Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babiš již potřetí zasáhl ve festivalovém paláci. Budou zase protesty a ohrozí to mejdan roku?

11.12.2014
Babiš již potřetí zasáhl ve festivalovém paláci. Budou zase protesty a ohrozí to mejdan roku?

Autor: Hotel Thermal

Popisek: Pohled na Karlovy Vary a hotel Thermal

Stávající vláda má plno starostí s řízením a hospodařením státních podniků. Jedním z nich je také akciová společnost, ovládající známý festivalový palác v Karlových Varech, hotel Thermal. V krátké době se zde díky razantnímu zásahu ministra financí Andreje Babiše třikrát vymění vedení. Po skandálech s českým managementem rozhodl, že se novým generálním ředitelem Thermalu stane cizinec.

Jak nám sdělil tiskový mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka,  Andrej Babiš uvede na začátku ledna do funkce generálního ředitele hotelu  Thermal Klause J. Pilze. Ten byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo  sedmnáct uchazečů. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo pro státem vlastněné společnosti angažovat dalšího mimořádného odborníka. Pan Pilz sbíralzkušenosti po celém světě, je i držitelem ocenění Hoteliér roku 2004 v České republice, či medaile Trnavského kraje za přínos k rozvoji cestovního ruchu,“ prohlásil ministr financí Andrej Babiš. Podle něj bude hlavním úkolem nového ředitele zlepšit ekonomický potenciál hotelu v době, kdy se mění skladba jeho hostů.

Nevyužitý potenciál

Klaus J. Pilz je podle mluvčího ministerstva zkušeným hoteliérem, vystudoval management cestovního ruchu na vídeňské Wirtschaftsuniversität. V minulosti zastával nejrůznější manažerské posty, například ve vídeňském hotelu Penta, či v pražských hotelech Grand Hotel Bohemia nebo International, kde  působil  i ve funkci generálního ředitele. Podobně mnohaleté zkušenosti má i s řízením lázeňských hotelů, působil ve funkci generálního ředitele Health Spa Piešťany, kde měl na starost celkem jedenáct  lázeňských hotelů. „Hotel Thermal je nejenom významným lázeňským hotelem, ale i jediným kongresovým centrem v regionu. A například v této oblasti vidím nevyužitý potenciál,“ říká Klaus J. Pilz.

Do třetice všeho dobrého

Ministr Andrej Babiš odstartoval zásadní personální změny ve festivalovém paláci bezprostředně po skončení letošního Mezinárodního filmového festivalu, když nečekaně odvolal generálního ředitele Josefa Pavla a to z důvodu špatného hospodaření. Nově jmenovaný ředitel Daniel Křováček však ve funkci vydržel pouze týden. Jeho jmenování vyvolalo v hotelu povstání, zaměstnanci proti němu dokonce sepisovali petice. Dalším ředitelem, prozatímním, byl až dosud Rudolf Mašata. Ani jeho volba se však neobešla bez protestů zaměstnanců. Ti se  logicky strachují, co s nimi bude dále. Jakákoliv změna v Thermalu je velice citlivou záležitostí, kterou navíc napínavě sleduje jak vedení města, tak vedení MFF. To se obává, aby nedošlo ke změnám, které by ovlivnily pořádání každoročního filmového svátku, mnohými lidmi však považovaným spíše za mejdan roku. Hotelu Thermal sice přináší mediální pozornost a zisk, ale také výsměch a nemalé škody.

Co přinese audit?

Za odvoláním ředitele Josefa Pavla a změnami v představenstvu společnosti Thermal-F stála dle vyjádření ministerstva financí nespokojenost akcionáře s hospodářskými výsledky. Zajímalo nás proto, jak dopadl audit, který zde ministerstvo provádí.  „Audity hospodaření nejsou dosud definitivně ukončeny, předpokládáme, že o výsledcích budeme informovat začátkem ledna,“  odpověděl nám na náš dotaz mluvčí ministerstva Ležatka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace