Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co vám ukradla moje vnučka, ptá se rozčílený čtenář lidovce Bělobrádka. A k tématu církevních restitucí dodává…

13.01.2014
Co vám ukradla moje vnučka, ptá se rozčílený čtenář lidovce Bělobrádka. A k tématu církevních restitucí dodává…

Autor: KDU-ČSL

Popisek: Pavel Bělobrádek na mítinku v Hradci

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dostává od čtenářů ParlamentníchListů.cz časté dotazy. Ne všechny jsou přátelské a mnohdy se týkají církevních restitucí. Čtenáře zajímá, proč se lidovci „cpou“ do vlády a také proč chce Bělobrádek po „vnučce platit za údajně ukradený majetek“. „Ona Vám něco ukradla?“ tak se ptá jeden z pisatelů.

„Proč chcete po mé vnučce platit za údajný ukradený majetek? Ona vám něco ukradla? Vždyť právě vy jste byli v koalici s KSČ. Pokud vám bylo něco ukradeno, tak ať je potrestaný viník a ať on nahradí škodu. Chováte se jak nacisti po atentátu na Heydricha. Oni zlikvidovali Lidice, vy likvidujete budoucí generace,“ rozčiluje se jeden ze čtenářů nad církevními restitucemi a žádá si odpovědi na své otázky směřované na předsedu lidovců.

Pavel Bělobrádek na stránkách ParlamentníchListů.cz vysvětluje, proč je podle něj navrácení majetku namístě. „Majetky církví byly zabaveny státem (nikoli KSČ) a stát jsou všichni jeho občané, jsme to my. Navíc je třeba si uvědomit, že stát tyto zabavené majetky dosud využíval a veškeré příjmy, které z toho vyplývaly, šly do státní kasy. Srovnání s nacisty opravdu nerozumím,“ píše šéf lidovců.

Proč usilujete o zemědělství? Chcete napomoct církvím...

Téma církevních restitucí veřejnost stále zajímá a podle dotazů podezírají lidovce, že chtěli Ministerstvo zemědělství právě kvůli nim, aby pomohli církvím získat požadovaný majetek. „Nejedná se z vaší strany o střet zájmů?“ ptá se jeden ze čtenářů.

Pavel Bělobrádek však poukazuje na volební program lidovců, kde je resort zemědělství mezi hlavními tématy, a vyvrací také obavu, že by ministr mohl nějakým způsobem ovlivňovat vydávání majetku

„Dobrý den, když si přečtete náš volební program, zjistíte, že zemědělství je jedno z našich prioritních témat, proto jsme usilovali o tento resort. Neřekl bych, že je to střet zájmů, samotné ministerstvo ani o vydávání majetků církví nerozhoduje, navíc bude na resortu také náměstek z ČSSD, takže můžete být v naprostém klidu,“ uklidňuje veřejnost Pavel Bělobrádek.

Naši partneři vědí, co od nás mohou čekat

Další ze čtenářů nazval Pavla Bělobrádka farizejem, když se podle něj za každou cenu cpe do vlády s panem Babišem, kterého dříve kritizoval. Šéf lidovců je ale přesvědčen, že současná vládní koalice byla v této chvíli nutností, a to také odpověděl. Další z pisatelů zase přirovnal KDU-ČSL k Věcem veřejným, což Pavla Bělobrádka nepotěšilo. Čtenáři odvětil po pravdě, že lidovci jsou stranou s mnohaletou tradicí. „KDU-ČSL je strana s 95letou historií, žádná politická rychlokvaška. Naši partneři vědí, co od nás mohou čekat,“ napsal stručně šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na ');, do předmětu napište Příběh.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace