Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejsou lidi? Karlovarský kraj opět bez hejtmana a Thermal bez ředitele. Babiš se potřetí zmýlil ve výběru šéfa mezinárodního hotelu

27.02.2015
Nejsou lidi? Karlovarský kraj  opět bez hejtmana a Thermal bez ředitele. Babiš se potřetí zmýlil ve výběru šéfa mezinárodního hotelu

Autor: Thermal

Popisek: Pohled ze střešního bazénu hotelu Thermal.

V zoufalé personální krizi se ocitli jak političtí vůdci v Karlovarském kraji, tak ministerstvo, které řídí Andreje Babiše. Zatímco reprezentace stran, zastoupených v zastupitelstvu kraje se již celé týdny nemůže shodnout na jménu nového hejtmana, ministerstvo financí dostala do úzkých zpráva, že nový šéf Thermalu, jehož začátkem ledna Babiš okázale jmenoval, se po pár dnech ve funkci rozhodl odejít za lepší nabídkou do zahraničí.

Zpráva o rezignaci Klause J. Pilze vyvolala mezi zaměstnanci hotelu téměř šok, u části z nich ale také škodolibou radost. Když loni, vzápětí po skončení Mezinárodního filmového festivalu, Babiš odvolal dosavadního ředitele Josefa Pavla, personál se bouřil. Další vlnu odporu odstartovalo jmenování jeho nástupců.

Babiš proto vyhlásil výběrové řízení, na jehož základě jmenoval do funkce nového ředitele renomovaného rakouského hotelového experta Klause Pilze. Ale ani on se v křesle příliš neohřál a jeho rezignaci se nám již podařilo ověřit:  „Ministerstvo financí obdrželo informaci, že se generální ředitel hotelu Thermal Klaus Pilz rozhodl ve zkušební době ke konci března rezignovat a to z důvodu upřednostnění jiné pracovní nabídky ze soukromého sektoru. Ministerstvo financí nyní bude rozhodovat o dalším postupu,"  sdělil nám písemně mluvčí ministerstva Radek Ležatka.

V pozadí bazén?

Podle dobře informovaného zdroje z hotelu Thermal  Pilz reálně zhodnotil stav hotelu a uvědomil si, že dostat jej z krize a splnit zadání ministra, že musí být hotel plný, vůbec nebude jednoduché. Karlovy Vary  totiž mimo jiné čelí značnému úbytku rusky hovořící klientely.

Známému hotelu navíc v posledních letech v lázních vyrostla velká konkurence v podobě nových, luxusně vybavených paláců. Sám Babiš byl při nedávné návštěvě Karlových Varů stavem hotelu Thermal šokován a navrhoval, aby byla část tohoto hotelového komplexu s oblíbeným bazénem a hotelovou restaurací prodána. To ale Pilzovi údajně vadilo a nesouhlasil s tím.

Vzhůru ke korytům?

V personální krizi se neocitlo pouze ministerstvo financí, ale také krajská politická reprezentace. Ta již musí několik týdnů řešit vážný koaliční  rébus, volbu nového hejtmana. Dosavadní pevná koalice KSČM a ČSSD se rozpadla kvůli tomu, že neshodla na jménu nástupce dosavadního hejtmana Josefa Novotného, který rezignoval kvůli své funkci poslance parlamentu. A rýsující se nová koalice, v níž má kraj po zbytek volebního období kraj ovládnout ČSSD s dosavadní opozicí, také není zárukou harmonie a  vzájemného respektu.

Opoziční zastupitelé totiž trvají na tom, že ČSSD nesmí mít v radě většinu. Jenže právě na tom ztroskotala i spolupráce s KSČM. Jeden z vyjednavačů, šéf krajské ČSSD Petr Navrátil, sám přiznává, že dohoda ještě nemá pevné obrysy. Občanům kraje se ale tato varianta nové, značně nesourodé party, příliš nezamlouvá: Vzhůru ke korytům,“ reagují na ni někteří. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace