Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Deset let a už tam prší. 150 milionů se spláchlo do kanálu, jen oprava bude stát 7 milionů

04.06.2021
Deset let a už tam prší. 150 milionů se spláchlo do kanálu, jen oprava bude stát 7 milionů

Foto: BAUSTAV

Popisek: Pikantní je, že firma, která spáchala rekonstrukci v letech 2009 - 2010, a to v ceně 150 milionů, se na svých stránkách tímto dílem chlubí. Jaksi už nedodává, že zrekonstruovaná střecha je po deseti letech děravá jak řešeto. Ještěže takhle nestavěli naši předkové, to by nám tu ty tisíc let staré památky nestály

Sokolovský zimní stadion čeká rekonstrukce střechy. Začalo tam zatékat. Přičemž celková rekonstrukce proběhla před deseti lety a hala měla s drobnými opravami a řádnou údržbou bezproblémově sloužit alespoň několik dalších desetiletí. Celá rekonstrukce přišla Sokolov na úctyhodných 150 milionů. A radnice hledala, jestli rekonstrukci nejde reklamovat.

V roce 2010 se Sokolov předvedl. Dokázal nádherně zrekonstruovat střechu velké sportovní haly, která byla centrem sportovních aktivit ve městě. Sláva byla veliká. A po právu. Jenže uběhlo cca deset let. Poprvé zateklo do míst nad juniorskou šatnou. Poté nad strojovnu. „Ve druhém případě je třeba zabránit zatékání, které by mohlo ohrozit technologii v budově. Náklady na opravu se pohybují kolem 963 tisíc korun,“ potvrdil Deníku mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín už v roce 2019, tedy devět let od velké slávy.

 

Pohled na zimní stadion Sokolov, foto město Sokolov

Reklamovat? Když není co?

Reklamace po dlouhém bádání nevyšla. Ve smlouvě o rekonstrukci střechy sportovní haly stálo, že záruka platí po dobu standardních pěti let. A tak město musí investovat další peníze, aby sportovcům nově zrekonstruovaná střecha nespadla na hlavy. „Myslím, že za ty peníze, které se vrazily do rekonstrukce, by se postavil nový stadion na zelené louce a byl by klid,“ zkonstatoval v té době pro Deník Matěj Chrástecký, jeden z občanů Sokolova. Co musí říkat teď?

Další a další problémy

Doba se totiž pohnula. Popošli jsme o dva roky dál a před sokolovskými jsou další a další problémy se střechou sportovní haly. Musela se dojednat nová stavební firma, která se o střechu haly postará. Tou se stala na základě výběrového řízení firma Seadon Hlučín s nabídkovou cenou 6 974 037 Korun českých a 70 haléřů včetně DPH. Svou práci by měla zvládnout zhruba za tři měsíce. Co by na dalších 7 milionů řekl pan Chrástecký?

 

Zimní stadion v Sokolově má kapacitu 5 000 diváků, z toho 500 míst je k sezení. Součástí stadionu je i restaurace a bufet s prozaickým názvem Hokejka. Navíc se v areálu nachází i restaurace na Baníku. Stadion je domácí plochou pro hokejový klub HC Baník Sokolov. Foto Žaneta Paseková

Plány jsou

Co sokolovskou halu čeká protentokrát? Jedná se o zastřešení objektu zimního stadionu ve třetím patře nad částí zázemí stadionu po obvodu objektu. Součástí akce je odstranění a odborná likvidace stávající skladby střešní povlakové krytiny, izolační a parotěsné vrstvy včetně přilepené parotěsné zábrany.

Finance do sokolovského zimního stadionu posílá město takřka neustále. Ty největší byly za pomoci dotace, jiné město zvládá ze svého rozpočtu. Celkově tady bylo proinvestováno zhruba 200 milionů korun. Investovalo se i do zázemí sportovců. To vše po deset let staré celkové rekonstrukci, jejíž hlavní částí byla právě oprava střechy. Celkové náklady byly tehdy zhruba 150 milionů korun. Jen pro srovnání, za téměř stejné peníze se postavil zcela nový a moderními trendy vybavený dům pro seniory Čtyřka v Sokolovské ulici. Vidíte, pan Chrástecký měl pravdu. Postavit novou halu by vyšlo mnohem levněji. „Jsme z toho zklamaní,“ posteskl si pro iDnes sokolovský místostarosta Jan Picka. A není se co divit.

 

Zrekonstruované šatny, foto město Sokolov

Investice do šaten

Radnice ovšem nemá jen starosti. Přišly i radosti. Před dvěma roky se dokončily práce na šatnách pro domácí hráče. A vypadají exkluzivně. Tam jestli nezačne růst budoucí česká reprezentace pro olympijské hry, tak nezačne nikde. Minulý rok si sokolovští připsali další výhru. Dostavěli i šatny pro hosty. Ti teď díky tomu nemusí přes celou halu, aby se mohli převléknout a zažít od místních patřičnou potupu při zápase. K tomu se připojila i radost nad nově zrekonstruovanými sociálními zařízeními. Jen aby nenastoupil pan Chrástecký s nějakou trefnou poznámkou. To by pak bylo vymalováno.

Vložil: Kamil Fára