Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bartoškovy Bary, jak říkají místní Karlovým Varům v době festivalu. Jubilejní ročník se má se změnit v obrovský mejdan, kde alkohol poteče proudem

30.04.2015
Bartoškovy Bary, jak říkají místní Karlovým Varům v době festivalu. Jubilejní ročník se má se změnit v obrovský mejdan, kde alkohol poteče proudem

Foto: MFF KV

Popisek: Zahajovací tiskovka i s prezidentem Bartoškou

Karlovarští občané i filmoví fanoušci se chystají na letošní festivalové orgie. Ti první většinou s obavami, ti druzí s radostným očekáváním, že se nudné lázeňské město opět na pár dnů změní v Bartoškovy Bary, kde bude téct alkohol proudem. A letos pravděpodobně v mnohem větší míře, než je obvyklé, protože karlovarský festival slaví padesát let své existence.

Vedení festivalu se  rozhodlo zrušit tradiční opening party v Grandhotelu Pupp (kam mohou pouze vyvolení) a nahradit ji velkou  open-air show před hotelem Thermal a v ulicích města. Podle prezidenta MFF  Jiřího Bartošky se jubilejní ročník stane  především oslavou fanoušků, kteří na festival jezdí a dělají ho mimořádným. V této souvislosti je zvláštní, že pořadatelé zmiňují pouze účastníky, kteří na festival jezdí dvaadvacet let. Ty, kteří  jej navštěvovali předtím,  zřejmě  neberou v úvahu, jako by festival  začal až s érou Jiřího Bartošky.  Pamětníci ale vědí své a mýty o „zachránci“ Bartoškovi berou s velkou rezervou. Podle nich  nebyla zlatá šedesátá léta MFF  nikdy překonána. Snad na ně nezapomene alespoň Eva Zaoralová,  chystající ke kulatému výročí  novou knížku, nazvanou Příběh festivalu. 

Megakoncert, show a mejdan...

Při  prezentaci toho, co návštěvníky jubilejního MFF tentokrát čeká, organizátoři nešetří superlativy. Poté, co bude odpromítán zahajovací film (samozřejmě ale jenom pro pozvané), odstartuje před Thermalem „megakoncert“ skupiny Lucie a zmiňovaný obří  mejdan. Součástí  programu bude i audiovizuální laserová „show“  performera Vladimíra 518,  tematicky spojená s MFF.  Co se  ale samotné dramaturgie festivalu týče, zatím žádné senzace ohlášeny nejsou. Na programu bude  mimo jiné přehlídka libanonských filmů z posledních pětadvaceti let, pocta známé sovětské režisérce Larise Šepiťkové nebo pocta dvěma předčasně zesnulým americkým hercům, Johnu Cazalemu a Chrisu Pennovi. 

Vyhozená miliarda?

Jiří Bartoška na  úterní tiskové konferenci také  prozradil, že letošní znělku natočí Mel Gibson a že Cenu prezidenta MFF za přínos české kinematografii převezme Iva Janžurová. Představen byl i plakát,  tentokrát pojednaný v retro stylu. Zato jména případných zahraničních hvězd zůstávají prozatím  utajena.  Zmínka o tom, že znělku jubilejního ročníku natočí kontroverzní herec a producent Mel Gibson, jenž se pro své rasistické výroky a další vážné prohřešky  ocitnul v Americe na indexu, vyvolal negativní reakce čtenářů  napříč weby.  Opakovaně  také kritizují, že karlovarský festival znamená pouze „vyhozené prachy“.  Za tu dobu, co ho řídí prezident  Bartoška, jde o stovky a stovky milionů korun, rozpočet na jeden ročník se totiž pohybuje kolem 135 milionů korun.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.            

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace