Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejsou lidi? Karlovarský kraj opět bez hejtmana a Thermal bez ředitele. Babiš se potřetí zmýlil ve výběru šéfa mezinárodního hotelu

27.02.2015
Nejsou lidi? Karlovarský kraj  opět bez hejtmana a Thermal bez ředitele. Babiš se potřetí zmýlil ve výběru šéfa mezinárodního hotelu

Foto: Thermal

Popisek: Pohled ze střešního bazénu hotelu Thermal.

V zoufalé personální krizi se ocitli jak političtí vůdci v Karlovarském kraji, tak ministerstvo, které řídí Andreje Babiše. Zatímco reprezentace stran, zastoupených v zastupitelstvu kraje se již celé týdny nemůže shodnout na jménu nového hejtmana, ministerstvo financí dostala do úzkých zpráva, že nový šéf Thermalu, jehož začátkem ledna Babiš okázale jmenoval, se po pár dnech ve funkci rozhodl odejít za lepší nabídkou do zahraničí.

Zpráva o rezignaci Klause J. Pilze vyvolala mezi zaměstnanci hotelu téměř šok, u části z nich ale také škodolibou radost. Když loni, vzápětí po skončení Mezinárodního filmového festivalu, Babiš odvolal dosavadního ředitele Josefa Pavla, personál se bouřil. Další vlnu odporu odstartovalo jmenování jeho nástupců.

Babiš proto vyhlásil výběrové řízení, na jehož základě jmenoval do funkce nového ředitele renomovaného rakouského hotelového experta Klause Pilze. Ale ani on se v křesle příliš neohřál a jeho rezignaci se nám již podařilo ověřit:  „Ministerstvo financí obdrželo informaci, že se generální ředitel hotelu Thermal Klaus Pilz rozhodl ve zkušební době ke konci března rezignovat a to z důvodu upřednostnění jiné pracovní nabídky ze soukromého sektoru. Ministerstvo financí nyní bude rozhodovat o dalším postupu,"  sdělil nám písemně mluvčí ministerstva Radek Ležatka.

V pozadí bazén?

Podle dobře informovaného zdroje z hotelu Thermal  Pilz reálně zhodnotil stav hotelu a uvědomil si, že dostat jej z krize a splnit zadání ministra, že musí být hotel plný, vůbec nebude jednoduché. Karlovy Vary  totiž mimo jiné čelí značnému úbytku rusky hovořící klientely.

Známému hotelu navíc v posledních letech v lázních vyrostla velká konkurence v podobě nových, luxusně vybavených paláců. Sám Babiš byl při nedávné návštěvě Karlových Varů stavem hotelu Thermal šokován a navrhoval, aby byla část tohoto hotelového komplexu s oblíbeným bazénem a hotelovou restaurací prodána. To ale Pilzovi údajně vadilo a nesouhlasil s tím.

Vzhůru ke korytům?

V personální krizi se neocitlo pouze ministerstvo financí, ale také krajská politická reprezentace. Ta již musí několik týdnů řešit vážný koaliční  rébus, volbu nového hejtmana. Dosavadní pevná koalice KSČM a ČSSD se rozpadla kvůli tomu, že neshodla na jménu nástupce dosavadního hejtmana Josefa Novotného, který rezignoval kvůli své funkci poslance parlamentu. A rýsující se nová koalice, v níž má kraj po zbytek volebního období kraj ovládnout ČSSD s dosavadní opozicí, také není zárukou harmonie a  vzájemného respektu.

Opoziční zastupitelé totiž trvají na tom, že ČSSD nesmí mít v radě většinu. Jenže právě na tom ztroskotala i spolupráce s KSČM. Jeden z vyjednavačů, šéf krajské ČSSD Petr Navrátil, sám přiznává, že dohoda ještě nemá pevné obrysy. Občanům kraje se ale tato varianta nové, značně nesourodé party, příliš nezamlouvá: Vzhůru ke korytům,“ reagují na ni někteří. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Adéla Hofmanová