Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Děti ze ZŠ v Sokolově patří mezi nejúspěšnější čtenáře

30.08.2013
Děti ze ZŠ v Sokolově patří mezi nejúspěšnější  čtenáře

Autor: profimedia.cz

Popisek: Knihy, ilustrační foto

V pomyslném žebříčku nejaktivnějších a nejúspěšnějších škol projektu Čtení pomáhá, ve kterém je zapojeno více než 1 300 základních a středních škol, se umístila Základní škola Sokolov z Karlovarského kraje. Nejaktivnější školou Karlovarského kraje je Základní škola Sokolov, Rokycanova 258.

Zdejší žáci za dobu fungování projektu svým čtením přispěli na charitativní účely částkou ve výši téměř 163 tisíc korun. Karlovarskenovinky.cz informovala Tereza Kůželová z AMI Communications.

Základní škola Sokolov, Rokycanova 258 figuruje na předních příčkách jak v počtu registrovaných žáků, tak v počtu úspěšně vyplněných kontrolních testů ke knihám. Děti ze sokolovské základní školy od dubna 2011, kdy byl projekt Čtení pomáhá spuštěn, úspěšně absolvovaly více než 3 200 kontrolních testů a věnovaly tak na dobročinné účely téměř 163 tisíc korun. Tento výsledek vynesl sokolovské žáky na páté místo v pomyslném žebříčku nejúspěšnějších čtenářů. V celkovém počtu registrací jsou děti ze sokolovské základní školy čtvrté.

„Naše škola se k projektu Čtení pomáhá připojila již před dvěma roky. Doufali jsme, že díky Čtení pomáhá děti motivujeme k tomu, aby více četly, což se povedlo. Vyplňování testů zpestřuje hodiny literatury a děti za přečtenými knihami vidí i hmatatelný výsledek,“ říká Mgr. Jan Kadlec, ředitel Základní školy Sokolov.

Do projektu Čtení pomáhá se přidalo bezmála 140 tisíc čtenářů-školáků

Do projektu je aktuálně zapojeno téměř 138 tisíc mladých čtenářů napříč celou republikou a také několik desítek dětí z poboček České školy bez hranic v zahraničí. Nejvíce dětí je registrováno ze základní školy v Teplicích, nejúspěšnější čtenáři jsou pak v Poděbradech.

„Dětem se za dva roky existence projektu podařilo načíst pro charity více než dvacet milionů korun. Je vidět, že děti i učitele náš projekt stále baví, za což jsem velmi rád. Věřím, že takto pozitivně bude Čtení pomáhá pokračovat i nadále,“ uvedl Martin Roman, iniciátor a donátor projektu.

Projekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí až 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu.

Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byly osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman. Další knihy na seznam postupně přibývají. Jedním z ambasadorů Čtení pomáhá je Vojtěch Dyk. Iniciátorem a donátorem projektu je Martin Roman.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace