Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Co je doma, to se počítá. Dvojice si odvážela dlažební kostky

05.03.2014
Co je doma, to se počítá. Dvojice si odvážela dlažební kostky

Autor: wikimedia.org

Popisek: Policie, ilustrační foto

KRIMI Z právě rekonstruované ulice na Moravském Předměstí si v sobotu dvojice lidí chtěla odnést dlažební kostky na vlastní zahrádku. Muž se ženou zaparkovali vozidlo u kraje silnice a začali do něho nakládat dlažební kostky.

Oba shodně uvedli, že je chtěli použít pro vlastní potřebu. Strážníci kontaktovali pracovníka hradeckých technických služeb. Ten se dostavil na místo, aby určil výši škody. Protože nepřesáhla 5000 korun, vyřešili strážníci devětadvacetiletou ženu a čtyřiatřicetiletého muže za přestupek pětisetkorunovou pokutou.

Věrný pes hájil spící ženu

Zvláštní zvuky probudily třetího března krátce před druhou hodinou ranní obyvatele Moravského Předměstí. Při pohledu z okna spatřili vykřikujícího muže, který se kolem sebe ohání šavlí. Přivolaná hlídka městské policie na uvedeném místě nalezla padesátiletého muže s mečem v ruce, ale pouze dřevěným.  Vysvětlil, že zde cvičí, protože přes den budí velkou pozornost. Hlídka ho upozornila, že svými hlasitými projevy ruší spící obyvatele a doporučila mu na cvičení si zvolit jiné místo a čas.

Před panelovým domem na Moravském Předměstí ležela v sobotu večer žena a hlídal jí pes. Ten nedovolil, aby se k ní někdo přiblížil. Napadal kolemjdoucí a zaútočil i na okolo procházející psy. Na místo dorazil psovod městské policie a volně se pohybujícího pitbulla odchytil. Hlídka k ženě přistoupila a zjistila, že pouze spí. Žádná viditelná zranění neměla, byla však značně opilá. Obtížně komunikovala, neovládala své chování a ohrožovala se na zdraví. Čtyřiatřicetileté ženě orientační dechová zkouška prokázala 2,06 promile alkoholu. K vystřízlivění byla převezena na záchytku a pes skončil v útulku.

Nevšímavost kolemjdoucích

Operační pracovník tísňové linky 112 vyrozuměl krátce po třiadvacáté hodině městskou policii a požádal o spolupráci. Kontaktoval je muž, který uvedl, že leží na ulici a nemůže vstát. Na jeho volání o pomoc nikdo nereaguje. Hlídka při kontrole uvedené lokality zraněného muže nalezla. Sdělil, že upadl a sám se nepostaví. Leží tu již více jak hodinu. Byl podchlazený, stěžoval si na bolest hlavy a chvílemi upadal do bezvědomí. Strážníci ho zabalili do deky, poskytli mu první pomoc a přivolali záchrannou službu. Ta čtyřiačtyřicetiletého muže převezla do nemocnice.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace