Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Královéhradecký kraj je připraven na dohodu s dopravci a podepsání společných dodatků k současným smlouvám

15.03.2017
Královéhradecký kraj je připraven na dohodu s dopravci a podepsání společných dodatků k současným smlouvám

Foto: designmagazin.cz

Popisek: Dopravní terminál v Hradci Králové

Dohodu o úhradě vícenákladů, souvisejících s příplatky za ztížené pracovní prostředí, vícenákladů spojených s odměnou za dobu čekání mezi spoji a vícenákladů spojených s odměňováním zaměstnanců v celkové výši 50 milionů korun odsouhlasila po sérii jednání Martina Červíčka, náměstka hejtmana odpovědného za dopravu, a zástupců dopravních firem krajská rada.

Průběžné poskytnutí finančních prostředků by mohlo být stvrzeno podpisem dodatků k jednotlivým smlouvám s dopravci už na plánovaném jednání 15. března 2017. „S dopravci jsme se dlouho snažili domluvit na způsobu, jak pomoci, protože zmiňované, z mého pohledu problematick, nařízení vlády nenaplnilo veškerá očekávání řidičů. Dospěli jsme ke vzájemné dohodě a výsledkem bude podpis dodatku k současným smlouvám. Tento dodatek je pro všechny dopravní firmy stejný a měl by zaručit, že námi poskytnuté finanční prostředky budou použity výhradně na mzdy řidičů,“ řekl Martin Červíček.

Do současné doby poskytl kraj dopravcům zálohu zhruba ve výši asi 6,5 milionu korun. Další odhadované náklady, spojené s aplikací změny nařízení vlády a naplněním očekávání ze strany řidičů, jsou ve výši 43,5 milionu korun. „Tyto finance hodláme krýt postupně, a sice formou rozpočtových změn, které vždy schvaluje krajské zastupitelstvo,“ doplnil Červíček. Celkové náklady jsou stanoveny na 50 milionů korun. Nad tento finanční rámec bylo ještě v počátku roku uvolněno 7,5 milionu korun za indexaci platů, a to k 1. lednu 2017.

Dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťuje dvanáct dopravních firem. Zastupitelstvo kraje schválilo na rok 2017 rozsah veřejné linkové autobusové dopravy v maximální hodnotě 18,5 milionu kilometrů. Královéhradecký kraj objednává autobusovou dopravu v hodnotě asi 297 milionů korun.

Tendr může být vyhlášen za rok

Rada Královéhradeckého kraje současně schválila předběžné oznámení veřejné zakázky v Úředním věstníku Evropské unie v souvislosti s dlouhodobým smluvním zajištěním veřejné linkové autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji. Podle evropského práva je to nezbytný krok pro vyhlášení takto významné zakázky, a nové řízení tak může začít do roka po zveřejnění této notifikace. „Odsouhlasením zveřejnění notifikace jsme udělali první krok k vyhlášení veřejné zakázky na zajištění autobusové dopravy v kraji. Nyní budeme mít roční prostor na to, abychom připravili kvalitní zadávací dokumentaci. Prozatím není ani stanovena celková hodnota zakázky. Notifikace neboli prvotní oznámení zakázky je čistě administrativní krok,“ dodal náměstek Červíček.

Královéhradecký kraj jako subjekt, odpovídající za zajištění dopravní obslužnosti na svém území, má od 1. ledna 2017 zajištěnou dopravní obslužnost prostřednictvím smluv s dopravci, kdy tyto smlouvy byly uzavřeny v jednacích řízeních bez uveřejnění. Tímto postupem reagoval kraj na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušil desetiletý tendr v hodnotě asi 5,5 miliardy korun. Vzhledem k tomu, že v režimu stávajících smluv je možné zabezpečit dopravní obslužnost jen na dobu nezbytnou pro výběr dopravců standardním zadávacím řízením, musí kraj nyní připravit nové podmínky pro veřejnou zakázku, která může být vyhlášena nejdříve rok po zveřejnění notifikace, tedy zhruba v dubnu 2018.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL