Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babiš již potřetí zasáhl ve festivalovém paláci. Budou zase protesty a ohrozí to mejdan roku?

11.12.2014
Babiš již potřetí zasáhl ve festivalovém paláci. Budou zase protesty a ohrozí to mejdan roku?

Foto: Hotel Thermal

Popisek: Pohled na Karlovy Vary a hotel Thermal

Stávající vláda má plno starostí s řízením a hospodařením státních podniků. Jedním z nich je také akciová společnost, ovládající známý festivalový palác v Karlových Varech, hotel Thermal. V krátké době se zde díky razantnímu zásahu ministra financí Andreje Babiše třikrát vymění vedení. Po skandálech s českým managementem rozhodl, že se novým generálním ředitelem Thermalu stane cizinec.

Jak nám sdělil tiskový mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka,  Andrej Babiš uvede na začátku ledna do funkce generálního ředitele hotelu  Thermal Klause J. Pilze. Ten byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo  sedmnáct uchazečů. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo pro státem vlastněné společnosti angažovat dalšího mimořádného odborníka. Pan Pilz sbíralzkušenosti po celém světě, je i držitelem ocenění Hoteliér roku 2004 v České republice, či medaile Trnavského kraje za přínos k rozvoji cestovního ruchu,“ prohlásil ministr financí Andrej Babiš. Podle něj bude hlavním úkolem nového ředitele zlepšit ekonomický potenciál hotelu v době, kdy se mění skladba jeho hostů.

Nevyužitý potenciál

Klaus J. Pilz je podle mluvčího ministerstva zkušeným hoteliérem, vystudoval management cestovního ruchu na vídeňské Wirtschaftsuniversität. V minulosti zastával nejrůznější manažerské posty, například ve vídeňském hotelu Penta, či v pražských hotelech Grand Hotel Bohemia nebo International, kde  působil  i ve funkci generálního ředitele. Podobně mnohaleté zkušenosti má i s řízením lázeňských hotelů, působil ve funkci generálního ředitele Health Spa Piešťany, kde měl na starost celkem jedenáct  lázeňských hotelů. „Hotel Thermal je nejenom významným lázeňským hotelem, ale i jediným kongresovým centrem v regionu. A například v této oblasti vidím nevyužitý potenciál,“ říká Klaus J. Pilz.

Do třetice všeho dobrého

Ministr Andrej Babiš odstartoval zásadní personální změny ve festivalovém paláci bezprostředně po skončení letošního Mezinárodního filmového festivalu, když nečekaně odvolal generálního ředitele Josefa Pavla a to z důvodu špatného hospodaření. Nově jmenovaný ředitel Daniel Křováček však ve funkci vydržel pouze týden. Jeho jmenování vyvolalo v hotelu povstání, zaměstnanci proti němu dokonce sepisovali petice. Dalším ředitelem, prozatímním, byl až dosud Rudolf Mašata. Ani jeho volba se však neobešla bez protestů zaměstnanců. Ti se  logicky strachují, co s nimi bude dále. Jakákoliv změna v Thermalu je velice citlivou záležitostí, kterou navíc napínavě sleduje jak vedení města, tak vedení MFF. To se obává, aby nedošlo ke změnám, které by ovlivnily pořádání každoročního filmového svátku, mnohými lidmi však považovaným spíše za mejdan roku. Hotelu Thermal sice přináší mediální pozornost a zisk, ale také výsměch a nemalé škody.

Co přinese audit?

Za odvoláním ředitele Josefa Pavla a změnami v představenstvu společnosti Thermal-F stála dle vyjádření ministerstva financí nespokojenost akcionáře s hospodářskými výsledky. Zajímalo nás proto, jak dopadl audit, který zde ministerstvo provádí.  „Audity hospodaření nejsou dosud definitivně ukončeny, předpokládáme, že o výsledcích budeme informovat začátkem ledna,“  odpověděl nám na náš dotaz mluvčí ministerstva Ležatka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace