Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vystrašený Bartoška. Čeho se bojí? Předčasného konce! A co ho vůbec, ale vůbec nezajímá…

23.05.2015
Vystrašený Bartoška. Čeho se bojí? Předčasného konce! A co ho vůbec, ale vůbec nezajímá…

Foto: Youtube, repro

Popisek: Prezident karlovarského festivalu na loňském ročníku

Herec a podnikatel Jiří Bartoška se v poslední době zase začal ukazovat na veřejnosti. Na první pohled je zřejmé, že jej vážná nemoc dosti poznamenala. Mimo jiné má problémy i s hlasivkami. To mu však nebrání v tom, aby s tradiční vervou plnil roli prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. A jak už jej u něj obvyklé, lobbuje za svůj byznys i za cenu toho, že v médiích šíří naprosté nesmysly.

Je docela zábavné sledovat, jak Bartoška postupem času vysvětluje svoje obavy o osud hotelu Thermal, kde se MFF koná. Před pěti lety si například pustil pusu na špacír v nedělních Otázkách Václava Moravce. V přímém přenosu veřejnoprávní televize z Varů si tradičně pokuřující Bartoška  stěžoval,  že  lázně jsou již z většiny ruské a případná privatizace festivalového paláce Thermal do ruských rukou by mohla skončit pro MFF fatálně. Svoje obavy zdůvodnil tím, že karlovarský festival konkuruje festivalu v Moskvě a nastínil i možný katastrofický scénář. Podle něj by mohl někdo čtrnáct dnů před festivalem hodit do výtahové šachty v Thermalu hadr namočený do nafty, způsobit požár a tím znemožnit pořádání festivalu.

MFF v tělocvičnách?

V rozhovoru pro časopis Reflex nedávno zase strašil, že konec hotelu Thermal by mohl znamenat konec MFF, hrozí  prý, že by se nakonec filmy mohly promítat v tělocvičnách (což je v případě Varů nehorázné obvinění,  kvalitní kinosály jsou umístěny v atraktivních budovách, město navíc stále buduje nová kina). „Ve střední a východní Evropě je dost organizátorů, kteří by uvítali naše zaškobrtnutí,“ nechal se slyšet.

Předčasný konec mejdanu?

Nyní si Bartoška vymyslel nový, dosti kuriózní důvod k panice.  V pořadu Reportéři ČT, který byl věnován možnému prodeji části Thermalu, areálu s bazénem, zase bájil. Podle něj se může stát, že pokud bude na místě dosavadního bazénu například stát  přepychový domov důchodců, někdo  v době konání festivalu  přijde a řekne - Pane Bartoška  deset hodin večer, máme ze zákona noční klid, tak to tady všechno vypněte.  My chápeme, že máte festival, ale nashledanou... „My vůbec nevíme, nedokážeme odhadnout, co vznikne z toho, že se z toho bazénu udělá parcela,“ uvedl. Připomeňme, že MFF je mimo jiné také jeden velký mejdan, kdy je často, na úkor obyvatel města a lázeňských pacientů, bezohledně rušen noční klid. I přes zásahy policie a ukládání pokut je situace každý rok stejná. I kdyby zcela náhodou vznikl na lukrativní parcele přepychový domov důchodců, což je krajně nepravděpodobné, nikdo by stížnosti seniorů stejně  nevyslyšel.

Seriózní partner, nebo ne?

Bartoška  také stále zdůrazňuje, že festival je pro Thermal seriózní partner. Jenže ministr Andrej Babiš při své nedávné návštěvě Varů ostře kritizoval hospodaření státní společnosti, která hotel řídí.  Nechal se slyšet, že do ní ještě nedorazil kapitalismus. Stěžoval si také, že  filmový  festival,  soustředěný z větší části právě do Thermalu, nemá podle něj na hotel pozitivní hospodářský dopad: „Před filmovým festivalem jsou tržby hotelu 27 milionů,  ale přes festival 12 milionů. Chceme, aby festival v Thermalu nadále zůstal, ale pokusíme se vyjednat výhodnější podmínky, abychom o  peníze nepřicházeli," řekl Babiš.

Je však zjevné, že prezidenta MFF hospodaření obřího hotelového komplexu vůbec nezajímá a diví se, že by měl plnit také funkci ekonomickou.  Musíme se prý rozhodnout, jestli v Thermalu chceme více  koupacích van a masážních stolů nebo zde chceme mít velkou kulturní akci, která má svoji pozici ve světě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace