Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Školní statek v Hořicích má zachránit projekt za sto milionů. Většina prostředků by měla být pokryta z dotace

28.03.2017
Školní statek v Hořicích má zachránit projekt za sto milionů. Většina prostředků by měla být pokryta z dotace

Autor: domov-duchodcu-horice.cz

Popisek: školní statek Hořice

Připravuje se projekt na modernizaci školního statku v Hořicích, který je jediný svého druhu v kraji. Jeho současný stav je tristní a proměna bude podle odhadů stát téměř sto milionů korun. Většina prostředků by měla pokryta z dotace, o kterou kraj žádal v listopadu.

„Pokud má být provoz školního statku zachován, je jeho modernizace naprosto nezbytná. Objekt pochází ze šedesátých let minulého století a za dobu své existence neprošel žádnou rekonstrukcí, takže jeho současný stav je tristní. Je to přitom jediný školní statek v Královéhradeckém kraji,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, která je odpovědná za oblast školství a kultury.

Projekt s názvem Modernizace cvičné stáje pro skot GYM, SOŠ, SOU a VOŠ Hořice zahrnuje stavební úpravy i pořízení nového vybavení. Stávající objekty mají být rekonstruovány a doplněny přístavbou, v níž se bude nacházet odborná učebna a zázemí. Má dojít k rozšíření dvou stájí, což mimo jiné umožní ustájení skotu v souladu s podmínkami welfare, a u všech tří rekonstruovaných objektů se počítá s opravou střechy.

Senioři při návštěvě školního statku v Hořicích

Senioři při návštěvě školního statku v Hořicích

Stáje budou vybaveny novou technologií pro dojnice a mladý skot. V rámci projektu má být také pořízena nová zemědělská technika – manipulátor, rozdružovač balíků, krmný vůz, smykový nakladač, kolový traktor a fekální vůz – a rovněž vybavení odborných učeben. Projekt počítá také se zajištěním okolní zeleně, instalací laviček a pokrytím prostoru internetem. Modernizace by podstatně zatraktivnila studium oboru agropodnikání.  Absolventi by také byli lépe připraveni na práci v moderních zemědělských provozech,“ dodává náměstkyně Berdychová.

O žádosti o dotaci by mohlo být rozhodnuto v polovině roku. Celkové náklady projektu jsou 98,9 milionu korun. Z toho 85 procent nákladů by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, dalších pět procent by měla pokrýt státní dotace. Zbytek, tedy deset procent financí, by hradil Královéhradecký kraj, což by znamenalo včetně úhrady nezpůsobilých nákladů asi 12,7 milionu korun. Částky jsou včetně DPH. Předpokládá se však, že v případě realizace bude cena snížena výběrovým řízením. Samotné práce by mohly začít již na podzim tohoto roku. Projekt by musel být v souladu s podmínkami dotačního programu IROP ukončen do 31. 12. 2018.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace