Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zdravotní sestry a nelékařský zdravotnický personál ve směnném provozu dostanou od 1. 7. 2017 přidáno

21.06.2017
Zdravotní sestry a nelékařský zdravotnický personál ve směnném provozu dostanou od 1. 7. 2017 přidáno

Autor: pixabay.com

Popisek: Nemocniční péče - ilustrační foto

Částku dva tisíce korun včetně potřebných nákladů na odvody dostanou navíc od 1. července 2017 zdravotní sestry a další nelékařský zdravotnický personál ve směnném provozu. Krajští radní i zastupitelé schválili zapojení Královéhradeckého kraje do speciálního dotačního programu ministerstva zdravotnictví, díky němuž se mají potřebné peníze k pracovníkům ve zdravotnictví dostat. O peníze by měl kraj zažádat ministerstvo do konce června.

Podle informací, které má vedení kraje z ministerstva zdravotnictví k dispozici, bude kraj žádat o navýšení finančních prostředků za všechny poskytovatele zdravotnické lůžkové péče v kraji. „V Královéhradeckém kraji by se mělo navýšení platu o dva tisíce korun a dalších nákladů na povinné odvody týkat jen v krajských nemocnicích asi tisícovky pracovníků. Dále musíme oslovit i Fakultní nemocnici Hradec Králové a asi dvacítku dalších poskytovatelů zdravotnické lůžkové péče, jako jsou například nemocnice ve Vrchlabí, léčebny dlouhodobě nemocných a další soukromí poskytovatelé. Celkem by se mohlo navýšení týkat hrubým odhadem 2500 až 3000 pracovníků ve směnném provozu. Reálné číslo budeme mít po oslovení všech subjektů,“ upřesnil Aleš Cabicar, náměstek hejtmana, odpovědný za zdravotnictví.

Potřebné finance na navýšení platů se týkají především zdravotních sester. Grant, který nyní ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo, pokryje růst platů do konce roku 2017. Od nového roku by měla s pokrytím tohoto navýšení počítat už úhradová vyhláška z veřejného zdravotního pojištění.

Navýšení by se mělo projevit v srpnové výplatě

„Finance, které nyní ministerstvo uvolňuje, jsou dalším krokem ke stabilizaci stávajícího personálu, a to nejen v našich nemocnicích. Účelem dotačního programu je podpora personálu, který zabezpečuje zdravotní služby, poskytované střídavě ve třísměnném nebo nepřetržitém provozním režimu ve zdravotnických lůžkových zařízeních. Navýšení je platné od 1. 7. 2017, mělo by se tak projevit v srpnové výplatě,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Podmínky dotačního programu ministerstva vnitra obdržel kraj dopisem koncem minulého týdne. Zapojení kraje do grantu schválila na svém mimořádném jednání Rada Královéhradeckého kraje a posléze krok stvrdilo i krajské zastupitelstvo. Změna dotačních podmínek ze strany ministerstva zdravotnictví je vyhrazena.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace