Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nebyla to láska úplně na první pohled… Máma plácla, že bych chtěla koně. A tak mi koupili Pepina, říká olympijská vítězka. Také o příteli, vaření a ´národním majetku´

05.04.2017
Nebyla to láska úplně na první pohled… Máma plácla, že bych chtěla koně. A tak mi koupili Pepina, říká olympijská vítězka. Také o příteli, vaření a ´národním majetku´

Autor: TV Prima

Popisek: Eva Samková u Krause

Vyhrála olympiádu v snowboardcrossu a jelikož právě navštívila Show Jana Krause, její výkony prý budou jen lepší. Jan Kraus totiž prý všem sportovcům, kteří ho kdy navštívili, přinesl štěstí. Tahle holka ho snad ani nepotřebuje, vždyť právě získala křišťálový globus! Eva Samková prostě válí a navíc je to kočka.

A ještě je skromná. Za vše prý může trenér Marek Jelínek alias Jelen, který prý v trénování vychází i z fyziky. „Například přišel na to, že čím míň člověk letí ve vzduchu, tím je rychlejší, což je takové naše zlaté pravidlo,“ prozrazuje snowboardistka. To, že je slavná, prý nenese moc dobře, zvlášť když ji lidi poznávají na ulici. „Když nemám náladu, lidi to poznají, jsem neutrální. Někdy si řeknu, že si musím dávat pozor, abych na ně nebyla zlá, nezaslouží si to. Když mě někdo na ulici potká, nejdřív si řeknu, sakra... Ale potom se dáme do řeči a je to něco jiného. Záleží i na tom druhém. Mám celkově dost povinností, dělám věci, které nechci. Nemám pevnou pracovní dobu, ale dá se říct, že jsem jako olympijská vítězka zaměstnaná 24 hodin denně,“ vysvětluje Eva.

Za olympijskou zlatou kůň

A co jí na slávě vadí nejvíc? Že se na ni dívají, jako kdyby byla národní majetek. „Nikdy jsem nebyla typ člověka, který by se choval podle nějakých šablon, také rodiče mi dávali prostor. Potřebuju svobodu. Takže když si mě někdo přivlastňuje, i jenom slovně, přijde mi to zvláštní.“ K něčemu ale vítězství v Soči dobré bylo. Za odměnu dostala od rodného města – Vrchlabí – ten nejlepší dárek. Koně jménem Pepin. „Od patnácti jsem hrozně chtěla koně a přála jsem si, aby mi ho máma koupila, což samozřejmě neudělala a takhle si počkala,“ vzpomíná Eva. Z radnice tehdy volali k ní domů a tahali z maminky, co by si tak dcerka přála. „Máma jim říkala, že mám všechno, že si nic nepřeju, jen koně, což spíš jen tak plácla. Ale protože je ze stáje, do které chodím a protože se ve Vrchlabí všichni znají, tak já už jsem svého Pepina trochu znala předtím,“ culí se nadějná jezdkyně.

Přítel nesportuje, kouká na mě na mobilu

Vážně má všechno, teď, když má i Pepina? „Zatím ano! Samozřejmě, že se člověk nějak vyvíjí a má další a další sny a něco ho napadá, ale v tuto chvíli jsem šťastná a mám pocit, že mám všechno.“ Nakonec prozradila i to, že má přítele. Jmenuje se prý Jakub. Jak se vlastně poznali? „On patří do mé dlouholeté party kamarádů, z toho to nějak vyšlo. Nebyla to láska úplně na první pohled, jsme spolu něco přes rok.“ Jakub není profi sportovec, ani na závody ho sebou Eva Samková nebere.  „Bylo by mi pak líto, že se mu nemůžu pořádně věnovat, protože toho času na závodech fakt moc není. Ale fandí doma, má stáhnutou aplikaci do mobilu a všechno sleduje nebo občas kouká na přenos na streamu.“ Vztah na dálku to ale prý není, na rozdíl od biatlonistek, kde Koukal prostě za Gábinou musí jezdit, aby ji přes zimu viděl, mají snowboardcrossařky tak osm závodů za zimu. A navíc prý partner taky jezdí na prkně.

Vaří pro celý tým vytuněná jídla

A jak Eva odpočívá? „Dřív jsem odpoledne spávala. Ale teď už se mi nechce a možná se bojím, že bych pak nespala v noci. Ale něco si uvařím, občas něco přečtu, večer je pak video koučink... Ono to docela uteče.“ Anebo prý na závodech vaří. „Dřív jsem dělala jídlo i pro osm deset lidí, a to už fakt nedávám. Zaprvé polovina remcala a zadruhé to vzalo spoustu času. Takže teď už vařím třeba jen pro mě a trenéra. Dost si ta jídla tuním a těším se na to,“ říká olympijská vítězka Eva Samková. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace