Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vystrašený Bartoška. Čeho se bojí? Předčasného konce! A co ho vůbec, ale vůbec nezajímá…

23.05.2015
Vystrašený Bartoška. Čeho se bojí? Předčasného konce! A co ho vůbec, ale vůbec nezajímá…

Autor: Youtube, repro

Popisek: Prezident karlovarského festivalu na loňském ročníku

Herec a podnikatel Jiří Bartoška se v poslední době zase začal ukazovat na veřejnosti. Na první pohled je zřejmé, že jej vážná nemoc dosti poznamenala. Mimo jiné má problémy i s hlasivkami. To mu však nebrání v tom, aby s tradiční vervou plnil roli prezidenta Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. A jak už jej u něj obvyklé, lobbuje za svůj byznys i za cenu toho, že v médiích šíří naprosté nesmysly.

Je docela zábavné sledovat, jak Bartoška postupem času vysvětluje svoje obavy o osud hotelu Thermal, kde se MFF koná. Před pěti lety si například pustil pusu na špacír v nedělních Otázkách Václava Moravce. V přímém přenosu veřejnoprávní televize z Varů si tradičně pokuřující Bartoška  stěžoval,  že  lázně jsou již z většiny ruské a případná privatizace festivalového paláce Thermal do ruských rukou by mohla skončit pro MFF fatálně. Svoje obavy zdůvodnil tím, že karlovarský festival konkuruje festivalu v Moskvě a nastínil i možný katastrofický scénář. Podle něj by mohl někdo čtrnáct dnů před festivalem hodit do výtahové šachty v Thermalu hadr namočený do nafty, způsobit požár a tím znemožnit pořádání festivalu.

MFF v tělocvičnách?

V rozhovoru pro časopis Reflex nedávno zase strašil, že konec hotelu Thermal by mohl znamenat konec MFF, hrozí  prý, že by se nakonec filmy mohly promítat v tělocvičnách (což je v případě Varů nehorázné obvinění,  kvalitní kinosály jsou umístěny v atraktivních budovách, město navíc stále buduje nová kina). „Ve střední a východní Evropě je dost organizátorů, kteří by uvítali naše zaškobrtnutí,“ nechal se slyšet.

Předčasný konec mejdanu?

Nyní si Bartoška vymyslel nový, dosti kuriózní důvod k panice.  V pořadu Reportéři ČT, který byl věnován možnému prodeji části Thermalu, areálu s bazénem, zase bájil. Podle něj se může stát, že pokud bude na místě dosavadního bazénu například stát  přepychový domov důchodců, někdo  v době konání festivalu  přijde a řekne - Pane Bartoška  deset hodin večer, máme ze zákona noční klid, tak to tady všechno vypněte.  My chápeme, že máte festival, ale nashledanou... „My vůbec nevíme, nedokážeme odhadnout, co vznikne z toho, že se z toho bazénu udělá parcela,“ uvedl. Připomeňme, že MFF je mimo jiné také jeden velký mejdan, kdy je často, na úkor obyvatel města a lázeňských pacientů, bezohledně rušen noční klid. I přes zásahy policie a ukládání pokut je situace každý rok stejná. I kdyby zcela náhodou vznikl na lukrativní parcele přepychový domov důchodců, což je krajně nepravděpodobné, nikdo by stížnosti seniorů stejně  nevyslyšel.

Seriózní partner, nebo ne?

Bartoška  také stále zdůrazňuje, že festival je pro Thermal seriózní partner. Jenže ministr Andrej Babiš při své nedávné návštěvě Varů ostře kritizoval hospodaření státní společnosti, která hotel řídí.  Nechal se slyšet, že do ní ještě nedorazil kapitalismus. Stěžoval si také, že  filmový  festival,  soustředěný z větší části právě do Thermalu, nemá podle něj na hotel pozitivní hospodářský dopad: „Před filmovým festivalem jsou tržby hotelu 27 milionů,  ale přes festival 12 milionů. Chceme, aby festival v Thermalu nadále zůstal, ale pokusíme se vyjednat výhodnější podmínky, abychom o  peníze nepřicházeli," řekl Babiš.

Je však zjevné, že prezidenta MFF hospodaření obřího hotelového komplexu vůbec nezajímá a diví se, že by měl plnit také funkci ekonomickou.  Musíme se prý rozhodnout, jestli v Thermalu chceme více  koupacích van a masážních stolů nebo zde chceme mít velkou kulturní akci, která má svoji pozici ve světě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace