Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ministr Babiš rozmetal organizace ANO na Karlovarsku. Prý poškozovaly dobré jméno hnutí... Co je za tím?

14.12.2014
Ministr Babiš rozmetal organizace ANO na Karlovarsku. Prý poškozovaly dobré jméno hnutí... Co je za tím?

Autor: Hans Štembera

Popisek: ANO, ilustrační foto

Tradičně neklidná politická situace v lázeňském městě Karlovy Vary se tento týden ještě zhoršila. Dlouhodobé spory a intriky v oblastní a místní organizaci ANO přiměly předsednictvo ANO pod vedením Andreje Babiše k tomu, že je zkrátka zrušilo. Šanci prý dostane stovka zájemců.

Zprávy, které se šířily o neshodách v karlovarském ANO, ale nikdo je nechtěl oficiálně potvrdit, byly nakonec zveřejněny na stránkách hnutí, kde je v tiskové zprávě doslova uvedeno: „Předsednictvo hnutí ANO rozhodlo o zrušení oblastní a místní organizace Karlovy Vary. Tyto organizace se potýkaly s vnitřními problémy a spory, které poškozovaly dobré jméno hnutí ANO. Dlouhodobě do těchto organizací navíc nebyli přijímáni noví členové.“

Rozumný krok...

„Rozhodnutí předsednictva plně respektuji a vnímám je jako rozumný krok směrem k otevření hnutí novým členům, které by mělo zajistit ještě vyšší míru demokracie této místní organizace. Zároveň tím není ohrožena stabilita koalice na místní radnici, jíž jsme i nadále pevnou součástí. Zrušení se dotýká jen oblastní a místní struktury, nikdo ze stávajících členů nebyl z hnutí vyloučen,“ říká předseda karlovarské krajské organizace Roman Procházka.

Předsednictvo hnutí ANO také doporučilo předsedovi krajské organizace posílení členské základny ve městě a okrese Karlovy Vary, zejména pak projednání všech žádostí zájemců o členství, kde je k dnešnímu dni registrováno 105 zájemců a 118 sympatizantů hnutí ANO. Nová místní a oblastní organizace má být založena až po přijetí nových členů. Podle mluvčího ANO Jaromíra Hasoně by se tak mělo stát do konce února.

Kmotři v pozadí?

Podnětem k razantnímu kroku vedení ANO byly podle našich informací neustále stížnosti, které někteří členové z regionu směřovali k předsedovi Andreji Babišovi. Bylo veřejným tajemstvím, že se do hnutí, které se v rekordně krátké době stalo vůdčí politickou silou u nás, snažili proniknout prospěcháři a jeho členy se staly různé kontroverzní osoby s vazbami na karlovarské ‘kmotry‘. Do strany také těsně před volbami přeskakovali i členové jiných stran.

Když jsme na tuto skutečnost upozorňovali předsedu oblastní organizace ANO Čestmíra Bruštíka, odpověděl nám stručně: „Nemám rád oportunisty a nebudu je podporovat. Člověk bez zásad nemá v politice co dělat.“ Během pár týdnů se však podařilo oportunistům karlovarskou organizaci rozložit. Podle našich informací je také přes proklamace politiků ohrožena karlovarská koalice, kterou tvoří KOA, Karlovaráci a ANO. Dokonce se objevují spekulace, že za zrušením oblastní organizace ANO stojí záměr stávající koalici na karlovarském magistrátu rozleptat a umožnit tam vstup stranám, které ve volbách neuspěly tak, jak si představovaly.

Jaroslav Lhotský

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace