Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Manželku topil ve vaně a tloukl pěstí do obličeje

13.01.2014
Manželku topil ve vaně a tloukl pěstí do obličeje

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

KRIMI Ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví, z ublížení na zdraví, spáchaných ve stadiu pokusu a z nebezpečného vyhrožování byl koncem prosince 2013 obviněn 60letý muž z jedné obce u Smiřic na Královéhradecku.

Policisté mu kladou za vinu, že v červnu loňského roku fyzicky napadl ve společném bydlišti svoji o osmnáct let mladší manželku, a to tak, že ji svým ramenem narazil na plechové dveře garáže, vystrkal ji ven, kde upadla na betonovou podlahu.

K dalšímu incidentu mezi manželi došlo při jízdě vozidlem o tři měsíce později. Žena, která v té době seděla za volantem a řídila, zasáhla po předchozí hádce hřbetem ruky manžela do nosu, což si muž nenechal líbit a ženu při jízdě napadl údery pěstí  do obličeje se slovy, že „pokud na něho ještě sáhne, zláme ji všechny kosti“.

Vzájemné spory vyvrcholily dne 29. října 2013 v jejich rodinném domě. Vše začalo přetahování o klíče v koupelně. Na následné odmítnutí být navíc manželovi „po vůli“, reagoval tento slovy: „Tak tě utopím!“. Do ženy strčil, až upadla do vany s napuštěnou  vodou a chytil ji za krk. Poté  ji potopil hlavu pod hladinu, což trvalo téměř minutu. Ženě se podařilo otočením vypouštěcího ventilu odpustit část vody, a když jeho sevření povolilo, vylézt i z vany. Do ženy následně v prostoru dveří do obývacího pokoje strčil a sedící na zemi ji se slovy „ať vypadne“ opakovaně udeřil mokrým ručníkem.

Ze znaleckého posudku mj. vyplynulo, že v případě posledního incidentu se jedná o „útok proti životu“.

Motivem jednání byl rozvod mezi manželi a majetkové spory. Obviněný je vyšetřován na svobodě, ke shora uvedenému jednání se nepřiznal. Pokud se prokáže jeho vina, hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace