Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nebyla to láska úplně na první pohled… Máma plácla, že bych chtěla koně. A tak mi koupili Pepina, říká olympijská vítězka. Také o příteli, vaření a ´národním majetku´

05.04.2017
Nebyla to láska úplně na první pohled… Máma plácla, že bych chtěla koně. A tak mi koupili Pepina, říká olympijská vítězka. Také o příteli, vaření a ´národním majetku´

Foto: TV Prima

Popisek: Eva Samková u Krause

Vyhrála olympiádu v snowboardcrossu a jelikož právě navštívila Show Jana Krause, její výkony prý budou jen lepší. Jan Kraus totiž prý všem sportovcům, kteří ho kdy navštívili, přinesl štěstí. Tahle holka ho snad ani nepotřebuje, vždyť právě získala křišťálový globus! Eva Samková prostě válí a navíc je to kočka.

A ještě je skromná. Za vše prý může trenér Marek Jelínek alias Jelen, který prý v trénování vychází i z fyziky. „Například přišel na to, že čím míň člověk letí ve vzduchu, tím je rychlejší, což je takové naše zlaté pravidlo,“ prozrazuje snowboardistka. To, že je slavná, prý nenese moc dobře, zvlášť když ji lidi poznávají na ulici. „Když nemám náladu, lidi to poznají, jsem neutrální. Někdy si řeknu, že si musím dávat pozor, abych na ně nebyla zlá, nezaslouží si to. Když mě někdo na ulici potká, nejdřív si řeknu, sakra... Ale potom se dáme do řeči a je to něco jiného. Záleží i na tom druhém. Mám celkově dost povinností, dělám věci, které nechci. Nemám pevnou pracovní dobu, ale dá se říct, že jsem jako olympijská vítězka zaměstnaná 24 hodin denně,“ vysvětluje Eva.

Za olympijskou zlatou kůň

A co jí na slávě vadí nejvíc? Že se na ni dívají, jako kdyby byla národní majetek. „Nikdy jsem nebyla typ člověka, který by se choval podle nějakých šablon, také rodiče mi dávali prostor. Potřebuju svobodu. Takže když si mě někdo přivlastňuje, i jenom slovně, přijde mi to zvláštní.“ K něčemu ale vítězství v Soči dobré bylo. Za odměnu dostala od rodného města – Vrchlabí – ten nejlepší dárek. Koně jménem Pepin. „Od patnácti jsem hrozně chtěla koně a přála jsem si, aby mi ho máma koupila, což samozřejmě neudělala a takhle si počkala,“ vzpomíná Eva. Z radnice tehdy volali k ní domů a tahali z maminky, co by si tak dcerka přála. „Máma jim říkala, že mám všechno, že si nic nepřeju, jen koně, což spíš jen tak plácla. Ale protože je ze stáje, do které chodím a protože se ve Vrchlabí všichni znají, tak já už jsem svého Pepina trochu znala předtím,“ culí se nadějná jezdkyně.

Přítel nesportuje, kouká na mě na mobilu

Vážně má všechno, teď, když má i Pepina? „Zatím ano! Samozřejmě, že se člověk nějak vyvíjí a má další a další sny a něco ho napadá, ale v tuto chvíli jsem šťastná a mám pocit, že mám všechno.“ Nakonec prozradila i to, že má přítele. Jmenuje se prý Jakub. Jak se vlastně poznali? „On patří do mé dlouholeté party kamarádů, z toho to nějak vyšlo. Nebyla to láska úplně na první pohled, jsme spolu něco přes rok.“ Jakub není profi sportovec, ani na závody ho sebou Eva Samková nebere.  „Bylo by mi pak líto, že se mu nemůžu pořádně věnovat, protože toho času na závodech fakt moc není. Ale fandí doma, má stáhnutou aplikaci do mobilu a všechno sleduje nebo občas kouká na přenos na streamu.“ Vztah na dálku to ale prý není, na rozdíl od biatlonistek, kde Koukal prostě za Gábinou musí jezdit, aby ji přes zimu viděl, mají snowboardcrossařky tak osm závodů za zimu. A navíc prý partner taky jezdí na prkně.

Vaří pro celý tým vytuněná jídla

A jak Eva odpočívá? „Dřív jsem odpoledne spávala. Ale teď už se mi nechce a možná se bojím, že bych pak nespala v noci. Ale něco si uvařím, občas něco přečtu, večer je pak video koučink... Ono to docela uteče.“ Anebo prý na závodech vaří. „Dřív jsem dělala jídlo i pro osm deset lidí, a to už fakt nedávám. Zaprvé polovina remcala a zadruhé to vzalo spoustu času. Takže teď už vařím třeba jen pro mě a trenéra. Dost si ta jídla tuním a těším se na to,“ říká olympijská vítězka Eva Samková. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová