Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Stalo se v pondělí v noci: Policie vyšetřuje tragickou smrt politika, který opustil ODS. Čeká se na výsledky pitvy

20.02.2015
Stalo se v pondělí v noci: Policie vyšetřuje tragickou smrt politika, který opustil ODS. Čeká se na výsledky pitvy

Autor: Facebook

Popisek: Ivo Zemek

V Karlovarském kraji není smrt politiků ničím výjimečným. Nejnovější případ byl zaznamenán v Habartově, kde v pondělí v noci zemřel dvaapadesátiletý starosta Ivo Zemek. Členové záchranné služby jej našli s poraněním hlavy, snažili se jej resuscitovat, ale marně. Zda byl příčinou tragické smrti údajný pád ze schodů nebo něco jiného, vyšetřuje policie.

Definitivní výsledky ale prozradí až pitva.  Připomeňme,  že  soudní pitvy  se  provádějí  za účelem zjištění příčiny smrti a objasnění dalších, ze zdravotního hlediska závažných okolností a mechanismu úmrtí u osob, které zemřely mimo zdravotnické zařízení nebo v něm, náhlým, neočekávaným, či násilným úmrtím, včetně sebevraždy.

Kritik ODS

Jméno Ivo Zemka před časem figurovalo v médiích kvůli tomu, že v roce 2012 opustil řady ODS, nelíbilo se mu totiž, kam strana v poslední době směřovala. Stal se tak jedním z několika politiků v kraji, kdo skomírající straně dali vale. Nejvíc mu vadilo, že po tehdejším kongresu ODS zůstal ve vedení Petr Nečas. V loňských komunálních volbách se snažil svůj post starosty  obhájit jako  člen Sdružení pro Habartov a podařilo se mu to, dokonce získal nejvyšší počet hlasů.

Politické sebevraždy?

Dalším tragickým případem je loňská smrt  opozičního zastupitele Martina Hanzala z obce Krásno.  Těsně po volbách se zastřelil legálně drženou zbraní na posedu v lese.  Přesto, že byl Hanzal  známým kritikem vedení radnice v Krásně, sebevraždu spáchal patrně kvůli problémům v osobním životě. Po jeho smrti se však objevily spekulace, že mohlo jít i o politické důvody.  Jako  partner bývalé starostky Lenky Sidorjakové byl totiž údajně také vyšetřován kvůli podezření z  trestné činnosti.  Zatímco Sidorjaková již byla loni v květnu  nepravomocně a podmíněně odsouzená za podvod a zneužití pravomoci úřední osoby,  Hanzala  teprve  verdikt čekal.

V Karlovarském kraji není vzácností, že se politici vypořádají se svým svědomím sami.  Před časem  například spáchal sebevraždu radní a předseda karlovarské TOP 09 Josef Malý s pověstí zdatného lobbisty. Se svým životem  skoncoval tak, že se otrávil výfukovými plyny ve vlastní garáži. Také on  čelil různým podezřením, která však policie ihned po jeho smrti odložila. Dosud neobjasněný je případ karlovarského radního Pavla Žlebka (Strana zelených). Zatímco policie sebevraždu oficiálně nepotvrdila, ve městě se spekulovalo, že skočil pod vlak. Všechny indicie tomu totiž nasvědčovaly.  Další karlovarský zastupitel Vladimír Hůrka (ODS) se zase o sebevraždu neúspěšně pokusil tím, že si podřezal  žíly. Byl  vyšetřován kvůli podezření, že se podílel  na vytunelování občanského sdružení AC Start. Hůrka všechna podezření rázně odmítl a pokusil se v komunálních volbách  opět kandidoval v dresu ODS. Zvolen však nebyl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace