Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Sokolovská záchranka má šest nových vozů. Náklady na jejich pořízení uhradí z 85 procent dotace z Evropské unie

25.08.2015
Sokolovská záchranka má šest nových vozů. Náklady na jejich pořízení uhradí z 85 procent dotace z Evropské unie

Autor: zzskvk.cz

Popisek: Zdravotnická záchranná služba Sokolov

Na karlovarskou záchranku dorazilo pět nových vozů Rychlé zdravotnické pomoci (RZP) a jeden vůz rendez-vous. Vozy v hodnotě 12,6 milionu korun budou sloužit na výjezdových základnách v Karlových Varech, Sokolově, Kraslicích a Lubech.

„V současnosti je všech pět osobních sanitních vozidel pro lékařskou výjezdovou skupinu tzv. Rendez-vous nových a s dostatečnými zálohami. U sanitních vozů RZP čeká Zdravotnická záchranná služba ještě na dodávku čtrnácti vozů z projektu Zvýšení akceschopnosti Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, které tedy budou financovány z evropských dotací se spoluúčastí kraje. Po jejich dodání bude vozový park výrazně omlazen. Pouze sedm sanitních vozů pak zůstane ze 'starého' vozového parku, nyní jsou v dobrém stavu, ale obměna je čeká v nejbližších letech,“ prozradil Roman Sýkora, ředitel ZZS KVK.

záchranka

„Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje pokračuje podle svého plánu s obnovou vozového parku. Tato obnova byla zahájena po delší pauze až v roce 2014, kdy bylo v listopadu uvedeno do provozu pět nových sanitních vozů RZP a jeden vůz rendez-vous. Stejný počet vozidel je pořízen i nyní. Nové sanitky budou rozmístěny na výjezdové základny v Sokolově, Kraslicích a Lubech, vůz Rendez-vous v Karlových Varech. Každá z těchto dvou obměn vychází na přibližně 12,6 milionu Kč. Co se týče financování čtrnácti vozů, které dorazí v listopadu 2015, jedná se o celkové způsobilé výdaje projektu ve výši necelých 80 milionů korun, výše dotace z Evropské unie je necelých 68 milionů a spoluúčast Karlovarského kraje zhruba 12 milionů korun,“ upřesnil Jakub Pánik, první náměstek hejtmana Karlovarského kraje.

Něco málo z technické specifikace

Nové vozy RZP - VW Transporter T5, s výkonem 132 KW, v kategorii B, s pohonem 4x4, s elektronickým stabilizačním programem, tepelnou a zvukovou izolací sanitního prostoru, s nosítky Medirol Clinic Extero, radiostanicemi, nezávislým topením, s termoboxem s rozsahem 35 až 39°C a dalšími úpravami.

Automobil Rendez-vous - Škoda Yeti kombi 2.0 TDI s výkonem 103kW, pohonem 4x4, multifunkčním palubním počítačem, se zvýšenou ochranou podvozku pro špatné cesty, s výsuvným modulem do zavazadlového prostoru pro zdravotnické přístroje a prostředky s nosností více než 240 kg a s ostatními úpravami vyjde na jeden milion korun.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace