Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rodí se další bič na nepoctivé. Zloději, třeste se

08.12.2013
Rodí se další bič na nepoctivé. Zloději, třeste se

Autor: profimedia.cz

Popisek: Kvůli rozlitému pivu skončili nakonec v chorvatském vězení

KRIMI Další překážku do cesty zlodějům jízdních kol postaví královéhradecká městská policie. V následujících dnech vstoupí do budovaného systému centrálního registru kol, který se postupně rozroste až nad rámec Česka a poskytne možnost registrace vlastníkům jízdních kol.

Tím zvýší pravděpodobnost jejich navrácení po případné krádeži. Navázat smluvní vztah s jediným celostátním registrem jízdních kol v České republice se rozhodla v rámci svých preventivních počinů královéhradecká městská policie.

Ceny zaregistrování budou velice příznivé

„Celoplošný centrální registr je jedním z nejdůležitějších opatření proti krádežím jízdních kol, bez něj není možná kontrola. Registry zakládané před 10 až 15 lety pozbyly smyslu a účinnosti, protože ukradená kola končí většinou mimo město,“ říká ředitel královéhradecké městské policie Miroslav Hloušek.

Registrací jízdního kola se totiž znemožní, nebo alespoň výrazně ztíží, jeho přeprodej dalším osobám. Stejně jako automobil má i jízdní kolo či jeho rám své jedinečné výrobní číslo, podle kterého je možné nalezený bicykl ihned identifikovat a snáze dohledat majitele. „Většina dražších jízdních kol končí po krádeži v jiné zemi, nebo minimálně v jiném kraji. Teď vznikne možnost registrovat nové kolo bezprostředně u prodejce, jestliže do systému bude chtít vstoupit v zájmu svých zákazníků, nebo bude možné samostatně své kolo zaregistrovat z domova prostřednictvím internetu. Poslední možnost registrace nabídne městská policie,“ upřesňuje nové možnosti majitelům kol Miroslav Hloušek.

Ceny zaregistrování budou velice příznivé, pět let v evidenci přijde majitele kola na pouhých padesát korun, přičemž systém umožní vkládat do databáze i fotografie registrovaných jízdních kol. Prodejce kol nebo městská policie, která bude chtít cyklistům pomoci systém budovat, zaplatí správci registru dva tisíce korun ročně.

Systém bude časem fungovat i preventivně, protože po zavedení tohoto non stop registru budou moci strážníci v kterémkoliv městě a v kteroukoliv hodinu zkontrolovat cyklistu, zda „nesedí“ na ukradeném kole právě v Hradci Králové a naopak. Královéhradecká městská policie doufá, že se do systému zapojí co nejvíce lidí a celý počin se rozjede celoplošně a masově, protože jinak by to velmi snížilo účinek a smysl.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace