Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Úmrtí mladého chlapce a střelba poblíž areálu… Mistrovství světa v motokrosu poznamenaly dvě tragédie

25.07.2017
Úmrtí mladého chlapce a střelba poblíž areálu… Mistrovství světa v motokrosu poznamenaly dvě tragédie

Autor: Facebook Motocross Loket

Popisek: Závody v motokrosu, ilustrační foto

Motokrosový areál v Lokti, kde se minulý týden konalo Mistrovství světa v motokrosu, poznamenaly krátce po sobě dvě nešťastné události. Ve čtvrtek došlo poblíž závodního areálu na střelbu a v sobotu zde vyhořel jeden mladý život…

K tragické události došlo 22. července během závodu juniorských tříd, kdy mladý, teprve 13letý motocyklista Igor Cuharciuce z Moldávie spadl z motorky a způsobil si při velmi těžkém pádu vážná zranění, kterým podlehl.

Lékaři se snažili o resuscitaci 45 minut…

„Havaroval na dvojskoku přes cestu,“ uvedl pro média Radek Hes z karlovarské záchranné služby. Tragédie se stala během závodu třídy do 85 cm. I přes třičtvrtěhodinovou resuscitaci se mladého chlapce nepodařilo zasahujícím lékařům zachránit. Na místo nehody byl přivolán také vrtulník letecké záchranné služby, odletěl však zpět na základnu prázdný… Po nešťastné události byl probíhající závod předčasně ukončen a jeho nedělní pokračování zrušeno.

Příčina tragické nehody se vyšetřuje a jak uvedl Autoklub ČR: „Dle předběžného zjištění byly dodrženy všechny bezpečnostní předpisy a trať byla v době nehody řádně zabezpečena." Co tedy způsobilo chlapcovu nehodu, zůstává prozatím neobjasněno.

Motocyklista byl zasažen do spánku

Mistrovství světa v motokrosu je poznamenáno ještě druhou nešťastnou událostí. Poblíž areálu, kde probíhal motokrosový závod, došlo minulý týden ve čtvrtek ke střelbě. Šedesátiletý muž pocházející ze zahraničí během závodu vystřelil z plynové pistole na dva motocyklisty, kteří projížděli kolem něj. Jednalo se dva muže ve věku 21 a 22 let.

„V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na tři roky až deset let,“ sdělila mluvčí krajské policie Zuzana Týřová.

Mladší z obou motocyklistů byl zasažen do spánku a musel být poté ošetřen lékařem. Střelec, který měl jako doplněk plynové zbraně ještě také laserový zaměřovač, tedy nepovolenou součást, nyní čelí obvinění z ublížení na zdraví a nedovoleného ozbrojování.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace