Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Čtenářka do detailu popsala hrozný zážitek z návštěvy českých lázní: Vedle u stolu večeřely Arabky. A pak šly na masáž

04.04.2017
Čtenářka do detailu popsala hrozný zážitek z návštěvy českých lázní: Vedle u stolu večeřely Arabky. A pak šly na masáž

Autor: Youtube, repro

Popisek: Burka je svrchní vrstva oděvu ženy, určená pro zakrytí celého těla na veřejnosti.

Paní Hana navštívila před časem jedny z východočeských lázní. Jejich jméno známe, ale nebudeme jej na její přání uveřejňovat. A pro KrajskéListy.cz uvedla a detailně popsala, jaké bylo „soužití“ s Arabkami, které do tohoto místa pro relaxaci přijíždí. Jak paní Hana sama říká, ten zážitek se nedá popsat. Opravdu.

„Pokud to vidíte v televizi, je to něco jiného, než když pak zažijete šok, opravdu šok, strach," tak těmito slovy paní Hana popisuje několikadenní pobyt, na kterém ale nebylo nic špatného, ba naopak. „Ty lázně patří Arabům, což už si asi každý čtenář domyslí, o jaké místo se jedná," doplnila.

Paní Hana se do nejmenovaného rezortu vypravila poprvé v životě. Potřebovala prý oddych a trochu času pouze pro sebe a svého přítele. „Bylo to krásné, jenom ty zahalené ženy to celé kazí, prostě to není přirozené, aby to takhle vypadalo," popisuje dál. Co přesně má na mysli? Pro naši redakci se otevřeně vrátila na dané místo, konkrétně ke dvěma událostem. První byla večeře, druhou masáž.

„Nejsem schopná říci, jestli to byly dcery toho Araba, nebo manželky, to jsem dost dobře nepoznala, protože to nešlo. Když jsme se kolem páté nebo šesté hodiny odpoledne setkávali u večeře, tak tyto ženy seděly samostatně u stolu a byly celé zahalené. Od hlavy až k patě. Neříkám, že bylo horko, ale rozhodně ne zima. Takže si představte, že jdete například v šatech na jídlo a u jednoho stolu sedí takto zahalené dámy. Ale kompletně, že ani nebylo vidět tvář. Ten pocit byl příšerný, přiznám se, že jsem měla strach. Pokud takto chodí někde v Arábii, je to jejich věc, ale nemělo by se to zavádět do Evropy. Taky vám nedokážu říct, jak jedly, protože jsem se nechtěla otáčet, ale evidentně si u každého sousta musely zvednout ten závoj na tváři, prostě divné a nedůstojné. Jestli se takto chovají na večeři, neumím si představit, jaký je vztah muže a ženy v těchto státech," říká naší redakci paní Hana.

Ani to ale nebylo vrcholem. Ten pravý tlukot srdce zažila až u masáže. „Šla jsem na masáž. Jedna z Arabek tam seděla na lavičce a také čekala. Měla silné boty, tepláky nebo elasťáky a byla opět celá zahalená. Seděla tam a já nevěděla ani to, jestli ji můžu pozdravit. Ani se nepohnula, neodhalila ani ruku. A přitom jsme tam byly jen ona a já a paní, respektive sestřička, paní fyzioterapeutka. Takže jsem chvíli seděla a pozorovala ji. Do očí nebylo vidět, uvnitř bylo šílené dusno, vlhko a teplo. Ona celou dobu nepromluvila, nepohnula se a jen čekala. Šla jsem na řadu dřív a ptala jsem se paní masérky, co je to. Bála se mi cokoli odpovědět, že se to nesmí, že si to asi umím představit sama..."

Vzhledem k tomu, že si KrajskéListy.cz ověřily majitele, chápou strach místních zaměstnanců. Skutečně jsou v rukách arabských podnikatelů, kteří lázně ovládají. „Nechci nikomu z toho personálu ubližovat, protože jsem slyšela, že dávají výpověď kvůli platům nebo podmínkám, všichni se tam chovali úžasně, ale ti Arabové, prostě jde z nich strach. Copak je normální, abyste byla v bazénu ve třech vrstvách oblečení? Nebo jste jedla, že vám není vidět prst na ruce? Nedivím se lidem, kteří jim nemohou přijít na jméno. Ve mně ten negativní pocit zůstal. Jak jsem vám už řekla, do Evropy tohle „ošacení“ a ponížené chování vůči ženě nepatří, je to jako z doby kamenné," uzavírá paní Hana své vyprávění.

Definice oblečení podle Koránu (anglicky):

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace