Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kolik stojí jeden den s prezidentem? Víme to. I na co přesně ty statisíce padnou, kde bude Zeman spát i co bude obědvat

12.04.2014
Kolik stojí jeden den s prezidentem? Víme to. I na co přesně ty statisíce padnou, kde bude Zeman spát i co bude obědvat

Autor: archiv

Popisek: Prezidentská limuzína nabízí kromě popelníku veškeré pohodlí, přesto ale bude třídenní cestování po Královéhradeckém kraji hodně náročné

Třídenní výlet prezidenta republiky Miloše Zemana přijde Královéhradecký kraj na 300 tisíc korun. Musí totiž uhradit ubytování, náklady na všechna společenská setkání, obědy a večeře. K tomu ale přičtěme ještě náklady na mzdu jeho doprovodu a ochranky.

Prezident Zeman chce po vzoru T. G. Masaryka pokračovat ve svých cestách po celé republice, které přerušil ze zdravotních důvodů po podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Již v úterý vyrazí na tři dny do Královéhradeckého kraje, která krajskému rozpočtu řádně pustí žilou. Následky vzácné návštěvy pocítí i obyvatelé. Od úterních 15 hodin budou v Hradci Králové uzavřeny Eliščino nábřeží v prostoru mezi Tyršovým a Pražským mostem, Palackého a Kotěrova ulice. Mimořádná opatření způsobí pořádné starosti i bezpečnostním složkám, například ve všech budovách, do nichž Zeman vstoupí, budou muset být vypnuty požární hlásiče.

Nejlepší kulajda

Obědvat bude prezident v restauraci na golfovém hřišti v Roudničce, které se dostane mimořádné cti přichystat oběd pro hlavu státu. Jako předkrm se bude podávat paštika z kachních jater s dýňovým chlebem, následovat bude kulajda se zastřeným vejcem, kterou tamní šéfkuchař pan Láznička považuje za „vlajkovou loď“ svého menu. Hlavní jídla budou na výběr hned dvě – candát nebo hovězí ptáček. A jako dezert lívanečky s lesním ovocem a domácí šlehačkou.

I zde budou zavedena mimořádná bezpečnostní opatření. Park Golf musel nahlásit jména všech zaměstnanců, kteří se budou v areálu v době prezidentovy návštěvy pohybovat, odborníci důkladně prozkoumali celý objekt včetně nouzových východů, hlídán bude již samotný vchod a areál bude až do zhruba 15 hodin uzavřen. Hradečtí si s Milošem Zemanem budou moci promluvit zhruba od 16.40 před budovou Muzea východních Čech na hradeckém Eliščině náměstí. Náročný den prezident zakončí nad číší vína při večeři se zástupci podnikatelů a odborů v Tereziánském dvoře, kde bude také přenocovat.

Miloš Zeman bude v Hradci Králové nocovat v hotelu Tereziánský dvůr a v jednom ze tří De Luxe pokojů se mu bude jistě spinkat jako v pohádce

 Miloš Zeman bude v Hradci Králové nocovat v hotelu Tereziánský dvůr a v jednom ze tří De Luxe pokojů
se mu bude jistě spinkat jako v pohádce

U slavného loupežníka

Ve středu 16. dubna vyrazí prezident do krajiny nejslavnějšího pohádkového loupežníka Rumcajse, malebného Jičína. Po řadě oficiálních povinností poobědvá se starosty měst a obcí v jičínském Grand hotelu Praha a vpodvečer by měl dorazit do Náchoda. Po diskusi s veřejností ho čeká v restauraci náchodského Hotelu U Beránka večeře se senátory a poslanci za Královéhradecký kraj, a pak už sladký odpočinek v tamním stylovém apartmá.

 Náchodský Hotel U Beránka svým stylem i servisem dokáže nabídnout ubytování, hodné hlavy státu

Náchodský Hotel U Beránka svým stylem i servisem dokáže nabídnout ubytování, hodné hlavy státu

 

Bude i popelníček

Ve čtvrtek čeká prezidenta bohatý program již od rána. Prohlédne si olivětínský areál textilní společnosti Veba, poté broumovskou radnici a ve 13 hodin bude očekáván občany na broumovském náměstí. Zájemci ho pak budou moci doprovodit i při návštěvě klášterního kostela svatého Vojtěcha v Broumově. Odtud to pak už bude mít jen pár kroků na oběd do Café Dientzenhofer. Tentokrát se tu ale bude podávat oběd, připravený v kuchyni broumovského hotelu Veba. V hlavím broumovském svatostánku dobrého jídla nabízejí ve všední dny obědové menu za pouhých 69 korun, tentokrát však přijde trochu dráž. Servírovat se totiž bude gulášová polévka, hovězí roštěná s broumovskými hříbky s rýží a zeleninový salát.

Na závěr nebude chybět lahodná káva z trutnovské pražírny, kde vznikla speciální směs přímo pro klášterní kavárnu Café Dientzenhofer, takže ji nikde jinde na světě neochutnáte. I zde členové prezidentovy ochranky předem vše zkontrolovali a údajně dokonce požádali o možnost kouření prezidenta v tamních jindy striktně nekuřáckých prostorech.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Zeman,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace