Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hejtman Franc obviněn z tunelování. Blízkým spolupracovníkem

14.03.2013
Hejtman Franc obviněn z tunelování. Blízkým spolupracovníkem

Autor: www.lubomirfranc.cz

Popisek: Hejtman Lubomír Franc

Hejtman čelí trestnímu oznámení, které na něj podal jeho spolupracovník. Obvinil jej z tunelování.

Trestní oznámení na Lubomíra France (ČSSD) podal právník kanceláře hejtmana, Jaroslav Široký. Podle něj se Franc dopustil protizákonného jednání v souvislosti s firmou Silvatres, jež založil Královéhradecký kraj spolu s brněnskou firmou, která později zkrachovala. Kraji tak měl způsobit škodu v řádu milionů korun. Spolu s hejtmanem bylo podáno trestní oznámení na šest dalších pracovníků krajského úřadu.

Hejtman odmítá, že by se čehokoli dopustil

„Toto trestní oznámení má jedinou motivaci: osobní zášť a pomstu,“ uvedl hejtman ve svém písemném prohlášení. Podle jeho slov se tak Široký mstí za to, že byl přeřazen na jinou práci. Franc dále poukazuje na to, že si Široký v poslední době stěžoval na psychické problémy. „Ty mohou být velice pravděpodobným vysvětlením jak trestních oznámení, tak slovníku, který obsahuje výrazy jako spiknutí, zločinecká skupina a podobně,“ řekl novinářům Franc. Jedné ze zaměstnankyň úřadu měl Široký dokonce posílat výhružné zprávy.

Široký prý disponuje materiály, které prokazují tunelování firmy Silvatres

Široký uvádí, že od začátku jeho práce pro kancelář hejtmana mu rukama procházely podezřelé materiály, které se snažil monitorovat. O tyto materiály pak opírá své přesvědčení o protiprávním jednání některých pracovníků kraje včetně hejtmana.

Měla to být firma, která by zpracovávala  dřevní štěpku

Firmu Silvatres si vymyslel už bývalý hejtman Pavel Bradík (ODS). Její faktický vznik se ale datuje až do doby úřadování Lubomíra France. Firma se měla zabývat zpracováním a obchodováním s dřevní štěpkou. Tuto činnost ovšem firma do dnešní doby nevykonává.

Obviněni i další krajští úředníci

Kromě hejtmana obvinil z protiprávního jednání Široký krajského radního a senátora Josefa Táborského. Toho na rozdíl od France právník nařkl z porušení povinnosti při správě cizího majetku, kdy jako předseda představenstva firmy Silvatres měl podle slov Širokého vyvést z firmy milion dvě stě tisíc korun. 

Kamil Kubáň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace