Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Již v neděli začne platit nový jízdní řád autobusových linek. Přibudou víkendové spoje, například do Prachovských skal

03.03.2017
Již v neděli začne platit nový jízdní řád autobusových linek. Přibudou víkendové spoje, například do Prachovských skal

Foto: designmagazin.cz

Popisek: Dopravní terminál v Hradci Králové

Královéhradecký kraj připravil jarní novinky jízdního řádu veřejné linkové autobusové dopravy. Vychází tak vstříc nejen požadavkům obcí, ale především poptávce cestujících. Zavedeny budou například víkendové spoje z Hradce Králové do Prachovských skal. Nový jízdní řád začne platit od neděle 5. března 2017.

„Pravidelné změny jízdních řádů jsou reakcí na požadavky obcí i cestujících. Krajský odbor dopravy žádosti eviduje a na základě této zpětné vazby někde autobusové linky posílí, někde naopak upraví časy odjezdů, aby doprava navazovala a vyhovovala potřebám co nejvíce cestujících,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček, zodpovědný za dopravu.

Od března tak například začnou v sobotu jezdit tři páry autobusových spojů z Jaroměře do Velichovek. Novinkou je i zavedení přímých vozů z Hradce Králové do Prachovských skal, Sobotky a na hrad Kost o víkendech, v období od dubna do října 2017. Veřejnou autobusovou dopravu zajišťuje Královéhradecký kraj a každý rok na ni z vlastního rozpočtu vynakládá téměř 296 milionů korun.

Přehled všech významných změn po jednotlivých oblastech

Hradecko, Jaroměřsko
Na základě poptávky Lázní Velichovky dochází k zavedení tří párů sobotních autobusových spojů, které pojedou od železniční stanice v Jaroměři přes Tanex, kolem nemocnice do Velichovek a zpět. Autobusové spoje pojedou v 9:46, 13:46 a 17:46 z Jaroměře od železniční stanice a v 10:00, 14:00 a 18:00 z Velichovek. Na tyto spoje navazuje u železniční stanice návazný spoj do Hradce Králové přes Josefov a Černilov. Tyto spoje do Velichovek mají rovněž přípoje v Jaroměři od vlaků z Pardubic a Trutnova.

Novoměstsko, Dobrušsko
Na lince IREDO 349 Červený Kostelec – Kvasiny dochází nově k obsluhování Dobrušky, konkrétně zastávky Dobruška, Laichterova. Autobusy směr Kvasiny na této lince budou odjíždět ze zastávky ve směru na autobusové nádraží. Z Dobrušky tato linka slouží jako rychlík – staví v Solnici na náměstí a v Kvasinách u závodu Škoda Auto. Linka je v provozu v pracovní dny 3 páry spojů, v sobotu dvěma páry spojů a v neděli večer na noční směnu v závodě Kvasiny Škoda Auto. Linka je ve zkušebním provozu.
Linka IREDO 261 Rychnov nad Kněžnou – Kvasiny – Trnov – Opočno – Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem bude všemi spoji, které jedou do/ze Dvora Králové nově obsluhovat na základě žádosti cestujících zastávku Opočno, Podzámčí. Vzniká tak přímé spojení této části města se závodem Škoda Auto Kvasiny. Jedná se o tři páry spojů v pracovní dny a sobotu. V neděli pak se jedná o jeden pár spojů večer.

Rychnovsko
Na základě dlouhodobého požadavku cestujících na lince IREDO 201 Rychnov nad Kněžnou – Rokytnice v Orlických horách dochází k uspíšení spoje, který nyní jezdí v 6:30, na odjezd v 6:23. Důvodem je umožnění přestupní vazby v Pěčíně na spoj směr Slatina nad Zdobnicí, škola pro školáky, spádující ze vzdálenějších částí obce Pěčín, a také umožnění lepší přestupní vazby v Rokytnici v Orlických horách ve směru Kunvald a Žamberk.
Na základě dlouhodobého požadavku se mění také trasa spoje 660208/3 Kostelec nad Orlicí – Borohrádek, který nově obslouží v Kostelci nad Orlicí lokalitu Na Skále a odtud přes Častolovice bude pokračovat po své trase. Důvodem je zajištění přímého spojení pro děti, dojíždějící z lokality na Skále do škol v Borohrádku.
Ranní autobusový spoj na lince IREDO 115 v trase Rychnov nad Kněžnou – Hradec Králové, který v současné době odjíždí z Rychnova nad Kněžnou ve 4:25, s platností od 1. 3. 2017 (uzavírka v Třebechovicích pod Orebem) bude uspíšen na odjezd ve 4:20 z Rychnova nad Kněžnou, do Hradce Králové nově přijede v 5:40, a zajistí tak lepší spojení na ranní směny.

Jičínsko, Hořicko
Změny jsou vyvolány omezením vybraných dálkových linek. Na lince IREDO 504 dojde k prodloužení spoje, vedeného v 17:35 z Jičína, který byl původně veden pouze do Hořic, až do Hradce Králové. Naopak u večerního spoje s odjezdem z Jičína v 19:30 bude trasa zkrácena, spoj bude nově končit v Hořicích.
Na lince 503 bude zaveden nový spoj s odjezdem v 5:35 z Jičína do Libáně. Na lince 509 dojde ke zrušení ranního spoje v 5:22 z Jičína do Zelenecké Lhoty. Spoje 8 a 10 budou prodlouženy o úsek Libáň – Zelenecká Lhota. Cestující, kteří v současnosti využívali spojení linkou IREDO 509 v 5:22 z Jičína do Libáně, mohou nově využít spoj linky 503 v 5:35 z Jičína s přestupem v Libáni na spoje 8, resp. 10 linky 509.
Další novinkou v jízdních řádech bude zavedení přímých vozů z Hradce Králové do Prachovských skal, Sobotky a na hrad Kost o víkendech v období od 29. 4. 2017 do 1. 10. 2017. Z Hradce Králové je možné v sobotu i neděli využít spoj v 7:28. Spojení zpět je zajištěno od hradu Kost ve 12:20 (soboty i neděle) a 16:20 (v sobotu přímý vůz, v neděli s přestupem v Jičíně), ze Sobotky v 12:33 (soboty i neděle) a 16:33 (v sobotu přímý vůz, v neděli s přestupem v Jičíně), ze zastávky Holín, Prachov, Český ráj v 12:58 (soboty i neděle) a 16:58 (v sobotu přímý vůz, v neděli s přestupem v Jičíně).

Broumovsko
Ranní spoj 690107/9+640204/6 v 6:35 z Trutnova do Broumova bude uspíšen na dojezdu z Trutnova a prodloužena mu jízdní doba z důvodu větší frekvence cestujících. Dojde ke stabilizaci jízdního řádu.

Vrchlabsko
Nově bude veden v soboty spoj v 17:45 z Vrchlabí a v 18:20 ze Špindlerova Mlýna až do Dvora Králové n. L., žel. st., kde má přípoj na rychlíky směr Liberec a Pardubice (přes Hradec Králové).
Ranní spoje ve 5:04 a 6:04 ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí budou po dohodě s dopravcem KAD Vrchlabí vedeny přímo do Prahy (přes Jičín a N. Paku). Spoj v 7:05 ze Špindlerova Mlýna do Vrchlabí na základě požadavku cestujících bude veden ve Vrchlabí okolo gymnázia (zastávka „u pivovaru“).
V Hostinném dojde na žádost města ke změně názvu zastávky Hostinné, čerp. stanice na Hostinné, Husitská.

Trutnovsko
Na základě požadavku pracujících v průmyslové zóně v Trutnově Volanově budou dva ze spojů od Dvora Králové n. L. nově zajíždět do průmyslové zóny (v 5:00 o víkendech ze Dvora Králové n. L. a 16:47 v pracovní dny ze Dvora Králové n. L.)
Na žádost obce Nemojov dojde k minutovým úpravám prvního ranního spoje do Dvora Králové n. L., vznikne tak přípoj na dálkový spoj do Prahy přes Hořice.

Změny komerčních dálkových linek

jízdní řád

jízdní řád

jízdní řád

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL