Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Měly to být super prázdniny, změnily se ale v noční můru, Eva má amputované obě nohy. Letošní výstup na Sněžku je právě pro Evču

06.04.2019
Měly to být super prázdniny, změnily se ale v noční můru, Eva má amputované obě nohy. Letošní výstup na Sněžku je právě pro Evču

Foto: Facebook / KlaPeto

Popisek: Pochodu na Sněžku se Eva zúčastní - na protézách

Sedmý ročník charitativního výstupu na nejvyšší českou horu se bude konat pro šestnáctiletou Evu Mrázkovou z Prahy, která prodělala onemocnění zlatým stafylokokem. Zákeřná bakterie zaútočila, když byla Evička před rokem na jarních prázdninách na horách v Rakousku. Přímo ze sjezdovky jí odvezli do nemocnice… Jako zázrakem přežila, ale přišla o obě nohy pod kolenem.

Měly to být super prázdniny, ty se ale změnily v noční můru a navždy změnily život Evě i celé její rodině. „Na sjezdovku jsem se ani nedostala. Zkolabovala jsem, a tak má první cesta vedla sanitkou rovnou do nemocnice. Lékaři mi tam diagnostikovali septický šok způsobený zlatým stafylokokem, amputovali mi obě nohy pod koleny a zachránili mi tím život, infekce by se jinak rozšířila dál,“ vypráví Eva Mrázková. Když byly stabilizovaná, převezli jí lékaři do Motola, kde nastala další komplikace. Evča začala krvácet do mozku, a tak se domů dostala až v červnu. Velkou oporou jí v nemocnici byla rodina a její kamarádi ze školy.

Šestý, loňský, ročník charitativního výstupu na Sněžku se konal pro rok a půl starého Matýska, který ve dvou měsících onemocněl dodnes nejasným zánětlivým onemocněním. Navzdory prognózám chlapeček přežil, ale nemoc a léčba si vyžádala krutou daň. Lékaři Matýskovi amputovali ruku a nohu a patrně je zasažen i zrak a sluch. Peníze (rodina Matýska dostala 165 000 korun) se použily jako příspěvek na bezbariérovou úpravu koupelny, zakoupení automobilu a zdravotní pomůcky. Foto Facebook

Sotva se naučila chodit na protézách, už tančí

Eva je obrovská bojovnice, která se postavila svému handicapu čelem a s úsměvem. Sotva se naučila chodit na protézách, už tančí, ale chce opět sportovat a postavit se na své oblíbené lyže. „První krůčky bolely, ale radost z nich všechno přebila. Protože bych ráda pokračovala v lyžování, tancování i v aktivním životě, v takovém, jaký jsem předtím měla, budu potřebovat speciální protézy, a tak vás prosím, pojďte se mou v květnu na Sněžku,“ dodává. „Na nejvyšší českou horu chce Evča vyjít spolu s námi. Nejen sama pro sebe, ale pro ostatní těžce zdravotně postižené děti. To je obrovská výzva a těšíme se, že se k nám poslední květnovou sobotu 25. května přidá co nejvíce lidí,“ říkají zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

Zakoupením trička s logem charitativního projektu Nadačního fondu KlaPeto přispějete šestnáctileté Evče Mrázkové z Prahy na sportovní protézy a dalším handicapovaným dětem na kompenzační pomůcky, speciální rehabilitace apod.

Výstup se uskuteční v sobotu 25. května od cca 9.00 - sraz na centrálním parkovišti v Peci pod Sněžkou. Evču a ostatní těžce zdravotně postižené děti můžete podpořit koupí benefičního trička s originálním logem projektu, které nám letos vytvořil známý výtvarník Jiří Slíva. Trika jako vždy dodal partner projektu, společnost Adler Czech. Novinkou je, že tričko je z funkčního materiálu. Objednávat ho můžete za 300 Kč na e-shopu www.klapeto.eu Přispět můžete také jakoukoli částkou na transparentní sbírkový účet nadačního fondu: 2001375049/2010.

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace