Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prezident Bartoška stále pod drobnohledem. Co na něj zase vyšťourali? Víme mnohem víc

11.06.2015
Prezident Bartoška stále pod drobnohledem. Co na něj zase vyšťourali? Víme mnohem víc

Autor: Topstar.sk, repro

Popisek: Jiří Bartoška

Nejen kvůli své nemoci, ale také blížícímu se jubilejnímu Mezinárodnímu filmovému festivalu je jeho prezident Jiří Bartoška pod neustálým dohledem. Do jisté míry si za to však může sám, jednak svým neustálým hazardováním se zdravím nebo kontroverzními výroky. Teď na něj bulvární deník vyšťoural, že prý bude mít mystickou adresu.

Celá zpráva je založená na faktu, že Bartoška si před časem pořídil parcelu v obci Andělská Hora, ležící šest kilometrů od Karlových Varů, poblíž příjezdové komunikace od Prahy. Jedním z hlavních důvodů, proč si vybral toto místo, je jeho příznivá poloha,  leží totiž nejen v těsné blízkosti Varů, ale i luxusního areálu golfového hřiště v Olšových Vratech. Jeho prodej mimochodem několik let zaměstnává  karlovarské zastupitele, protikorupční policii a různé aktivisty. Majitelé hřiště patří k okruhu Bartoškových přátel a působili, či dosud ještě působí v nadaci, související s pořádáním karlovarského festivalu. Mimo jiné jde o vlivné pražské podnikatele a právníky, soustředěné kolem společnosti Porcela Plus, která před několika lety skončila v úpadku.

Bartoška se rozhodl stavět pod rozpadlým hradem Andělská Hora. Foto karlovarskyregion.cz

Bohatí mezi chudými

Bartoška není z českých celebrit zdaleka sám, kdo se rozhodl, si na Karlovarsku pořídit nemovitost. Mimo jiné potvrzuje to, co jsme psali nedávno, totiž že do tohoto regionu se stahují na straně jedné lidé velmi bohatí, na straně druhé lidé chudí, které sem lákají velmi levné byty v poloprázdných obcích. Na samotné Andělské Hoře, přímo pod zříceninou hradu, si před lety zakoupil romantickou chalupu režisér Vladimír Sís. Okouzlen atmosférou místa zde v roce 1978 natočil legendární film Balada pro banditu, v titulní roli s Miroslavem Donutilem a Bolkem Polívkou. A  herci v domě bydleli s ním. Zlí jazykové tvrdí, že zde bylo počato hned několik dětí, mimo jiné herečka Anna Polívková. V té době totiž žil Polívka s její matkou, Evelynou Steimarovou. A za svým otcem na Andělku jezdil i světoznámý kreslíř Petr Sís, který na ni moc rád vzpomíná.

Čtěte také:

Nejen v Řecku, ale i v nejmenším kraji Česka kontrastuje bída s luxusem. Na jedné straně ghetta, na druhé nejdražší hotely a byty pro bohaté turisty

 

Vystrašený Bartoška. Čeho se bojí? Předčasného konce! A co ho vůbec, ale vůbec nezajímá…

Vášnivý Eben

V nedaleké obci má zase dům Bartoškův přítel, herec a vášnivý golfista Marek Eben. Našla v něm především potřebný klid jeho vážně nemocná manželka Markéta. Kvůli tomu, aby měli soukromí, Eben dokonce skoupil všechny okolní pozemky. „Nechci sousedy, aby nám někdo koukal do oken,“ svěřil se novinářům. Jeho dům v Kolové je velmi vkusný, nejde v žádném případě o zbohatlickou rezidenci, jakých najdeme v tomto  kraji celou řadu, ale spíše o jednopatrový, hnědý dřevěný srub s bílými okenicemi. Kvůli tomu, že se Markéta pohybuje na vozíku,  má  celý objekt bezbariérový přístup. Eben je rovněž členem  zdejšího nově vybudovaného nového Golf Clubu Háje, který se na svém webu chlubí jeho fotografiemi.

Nenápadný Weigl a ruští filmaři

V samotném centru Karlových Varů zase vlastní domeček jako z pohádky slavný český režisér Petr Weigl. Ten v něm však nebydlí, podle našich informací jej pronajímá prestižní české firmě, což je v centru Varů naprostá výjimka. Většina nemovitostí zde totiž patří zahraničním majitelům. To je i případ několika ruských filmařů a dalších významných ruských umělců, kteří ve Varech vlastní byty v ceně mnoha milionů korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace