Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dvě šestnáctileté dívky a mladík se chtěli obléknout zadarmo

31.01.2014
Dvě šestnáctileté dívky a mladík se chtěli obléknout zadarmo

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

KRIMI V neděli odpoledne byla hlídka městské policie přivolána hned dvakrát do stejného obchodu. Při pokusu o krádež zde bezpečnostní služba zadržela dvě šestnáctileté dívky a poté stejně starého mladíka.

Dívky se pokusily odcizit mikiny za 796 korun a mladík skrýval pod svým vlastním oblečením zboží v hodnotě 1292 korun. Přivolaná hlídka městské policie vyřešila dívky a mladíka pokutou ve výši 200 a 500 korun.

Opilí mladiství a dopravní nehoda

Při noční kontrole jednoho z barů v centru města nalezli v pátek strážníci pět opilých mladistvých. Chlapcům ve věku 16 a 17 let orientační dechová zkouška prokázala od 0,15 do 1,42 promile alkoholu v dechu. Všichni shodně a naučenou frází odpověděli, že si nepamatují, kdo jim alkohol nalil. Strážníci kontaktovali jejich rodiče. Ti si je přijeli na služebnu městské policie převzít a zároveň byli poučeni, že událost bude postoupena k řešení oddělení sociálně právní ochrany dětí hradeckého magistrátu.

Dopravní nehody si v okrajové části města všimla projíždějící hlídka městské policie. Nikdo z účastníků nehody nebyl zraněn, došlo jen ke škodě na vozidle a zábradlí oddělující travnatý pás od silnice. Strážníci požádali řidiče o doklady. Ten sdělil, že řidičský průkaz nevlastní. Komunikace s ním byla obtížná. Byl cítit alkoholem a při chůzi vrávoral. Přestože byl poučen, aby se před příjezdem hlídky Policie ČR zdržel pití alkoholu, upíjel ho z plastové láhve. Událost si k řešení převzali policisté.

Vulgární nadávky a vyhrožování fyzickým napadením si musela v neděli vyslechnout žena od svého partnera. Navštívila s ním restauraci v okrajové části města, kde jeho chování sledovali ostatní hosté a obsluha provozovny. Z obavy o zdraví ženy, byla na místo přivolána hlídka městské police. Opilý čtyřicetiletý muž z Opavy hlídce sdělil, že se jedná o jeho přítelkyni, kterou šíleně miluje a bude si s ní dělat, co chce. Třiačtyřicetiletá žena ze Dvora Králové nad Labem uvedla, že se muže bojí a nechce s ním nikam chodit. Strážníci muži doporučili, aby odešel. To učinil, ale za pět minut byl zpět. Opět ženě nadával, vyhrožoval a vůbec nekontroloval své chování. Orientační dechovou zkoušku nezvládl. K vystřízlivění byl převezen na záchytku.

Strašení dětí

Na zastávce MHD se v neděli večer pohyboval podnapilý muž a strašil čekající děti. Přivolaná hlídka ho nalezla sedět na lavičce. Byl značně znečištěn a zapáchal. Nekontroloval své chování a bezprostředně se ohrožoval na zdraví. Odmítl se podrobit orientační dechové zkoušce. K vystřízlivění byl šedesátiletý muž převezen na záchytku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace