Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Karlovarský kraj: Iktové centrum v Sokolově projde modernizací

07.03.2013
Karlovarský kraj: Iktové centrum v Sokolově projde modernizací

Iktové centrum v Sokolově, které zajišťuje specifickou péči pacientům s akutními cévními mozkovými příhodami, projde modernizací. Stavební úpravy za zhruba 17,2 milionu korun zafinancuje Karlovarský kraj.

Modernizace iktového centra je nezbytná k tomu, aby byly splněny podmínky pro prodloužení statutu iktového centra požadované ministerstvem zdravotnictví. „Jsme odpovědní za zajištění potřebné zdravotní péče v Karlovarském kraji, a proto považujeme za nezbytné, aby iktové centrum v Sokolově fungovalo i v dalších letech,“ uvedl hejtman Josef Novotný.

 

Stavební úpravy budou probíhat v pavilonu B sokolovské nemocnice. „Předmětem stavebních úprav je vznik nového oddělení jednotky intenzivní péče, které vznikne ve 2. nadzemním podlaží pavilonu B. Rozšíří se tak i kapacita iktového centra, které se bude moci starat o více pacientů,“ upřesnil náměstek hejtmana Martin Havel.

 

Do výběrového řízení na stavební úpravy, které bylo vyhlášeno formou otevřeného řízení, bylo doručeno celkem 13 nabídek. „Základním kritériem byla výše nabídkové ceny, přičemž jako nevýhodnější nabídka byla vyhodnocena nabídka firmy BAU-STAV,“ uvedl Martin Havel.

 

Původně bylo počítáno s tím, že stavební úpravy vyjdou na 20 milionů korun. „Jsem rád, že se nám podařilo oproti původnímu plánu ušetřit zhruba 3 miliony korun,“ dodal Josef Novotný.

 

Sokolovské iktové centrum obmění i přístrojové vybavení za více než 20 milionů korun. Umožní to dotace z ministerstva zdravotnictví. Modernizací projdou prakticky všechny přístroje iktového centra, od lůžkových kompletů, přes monitory vitálních funkcí, ultrazvukové přístroje až po moderní rehabilitační přístroje.

 

(zdroj: Karlovarský kraj)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace