlásit pouze jednu jedinou fotografii

Nezáleží na tom, zda fotíte „jenom“ na telefon, vlastníte nejposlednější výkřik moderních technologií nebo nostalgicky opatrujete digitálního starouška, který v den, kdy Česká republika vstoupila do EU, ještě nedosahoval ani takového rozlišení jako běžný kinofilm. Soutěž je otevřena všem amatérským fotografům od 15 let bez rozdílu aparátu či zkušeností.

Každý účastník smí do soutěže přihlásit pouze jednu jedinou fotografii, a to do jedné ze tří soutěžních kategorií. V první kategorii nazvané S desítkou na cestách se budou soutěžící zabývat symbolikou čísla deset, tím, co nám dalo a vzalo členství v Evropské unii, a jak se země Evropské unie za uplynulých deset let proměnily. Jak název napovídá Krásy Evropy je kategorie primárně určená pro zachycení krás městské i venkovské krajiny, přírody i památek. Poslední z kategorií nazvaná Život v Evropě je primárně zaměřena na „Člověka evropského“, jeho kulturu, tradice a životní styl. Vymezení kategorií je však čistě orientační a každý účastník sám rozhodne, do které z kategorií svůj snímek přihlásí.

Své fotografie můžete zasílat až do konce letních prázdnin

Všechna přihlášená díla budou vystavena on-line na facebookové stránce soutěže. Třicet nejlepších snímků, které vybere odborná porota složená z profesionálních fotografů, pak poputuje po výstavních prostorách východních a severních Čech. Porota bude hodnotit nejen kvalitu, ale také kreativitu a originalitu, s níž byla fotografie pořízena. V každé kategorii porotci určí jednoho vítěze. Celkem tři šťastlivci tedy získají zbrusu nový digitální fotoaparát. Abyste mohli být mezi nimi, prosím zašlete 1 snímek na adresu .zc.poksorue@zetuosotof Ke snímku připojte své jméno, popisek místa, kde byla fotografie zachycena, a soutěžní kategorii, do které svůj snímek chcete přihlásit.

Soutěž odstartovala symbolicky 1. května 2014. Své fotografie můžete zasílat až do konce letních prázdnin. Během září porota rozhodne o výsledcích a jména výherců budou slavnostně vyhlášena během vernisáže výstavy soutěžních fotografií, která se bude konat 1. října od 17.00 hodin v Centru celoživotního vzdělávání  v Hradci Králové. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Tereza Janáčková za EUROPE DIRECT Hradec Králové.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace