Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vězeňská služba nám nabízí ku pomoci vězně, potvrdil hejtman

05.06.2013
Vězeňská služba nám nabízí ku pomoci vězně, potvrdil hejtman

Autor: Profimedia.cz

Popisek: věznice, ilustrační foto

Povodňová vlna, která se začátkem června prohnala Královéhradeckým krajem, pozvolna opouští region. Do nejpostiženějších oblastí, kde se rozbíhají práce na odstraňování následků velké vody, nyní vyrazil královéhradecký hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

„Chci přímo na místě převzít požadavky starostů obcí, které potřebují konkrétní pomoc. Kraj v těchto dnech dostává řadu nabídek materiální podpory, kterou můžeme v postižených oblastech nabídnout a zprostředkovat. Pracovní síly nabídla například česká vězeňská služba. Budeme také jednat o konkrétní pomoc přímo od kraje. Sami budeme mít jen na krajském majetku obrovské škody,“ uvedl hejtman Lubomír Franc, který postižené oblasti navštívil již v neděli.

Ve Svobodě nad Úpou se pracuje na vracení potoka zpět do původního koryta, které je nyní zaneseno kameny a štěrkem. Lávky mostu, které v Jaroměři spadly z pobořeného pilíře do řeky, těžká technika již vyzvedla z toku. V Novém Bydžově intenzivně pokračuje odčerpávání vody. Na většině míst by voda již měla celý den klesat: podle předpovědi, která počítá jen se zanedbatelnými srážkami, by počasí nemělo situaci dále zhoršovat. Konstatoval to v úterý krajský krizový štáb, který se v 8 hodin sešel v sídle kraje. Jednat bude znovu i dnes.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace