Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Policejní hradecký krajský ředitel se sešel se starosty

07.04.2014
Policejní hradecký krajský ředitel se sešel se starosty

Autor: archiv

Popisek: Martin Červíček

Od prvních dnů svého působení ve funkci začal krajský ředitel brig. gen. Martin Červíček, kromě intenzivního jednání na policejních útvarech a pracovištích, komunikovat i se zástupci měst a obcí.

V  Kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové se sešel zhruba se stovkou starostů Královéhradeckého kraje, kteří přijeli diskutovat s krajskými radními, ale také se zástupci hasičů, policie a záchranné služby.

Reagoval na podněty vztahující se k dopravní situaci v kraji

V rámci prezentace práce královéhradecké policie ředitel zhodnotil bezpečnostní situaci v regionu v roce 2013. Zvláště se zaměřil na pozitivní vývoj statistiky kriminality, kdy zdůraznil skutečnost, že se nám v uplynulém období podařilo zvýšit objasněnost trestných činů. V hodnoceném období jsme také zaznamenali pozitivní trend ve vývoji dopravní nehodovosti. Tyto fakta svědčí o velmi dobré práci královéhradeckých policistů napříč všemi službami.

Zároveň také reagoval na některé podněty vztahující se k dopravní situaci v našem kraji, a to zejména v souvislosti s kamionovou dopravou. Při té příležitosti nabídl starostům spolupráci při řešení kamionové přepravy na nejvíce zatížených komunikacích, zejména 3. tříd. Nabídl jim možnost k zasílání podnětů, týkajících se  problémových silnic, kterými se bude vedení krajské policie důkladně zabývat. S největší pravděpodobností budou zařazeny i do připravovaného plánu kontrol na nastávající období. Přislíbil, že dopravní policisté, specialisté zabývající se kontrolami sociálních předpisů, budou těmto problémovým komunikacím věnovat zvýšenou pozornost.

Kromě toho, že bezpečnostní situaci vyhodnotil jako velmi dobrou, zejména díky kvalitní práci jeho kolegů, policistů, vyjádři i představitelům měst a obcí poděkování za kvalitní a dobře nastavenou spolupráci. Ta je samozřejmě přínosná jak pro Policii ČR, tak pro občany jednotlivých regionů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace