Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Sokolově a okolí je zaváděn nový model pečovatelské služby. Klienti zaplatí stejně, město ale ušetří na dotacích 50 procent nákladů

25.12.2016
V Sokolově a okolí je zaváděn nový model pečovatelské služby. Klienti zaplatí stejně, město ale ušetří na dotacích 50 procent nákladů

Autor: Ilustrační foto PS Liberec

Popisek: Pečovatelská služba

Komunitní centrum Petrklíč, z. s., realizuje v deseti regionech České republiky s podporou Evropského sociálního fondu sociální inovaci 3S, která představuje nový model poskytování pečovatelské služby. Území města Sokolov bylo do tohoto inovačního programu rovněž zařazeno, a zájemci o pečovatelskou službu tak mají na výběr mezi tradičním a inovativním modelem.

Model Pečovatelská služba 3S byl vyvinut s ohledem na skutečné potřeby uživatelů služby a využívá moderní německý model práce s uživatelem. Služba je poskytována ve standardní kvalitě a je za stejných podmínek dostupná nejen ve městech, nýbrž i na venkově. Řízení a organizace služby je zaměřeno na efektivitu ve vztahu k veřejným rozpočtům, služba má být pro veřejnou správu výrazně levnější než tradiční model. Uživatel přitom hradí stejnou částku, jako v tradičním modelu, a úspor je dosahováno přesným plánováním a efektivní organizací práce.

O pečovatelskou službu v inovačním modelu 3S lze požádat na telefonním čísle 739 264 951. Koordinátor služby si se zájemcem o službu nebo jeho rodinnými příslušníky sjedná bezplatnou schůzku přímo v Sokolově a podrobně vysvětlí způsob poskytování služby. V případě zájmu pak bude provedeno bezplatné sociální šetření v domácnosti budoucího uživatele služby.

Město ušetří 50 procent nákladů

V případě vzájemné dohody bude následně sepsána smlouva o poskytování služby a nejpozději do dvou týdnů bude poskytování služby zahájeno. Uživatel hradí službu jednou měsíčně na základě jím potvrzeného výkazu provedené péče. Cena služby je nastavena v souladu s platnou legislativou a nepřevyšuje cenu služby, poskytované v tradičním modelu.

Město Sokolov bude mít ze strany poskytovatele dlouhodobě garantováno, že dotační spoluúčast města Sokolov na provedené službě bude o 50 procent nižší, než dotační spoluúčast na poskytované službě v tradičním modelu, která již na území města Sokolov působí. Tato úspora byla v roce 2015 prokázána pilotním provozem a nezávisle ověřena experty Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky.

Potřebujete pečovatelskou službu? Vyzkoušejte její moderní model! Zavolejte na 739 264 951 nebo navštivte www.petrklice.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace