Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na obnovu venkova poskytne letos Královéhradecký kraj 40 milionů korun. Podpořena bude více než stovka projektů

08.04.2016
Na obnovu venkova poskytne letos Královéhradecký kraj 40 milionů korun. Podpořena bude více než stovka projektů

Autor: regionalnirozvoj.cz

Popisek: Venkov - ilustrační foto

Na rozvojové projekty, které uspěly s žádostí o podporu z Programu obnovy venkova, bude letos rozděleno 40 milionů korun. Oproti letům předchozím, kdy kraj rozděloval po 25 milionech korun, tak došlo k obnovení výše alokace z roku 2012. Za pomoci Programu obnovy venkova by tak letos mělo být realizováno 111 akcí.

„Program obnovy venkova považuji za hlavní nástroj, kterým kraj pomáhá zhodnocovat infrastrukturu malých obcí. Jsem proto rád, že se po několika letech celková alokovaná částka navýšila z původně předpokládaných 25 milionů na 40 milionů. Díky tomu jsme totiž mohli podpořit 111 projektů ze 156 podaných,“ uvedl náměstek hejtmana Otakar Ruml, který je mimo jiné odpovědný za oblast regionálního rozvoje.

Nejdražší bude sportovní hala

Program obnovy venkova byl pro letošní rok vyhlášen ve dvou oblastech. Nejnákladnějším projektem v části, určené na obnovu a údržbu venkovské zástavby a občanské vybavenosti, je záměr na výstavbu víceúčelové sportovní haly v Libranticích. Na více než devítimilionový projekt poskytne Královéhradecký kraj částku 400 000 korun. Stejně vysokou podporu získalo ještě dalších 22 projektů.

Dostane se i na komunikace

V části dotačního programu, která je zaměřena na úpravu veřejných prostranství a místních komunikací, je letošní nejnákladnější akcí rekonstrukce Lyžařské ulice v Janských Lázních za zhruba 3,5 milionu korun. Královéhradecký kraj v tomto případě poskytne 600 000 korun. Seznam podpořených projektů z obou částí dotačního programu, které schválilo Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, naleznete na stránkách krajského úřadu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace