Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Královéhradecký kraj je připraven na dohodu s dopravci a podepsání společných dodatků k současným smlouvám

15.03.2017
Královéhradecký kraj je připraven na dohodu s dopravci a podepsání společných dodatků k současným smlouvám

Autor: designmagazin.cz

Popisek: Dopravní terminál v Hradci Králové

Dohodu o úhradě vícenákladů, souvisejících s příplatky za ztížené pracovní prostředí, vícenákladů spojených s odměnou za dobu čekání mezi spoji a vícenákladů spojených s odměňováním zaměstnanců v celkové výši 50 milionů korun odsouhlasila po sérii jednání Martina Červíčka, náměstka hejtmana odpovědného za dopravu, a zástupců dopravních firem krajská rada.

Průběžné poskytnutí finančních prostředků by mohlo být stvrzeno podpisem dodatků k jednotlivým smlouvám s dopravci už na plánovaném jednání 15. března 2017. „S dopravci jsme se dlouho snažili domluvit na způsobu, jak pomoci, protože zmiňované, z mého pohledu problematick, nařízení vlády nenaplnilo veškerá očekávání řidičů. Dospěli jsme ke vzájemné dohodě a výsledkem bude podpis dodatku k současným smlouvám. Tento dodatek je pro všechny dopravní firmy stejný a měl by zaručit, že námi poskytnuté finanční prostředky budou použity výhradně na mzdy řidičů,“ řekl Martin Červíček.

Do současné doby poskytl kraj dopravcům zálohu zhruba ve výši asi 6,5 milionu korun. Další odhadované náklady, spojené s aplikací změny nařízení vlády a naplněním očekávání ze strany řidičů, jsou ve výši 43,5 milionu korun. „Tyto finance hodláme krýt postupně, a sice formou rozpočtových změn, které vždy schvaluje krajské zastupitelstvo,“ doplnil Červíček. Celkové náklady jsou stanoveny na 50 milionů korun. Nad tento finanční rámec bylo ještě v počátku roku uvolněno 7,5 milionu korun za indexaci platů, a to k 1. lednu 2017.

Dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťuje dvanáct dopravních firem. Zastupitelstvo kraje schválilo na rok 2017 rozsah veřejné linkové autobusové dopravy v maximální hodnotě 18,5 milionu kilometrů. Královéhradecký kraj objednává autobusovou dopravu v hodnotě asi 297 milionů korun.

Tendr může být vyhlášen za rok

Rada Královéhradeckého kraje současně schválila předběžné oznámení veřejné zakázky v Úředním věstníku Evropské unie v souvislosti s dlouhodobým smluvním zajištěním veřejné linkové autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji. Podle evropského práva je to nezbytný krok pro vyhlášení takto významné zakázky, a nové řízení tak může začít do roka po zveřejnění této notifikace. „Odsouhlasením zveřejnění notifikace jsme udělali první krok k vyhlášení veřejné zakázky na zajištění autobusové dopravy v kraji. Nyní budeme mít roční prostor na to, abychom připravili kvalitní zadávací dokumentaci. Prozatím není ani stanovena celková hodnota zakázky. Notifikace neboli prvotní oznámení zakázky je čistě administrativní krok,“ dodal náměstek Červíček.

Královéhradecký kraj jako subjekt, odpovídající za zajištění dopravní obslužnosti na svém území, má od 1. ledna 2017 zajištěnou dopravní obslužnost prostřednictvím smluv s dopravci, kdy tyto smlouvy byly uzavřeny v jednacích řízeních bez uveřejnění. Tímto postupem reagoval kraj na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušil desetiletý tendr v hodnotě asi 5,5 miliardy korun. Vzhledem k tomu, že v režimu stávajících smluv je možné zabezpečit dopravní obslužnost jen na dobu nezbytnou pro výběr dopravců standardním zadávacím řízením, musí kraj nyní připravit nové podmínky pro veřejnou zakázku, která může být vyhlášena nejdříve rok po zveřejnění notifikace, tedy zhruba v dubnu 2018.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace