Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nejlepší řezbáři se už sejdou ve Skuhrově nad Bělou. Jejich sympozium nabídne unikátní ukázky speed carvingu

29.06.2017
Nejlepší řezbáři se už sejdou ve Skuhrově nad Bělou. Jejich sympozium nabídne unikátní ukázky speed carvingu

Autor: skuhrov.cz

Popisek: Řezbářské sympozium ve Skuhrově nad Bělou

Nejlepší řezbáři z celé republiky se už 6. července sejdou ve Skuhrově nad Bělou. Obec chystá druhý ročník řezbářského sympozia s podtitulem Proměny dřeva. Třídenní maraton se uskuteční v areálu skuhrovského hradu. Právě místo konání organizátory inspirovalo k tématu, které mistrům řezbářského řemesla zadali.

„Každý dostane za úkol vytvořit dílo na téma skuhrovský hrad. Na vlastní práci mají řezbáři tři dny,” říká organizátor Richard Poláček. Celkem dorazí čtyři řezbáři. Dostanou kus dubového dřeva, vše ostatní už je jen na jejich fantazii.

Řezbářské sympozium

Hotové sochy budou později zdobit Skuhrov nad Bělou jako v předchozích letech. „Skuhrovská náves nám dřevem ožila. Už teď tady máme celou řadu soch, které naše sympozium připomínají. Chtěli bychom se stát jakousi mekou dřeva v našem regionu,” říká Poláček.

Řezbářské sympozium

Divácky atraktivní bude především sobotní program. Na odpoledne ogranizátoři připravují řezbářskou show - ukázky práce rychlořezání, ve světě se téhle disciplíně říká speed carving. Úkol je jasný, řezbáři musí za jedinou hodinu vytvořit motorovou pilou co nejlepší sochu. „Je neuvěřitelné, co všechno ti silní chlapi dovedou. Speed carving je obrovský rachot motorových pil, ale ten výsledek na závěr vás nadchne,” dodává Poláček.

Řezbářské sympozium

Do Skuhrova přijede i Jan Paďour z Jaroměře, jeden z nejlepších řezbářů motorovou pilu nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Vyzdobil mimojiné kruhovou křižovatku ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsou jeho unikátní dřevěné sochy surikat a lva.

Řezbářské sympozium

Program začíná na skuhrovském hradě každý den v 10 hodin dopoledne. Dřevu bude věnována celá sobota. Pro děti budou navíc připraveny navíc dílničky, jízda na koni, ukázky dravců či skákací hrad a malování na obličej. Dospělí se mohou zase těšit na večerní taneční zábavu.

Řezbářské sympozium

Nechte se pozvat do Skuhrova nad Bělou. Proměny dřeva se konají od 6. do 8. července 2017, více informací najdete na www.skuhrov.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace