Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nejhůře hodnoceným hejtmanem je královéhradecký Franc

02.10.2013
Nejhůře hodnoceným hejtmanem je královéhradecký Franc

Autor: kr-kralovehradecky.cz

Popisek: Královéhradecký hejtman Lubomír Franc

Nejlépe hodnoceným představitelem krajů, mezi něž patří i hl. město Praha se stal v zářijovém šetření společnosti SANEP hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD), nejhůře hodnoceným se stal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Michal Hašek  si oproti červencovému šetření polepšil si o 0,4 procentní bodů a tak v září s podporou 56,8% kladných hlasů obyvatel Jihomoravského kraje upevňuje svoji pozici jak nejlépe hodnoceného hejtmana, tak i pozici šéfa Asociace krajů. Takto kladné hodnocení obyvatel Jihomoravského kraje může hrát významnou roli i v nadcházejících předčasných volbách, v nichž Michal Hašek kandiduje do Poslanecké sněmovny.

Hašek, Zimola, Chovanec

Druhým nejlépe hodnoceným hejtmanem, se v září stal se ziskem 54,9% kladných hlasů představitel Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD), který se tak oproti červencovému šetření společnosti SANEP posouvá o jednu příčku výše.

Na třetím místě se v září umístil nejvyšší představitel Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD) s aktuálním ziskem 53,4% kladných hlasů. Milan Chovanec se oproti červencovému šetření společnosti SANEP rovněž posouvá o jednu příčku výše.

Nejhůře hodnoceným hejtmanem se v září se ziskem 22,3% kladných hlasů stal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Jak dále ukazuje exkluzivní šetření společnosti SANEP zaměřený na pravidelné monitorování oblíbenosti hejtmanů, v souhrnu 63,3% dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek domácí populace je pro zavedení přímé volby hejtmanů. Tato většinová podpora může být reakcí na přímou volbu hlavy státu a tedy rovněž i požadavkem na další posilování  prvků přímé demokracie. Pokud si voliči budou i nadále uvědomovat svoji moc, kterou mají prostřednictvím voleb, budou zvyšovat i požadavky na to, aby si své volené zástupce mohli vybírat sami a nikoli prostřednictvím diktovaných stranických kandidátek.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace