Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Sokolově a okolí je zaváděn nový model pečovatelské služby. Klienti zaplatí stejně, město ale ušetří na dotacích 50 procent nákladů

25.12.2016
V Sokolově a okolí je zaváděn nový model pečovatelské služby. Klienti zaplatí stejně, město ale ušetří na dotacích 50 procent nákladů

Autor: Ilustrační foto PS Liberec

Popisek: Pečovatelská služba

Komunitní centrum Petrklíč, z. s., realizuje v deseti regionech České republiky s podporou Evropského sociálního fondu sociální inovaci 3S, která představuje nový model poskytování pečovatelské služby. Území města Sokolov bylo do tohoto inovačního programu rovněž zařazeno, a zájemci o pečovatelskou službu tak mají na výběr mezi tradičním a inovativním modelem.

Model Pečovatelská služba 3S byl vyvinut s ohledem na skutečné potřeby uživatelů služby a využívá moderní německý model práce s uživatelem. Služba je poskytována ve standardní kvalitě a je za stejných podmínek dostupná nejen ve městech, nýbrž i na venkově. Řízení a organizace služby je zaměřeno na efektivitu ve vztahu k veřejným rozpočtům, služba má být pro veřejnou správu výrazně levnější než tradiční model. Uživatel přitom hradí stejnou částku, jako v tradičním modelu, a úspor je dosahováno přesným plánováním a efektivní organizací práce.

O pečovatelskou službu v inovačním modelu 3S lze požádat na telefonním čísle 739 264 951. Koordinátor služby si se zájemcem o službu nebo jeho rodinnými příslušníky sjedná bezplatnou schůzku přímo v Sokolově a podrobně vysvětlí způsob poskytování služby. V případě zájmu pak bude provedeno bezplatné sociální šetření v domácnosti budoucího uživatele služby.

Město ušetří 50 procent nákladů

V případě vzájemné dohody bude následně sepsána smlouva o poskytování služby a nejpozději do dvou týdnů bude poskytování služby zahájeno. Uživatel hradí službu jednou měsíčně na základě jím potvrzeného výkazu provedené péče. Cena služby je nastavena v souladu s platnou legislativou a nepřevyšuje cenu služby, poskytované v tradičním modelu.

Město Sokolov bude mít ze strany poskytovatele dlouhodobě garantováno, že dotační spoluúčast města Sokolov na provedené službě bude o 50 procent nižší, než dotační spoluúčast na poskytované službě v tradičním modelu, která již na území města Sokolov působí. Tato úspora byla v roce 2015 prokázána pilotním provozem a nezávisle ověřena experty Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky.

Potřebujete pečovatelskou službu? Vyzkoušejte její moderní model! Zavolejte na 739 264 951 nebo navštivte www.petrklice.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace