Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volili jsme. Zvítězil staronový prezident Zeman.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V Královéhradeckém kraji autobusy ve čtvrtek pojedou. Pokud někteří řidiči stávkovat budou, k výpadkům by dojít nemělo

05.04.2017
V Královéhradeckém kraji autobusy ve čtvrtek pojedou. Pokud někteří řidiči stávkovat budou, k výpadkům by dojít nemělo

Autor: kr-kralovehradecky.cz

Popisek: Dopravní terminál v Hradci Králové

„Stávkovat nebudeme, protože si vážíme dosavadního vstřícného postupu Královéhradeckého kraje,“ zaznívá ze strany dopravců, které kraj oslovil v minulém týdnu s dotazem, zda se zapojí do celorepublikové stávky. Po třech měsících jednání náměstka hejtmana odpovědného za dopravu Martina Červíčka se jedno z posledních se zástupci odborů firmy Busline uskutečnilo i za účasti hejtmana Jiřího Štěpána včera odpoledne.

„Po dlouhé sérii jednání náměstka pro dopravu Martina Červíčka a poslední schůzce se zástupci odborů firmy Busline můžeme říci a ujistit občany, že stávka řidičů se Královéhradeckého kraje týkat nebude. Všechny dopravní firmy, u kterých veřejnou autobusovou dopravu objednáváme, ocenily dosavadní vstřícný postoj Královéhradeckého kraje a k celorepublikové stávce se nepřipojí,“ řekl po jednání hejtman Jiří Štěpán.

„Celou situaci na území našeho kraje ohledně možné stávky průběžně monitorujeme. Oslovili jsme všech dvanáct dopravců, kteří se nám měli do dnešního dne definitivně vyjádřit. Podle stanovisek všech by se stávkovat tak, aby byla omezena doprava a přestaly jezdit autobusy, nemělo,“ řekl po jednání s posledními zástupci odborů Martin Červíček, náměstek hejtmana odpovědný za dopravu. Královéhradecký kraj přistoupil k vyjednávání s dopravními firmami, kdy vstoupilo v platnost vládní usnesení, upravující platové podmínky řidičů, velmi vstřícně a uvolnil potřebné finanční zajištění. To pokryje závazky, vzešlé z nařízení vlády, a to v celkové hodnotě 50 milionů korun. Nad tento finanční rámec bylo také ještě na počátku roku uvolněno 7,5 milionu korun za indexaci platů.

„Královéhradecký kraj k celé věci přistoupil velmi zodpovědně a to samé pak učinily i dopravní firmy a zástupci odborů, za což bych jim velmi rád poděkoval. Stávka řidičů v autobusové dopravě by se tak občanů Královéhradeckého kraje nijak dotknout neměla. Pokud nějací řidiči přeci jen stávkovat budou, k výpadkům v dopravě by dojít nemělo. Vše by měli pokrýt sami dopravci formou náhradní dopravy,“ doplnil Červíček.

Poskytování finančních prostředků ze strany Královéhradeckého kraje dopravcům na vyplácení potřebného navýšení mezd již bylo stvrzeno podpisy dodatků k současným smlouvám ze strany dopravců. „K dnešnímu dni jsou již podepsány všechny dodatky. Finance, o které navýšíme prostředky do veřejné autobusové dopravy, tedy avizovaných 50 milionů korun, hodláme dopravcům vyplácet postupně,“uzavřel náměstek hejtmana.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace