Volám policii - jsem práskač! Zapomeňte na takové předsudky, vyzývají sokolovští strážníci. Víte o nějaké nepravosti? Můžete ji oznámit i anonymně
02.03.2016
Foto: sokolov.cz
Popisek: Není čeho se bát. Strážníci přijímají i anonymní hlášení, a to 24 hodin denně
Chraňme své město společně! To je nová výzva městské policie pro obyvatele Sokolova. Cílem strážců zákona je zbavit občany pocitu, že se oznámením přestupku vystaví složité administrativě nebo jiným nepříjemnostem. Strážníci přijímají i anonymní hlášení. A to 24 hodin denně.
Velitel městské policie Petr Kubis chce, aby se lidé naučili systém vnímat jako jakoukoli jinou službu. „Tedy když jsem nemocný, zavolám si lékaře. Mám-li problém s elektřinou, obstarám si elektrikáře. Potřebuji-li pomoc městské policie, neváhám a vytočím telefonní číslo 156, klapka 2,“ vysvětluje myšlenku a pokračuje: „V zahraničí je takovéto chování naprosto normální. Ale v našich končinách přetrvává fenomén volám policii – jsem práskač.“
Lidé by měli znát svého strážníka
Lidé raději napíšou e-mail nebo dopis, ale to je bohužel většinou už 's křížkem po funuse'. Městská policie potom nemá šanci zasáhnout včas, a zabránit tak trestnému činu nebo přestupku. „Chceme občanům spolupráci co nejvíc přiblížit a usnadnit. Proto jsme vydali nové letáky, které mapují jednotlivé okrsky a jejich strážníky, aby občané věděli, na jakého policistu se obrátit, pokud potřebují pomoc.“ I proto má Petr Kubis v plánu stavět na rizikových místech mobilní služebny, kde budou strážníci pravidelně informovat o prevenci. „Lidé nás vnímají spíše negativně, často kvůli pokutám. Naše povolání samozřejmě zahrnuje i tuhle nepříjemnou stránku věci. To musí, jinak by na světě nebyl žádný pořádek. Ale policista také chrání. Jsme tu pro lidi a jejich bezpečí,“ doplňuje strážník Jakub Ivanič.
Policie rozdá další mobily s nouzovým tlačítkem
Sokolovská radnice letos chystá s městskou policií několik novinek v prevenci. Například budou rozdávat další várku mobilních telefonů s nouzovým tlačítkem, napojeným na služebnu policie. Přístroje už používají v některých restauracích, teď by se mohly dostat například na ambulanci nebo sportoviště. „Nelze zastavit vše špatné kolem nás, ale lze udělat vše pro to, aby se to dělo co nejméně,“ uzavírá Mgr. Petr Kubis.
Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .
Vložil: Redaktor KL