Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Marek Eben prozradil, kdo bude hvězdami letošního, jubilejního MFF. Hrozí jim žloutenka? Zaskočený Mel Gibson

14.06.2015
Marek Eben prozradil, kdo bude hvězdami letošního, jubilejního MFF. Hrozí jim žloutenka? Zaskočený Mel Gibson

Foto: kviff.com

Popisek: Zpráva o riziku žloutenky ve Varech je jednou z mála, která se kolem letošního jubilejního MFF zatím objevuje. Samotný festivalový web je na informace velmi skoupý.

Česká média spustila každoroční masovou propagační kampaň k letošnímu Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech. Bude o to razantnější, že letošní ročník je jubilejní. Nicméně každoroční festivalový stereotyp zůstává. Dlouholetý moderátor slavnostního zahájení i zakončení Marek Eben natočil festivalovou pozvánku, v níž láká do Varů návštěvníky a ujišťuje je, že hlavními hvězdami festivalu budou oni.

Město se má v den zahájení MFF změnit v jeden obrovský mejdan. Jenže to děsí vedení města i hygieniky, ve Varech se totiž rychle šíří žloutenka typu A. Zdaleka není omezena jenom na bezdomovce, jak je tomu například v Chebu a Sokolově, ale šíří se napříč všemi sociálními vrstvami obyvatelstva. Na infekčním oddělení karlovarské nemocnice už je dokonce hospitalizováno sedmnáct lidí. Pokud se bude počet nakažených osob zvyšovat, hygienici zvažují přísná protiepidemická opatření, zaměřená zejména na hygienu rukou. A právě hygiena je jedním z největších problémů festivalu. Batůžkáři, ubytovaní ve stanovém městečku, jsou s ní často na štíru a velkým rizikem se může stát také masová konzumace jídla a pití u stánků. To, že se bude chtít na obrovský mejdan dostat každý, je zřejmé a uhlídat hygienu tisíců návštěvníků  rozhodně jednoduché nebude.

Prezident festivalu Jiří Bartoška a moderátor Marek Eben při slavnostním zahájení

Prezident festivalu Jiří Bartoška a moderátor Marek Eben při slavnostním zahájení

O letošní hvězdě ještě nepadlo ani slovo

Je paradoxem, že zpráva o riziku žloutenky ve Varech je jednou z mála, která se kolem letošního jubilejního MFF zatím objevuje. Samotný festivalový web je na informace velmi skoupý. Dá se z něj zjistit, že festivalová znělka již je natočena a jejím hlavním hrdinou je Mel Gibson. Hvězda, jejíž loňská návštěva na MFF vyvolala veliké kontroverze. Přesto je zatím jediným hvězdným jménem, které v souvislosti s letošním MFF zaznělo. A Jiří Bartoška se opět netají nadšením: „Jsme rádi, že se podařilo realizovat znělku s Melem Gibsonem během jediného roku, což je při vytíženosti takovýchto osobností malý zázrak. Mel Gibson byl atmosférou na karlovarském festivalu nadšený a já si vážím toho, že splnil slib, který nám ve Varech dal, a znělku pro jubilejní ročník natočil.“ A stejně nadšený je i režisér znělky Martin Krejčí. Z jeho slov má člověk pocit, že Mel Gibson nemá z ničeho jiného větší radost, než z natáčení znělky pro MFF.

Kamery, které měl režisér na natáčení k dispozici, prý mají velkou filmovou historii, naposledy byly použity pro slavný film Martina Scorseseho Casino. „Mela Gibsona nejvíc udivilo, že vše točíme na filmovou surovinu – kamery si prohlížel s nedůvěrou a překvapením… – Myslel jsem, že je to jenom dekorace – říkal nám… když zjistil, že točíme opravdu na film, tak mi přišlo, že to všechno začal brát o trochu vážněji,“ chlubil se Krejčí.

Hvězdou loňského ročníku byl herec Mel Gibson

Hvězdou loňského ročníku byl herec Mel Gibson

Janžurka a dvě želízka v ohni

Na webu MFF se dále dozvíme, že Cenu prezidenta MFF převezme Iva Janžurová a že česká filmová produkce bude v hlavní soutěži zastoupena dvěma tituly. Jednak to bude debut Slávka Horáka Domácí péče v hlavní roli s Bolkem Polívou a Alenou Mihulovou. Jan Prušinovský divákům MFF představí ambiciózní Kobry a užovky, nekompromisní drama dvou bratrů, vyrovnávajících se různými způsoby s bezútěšnou životní situaci. Mezi dokumenty se ve světové premiéře objeví nový film Heleny Třeštíkové, nazvaný Mallory/Mallory/Mallory. Její další časosběrný snímek vypráví příběh dívky, která se po porodu syna snaží vymanit z drogové závislosti.

V hlavní soutěži pak filmové fanoušky čeká tradiční nakládačka snímků, vyprávějících o všemožných špatnostech současného světa. Po zhlédnutí většiny z nich se nikomu nelze divit, že se jejich diváci jdou opít do němoty. Jakkoliv údajně všichni světoví filmaři karlovarský festival milují, filmy na něj neposílají. Ty si nechávají na ‚‘strašně nudné‘ festivaly v Benátkách, Berlíně a Cannes.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová