Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Královéhradecký kraj: Kraj investuje do modernizace silnic

06.03.2013
Královéhradecký kraj: Kraj investuje do modernizace silnic

Autor: www.facebook.com

Popisek: rozbitá silnice

Do rekonstrukce a modernizace krajské silniční sítě by mohlo jít až 370 milionů korun. Většinu těchto financí Královéhradecký kraj prostaví letos, některé stavby ale budou hotové až v příštím roce. Mezi největší investice bude opět patřit druhá část stavby silnice Pasa na Broumovsku, která se kvůli větší bezpečnosti rozšíří o stoupací pruhy.

„Většinu peněz na rekonstrukce silnic se Královéhradeckému kraji podařilo získat z fondů Evropské unie. Kraj takto každým rokem do modernizace komunikací investuje stovky milionů korun. V současné době pracuje rovněž na stanovení prioritní páteřní silniční sítě, kterou bude rozvíjet a udržovat jako základ dopravní politiky kraje,“ řekl náměstek hejtmana Karel Janeček, který má na starosti oblast dopravy.

Druhou etapou bude pokračovat rekonstrukce silnice Pasa na Broumovsku, která je s celkovými náklady více než 86 milionů korun jednou z největších investicí kraje za poslední léta. Pokračovat bude také stavba silnice v úseku Čistá – Černý Důl – Janské Lázně – Svoboda nad Úpou za téměř 50 milionů korun. Dalších zhruba 40 milionů bude stát rekonstrukce úseku Cholenice – Žlunice, necelých 30 milionů bude kraj investovat i do oprav na silnice z Hradce Králové do Slatiny. Na podzim by měla také začít na silnici z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna stabilizace skalních svahů, která potrvá do roku 2014.

Královéhradecký kraj, který se stará o 3310 kilometrů silnic druhé a třetí třídy, již získal z evropských finančních zdrojů na modernizaci své silniční sítě zhruba dvě miliardy korun.

(zdroj: Královéhradecký kraj, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace