Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Největší slušňák mezi moderátory si připsal další rekord po ´síni slámy´. Proč nechce děti a jak našel svou velkou lásku, muže? Tajnosti slavných

05.03.2015
Největší slušňák mezi moderátory si připsal další rekord po ´síni slámy´. Proč nechce děti a jak našel svou velkou lásku, muže? Tajnosti slavných

Foto: TV Barrandov

Popisek: Populární moderátor Aleš Cibulka odmoderoval již 400. rozhlasový Tobogan a poté byl slavnostně uveden do Síně Slámy

Poté, co vyprodal pražskou Lucernu, připsal si Aleš Cibulka na konto další rekord – v přímém přenosu odmoderoval již 400. rozhlasový Tobogán! Jak našel v životě sám sebe i životního partnera a proč se rozhodl neusilovat o adopci?

Hvězda televize Barrandov se již podruhé zapsala do ‘rozhlasové‘ knihy rekordů. Poté co moderátor Aleš Cibulka v lednu vyprodal s 1000. dílem úspěšného pořadu Dvojky Českého rozhlasu Tobogan pražskou Lucernu a z obvyklé hodiny se stal dvouhodinový speciál, má za sebou další rekord. Minulou sobotu odmoderoval v přímém přenosu svůj již 400. Tobogan. A tak se slavilo!

S jubilejním 1000. Toboganem zaplnil pražskou Lucernu a moderování si opravdu užíval

S jubilejním 1000. Toboganem zaplnil v lednu pražskou Lucernu a moderování si opravdu užíval

Talkshow Aleše Cibulky Toboganvysílá Český rozhlas Dvojka každou sobotu od 11 hodin. Posluchači se v něm dozvídají o známých lidech, co ještě nevěděli, objevují zajímavé osobnosti nebo profese, připomínají si významná nebo třeba zapomenutá společenská či absurdní výročí a události. Hlavním hostem Cibulkova jubilejního 400. dílu se stala herečka Blanka Bohdanová, mezi gratulanty nechyběl herec Stanislav Zindulka, režisérka Lída Engelová či její syn, fotograf Vlado Bohdan s manželkou, spisovatelkou Zuzanou Maléřovou.

Hvězdou Síně Slámy

Navázalo se i na 1000. Tobogan z Lucerny, kde byla poprvé představena Síň Slámy - nejvyšší ocenění Toboganu, pojmenované po zesnulém Tomáši Slámovi, který tento pořad dlouho uváděl. A velkým překvapením pro Cibulku bylo, když ho do ní šéfredaktor Dvojky Miroslav Dittrich a šéfproducentka Centra výroby Naďa Mečířová osobně uvedli.

Po svém 400. Toboganu byl slavnostně uveden do Síně Slámy

Po svém 400. Toboganu byl slavnostně uveden do Síně Slámy

„Většinou jsem zvyklý, že na své hosty chystám v Toboganu překvapení já. Tentokrát to bylo naopak a já téměř celou hodinu nevycházel z údivu. Byl jsem přivítán v prestižní Síni Slámy, k 400. přímému přenosu mi díky toboganovým kolegyním poděkovali přímo z Nebe Nataša Gollová i Hugo Haas, a ještě celou tu dobu seděla vedle mě úžasná Blanka Bohdanová. Co víc si přát? Už se těším na pětistovku,“ prohlásil moderátor. Oslava pokračovala i po skončení přímého přenosu – od 13 hodin čekal na diváky program, s nímž Aleš už druhým rokem společně s kapelou Blue Star Václava Marka úspěšně brázdí republiku.

Čtěte také:

Moderátor Aleš Cibulka vyprodal Lucernu. Proč ho mají jeho VIP hosté raději než Jana Krause? Cibulka to vysvětluje jednoduše...

Moderovat začínal už ve škole

„Možná to nevyjde, ale s tím se smířím spíš než s tím, že jsem to vůbec nezkusil.“ To je životní heslo, které Aleš Cibulka převzal od Veroniky Žilkové, která byla jeho třídní profesorkou na Vyšší odborné škole herecké a moderátorské. „Na první hodině herectví mi řekla, že vypadám jako pásek z kolonády. Měla pravdu. Nosil jsem tehdy dlouhé vlasy po ramena a oblékal jsem se u chodovských Vietnamců. Po letech jsem se dověděl, že si mě vybrala hlavně proto, že jsem byl pole neorané,“ prozradil v rozhovoru pro Novinky.cz.

Už na střední škole trávil víc času ve studiu než v lavici, učení prý ale vždycky dohnal

Už na střední škole trávil víc času ve studiu než v lavici, učení prý ale vždycky dohnal

Narodil se 25. března 1977 v Sokolově a dětství prožil v Chodově u Karlových Varů. Maminka je vyučená prodavačka, tatínek nástrojař, a tak talent nejspíš zdědil po prarodičích, kteří hráli ochotnické divadlo. I když tatínek se prý odjakživa rád předváděl. Již ve dvanácti letech vydával Aleš svůj časopis a v patnácti uváděl první pořad v rádiu Diana. Ve dvaceti úspěšně prošel konkurzem do Snídaně s Novou a zhruba rok byla jeho kolegyní na obrazovce Hana Šimková. Pak přesídlil do České televize, kde uváděl několik pořadů a zábavných soutěží.

Z rozhlasu ho odstřelil Paroubek

Další etapu své kariéry odstartoval v roce 2000 na vlnách Českého rozhlasu 2- Praha v pořadu Host do domu, z nějž byl 28. dubna 2006 okamžitě odvolán kvůli jediné větě zpěvačky a legendy mnichového vysílače Svobodná Evropa Yvonne Přenosilové, která v pořadu řekla, že Paroubek má stejná gesta jako Mussolini.

Z pořadu Host do domu dostal padáka 'na hodinu', stačila k tomu jediná prostořeká věta Yvonne Přenosilové

Z pořadu Host do domu dostal padáka 'na hodinu', stačila k tomu jediná
prostořeká věta Yvonne Přenosilové

„Ten den jsme se s paní Přenosilovou opili, velmi nás to sblížilo a často se vídáme. Dokonce každý rok slavíme výročí Paroubka. Sejdeme se a moc nás to baví. Vždycky si říkáme, kde jsme dneska my, protože stále pracujeme, a kde je dnes on,“ přiznal Cibulka, který nyní září především na obrazovce televize Barrandov jako jedna z jejích předních hvězd.

Jak potkal toho pravého

Letos v létě tu bude již sedmnáct let, co poprvé potkal v dabingovém studiu na Lužinách svého životního partnera, herce, moderátora a dabéra Michala Jagelku. „Pak následovaly esemesky a 4. prosince 2000 přišla ta osudová. Jestli bych nešel na kafe nebo na panáka. Tak jsem šel, a už jsem tam zůstal,“ prozradil Aleš serveru Revue.idnes.cz. Od roku 2008 žijí v registrovaném partnerství a leckterý manželský pár by jim jejich vztah mohl závidět. „Mám doma úžasného partnera, který drží slovo, můžu se na něj stoprocentně spolehnout, prošli jsme spolu dobrým i zlým, no prostě ideál,“ říká Aleš.

S partnerem Michalem Jagelkou a svými 'kluky'

S partnerem Michalem Jagelkou a svými 'kluky'

V roce 2010 si splnili svůj společný velký sen – na hypotéku koupili dvě stě let starou roubenku v Máchově kraji. A chalupaření úplně propadli. Aleš se prý díky němu hodně naučil a dělá prakticky cokoli, od úprav zahrady až po zedničení. „Díky naší chalupě jsme třeba zjistili, že i podzim může být hezký. Vždycky jsme ho v hloubi kavárny nenáviděli. Teď přijedeme na chalupu, uděláme si grog a jdeme hrabat listí. A těšíme se na to,“ přiznává Cibulka. S Michalem si vystačí, a i když je adopce dětí homosexuálními páry velmi žhavým tématem, usilovat o ni nebudou. Stačí jim dva kocouři, kterým dělají táty. „My máme spoustu slavných kamarádů, kteří přijdou domů a jsou tam sami. Kdyby mi dali na vybranou buď sedět s Michalem na zápraží a koukat, jak pukají ořechy, nebo mít vlastní televizní talk show, tak radši budu na zahradě sbírat ořechy,“ dodává Aleš.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská