Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

EXKLUZIVNĚ Bartoškova krutá daň za fatální vášeň, vážné zdravotní potíže. Ohrozí jeho životní roli?

28.10.2014
EXKLUZIVNĚ Bartoškova krutá daň za fatální vášeň, vážné zdravotní potíže. Ohrozí jeho životní roli?

Autor: repro

Popisek: V posledních dobách kouřím šedesát až osmdesát cigaret denně, ale nikdy mi to nevadilo, svěřil se před časem Bartoška.

O víkendu se v řadě médií objevila zpráva, že herec Jiří Bartoška se musel podrobit nepříjemnému vyšetření, které by mělo potvrdit, či vyloučit vážné onemocnění. Podle zasvěcených zdrojů může jít o podezření na rakovinu slinivky. Lidé z Bartoškova okolí přiznávají, že herec v poslední době nevypadá dobře. Oficiálně ale nikdo nic potvrdit nechce. Není to však poprvé, co Bartoška čelí vážné nemoci.

Před sedmadvaceti lety se například léčil z velmi těžké žloutenky, kvůli níž se musel podrobit dlouhé léčbě a následně také rekonvalescenci v lázních. Mnozí Karlovaráci si jej pamatují v době, kdy byl pacientem elitního Výzkumného ústavu balneologického. Jeho spolubydlící jej potkávali jako skromného, příjemného mladíka, který se po chodbách ústavu a v jídelně pohyboval v papučích a manšestrových kalhotách.

V rozhovorech, které tehdy poskytl místnímu tisku, Bartoška popsal blahodárné účinky komplexní lázeňské léčby a  konstatoval paradox, že musel onemocnět, aby poznal krásu lázeňského města a jeho okolí. Dlouhé dny si krátil nejen procedurami a procházkami, ale i pestrým kulturním programem, mimo jiné zde navštívil koncert své přítelkyně Heleny Vondráčkové v Thermalu.  Jak nám vyprávěla členka jejího fanklubu, tehdy jej Vondráčková na svém koncertu ve velkém sále přede všemi přivítala a publikum reagovalo nadšeným potleskem. Tehdy totiž patřil k nejoblíbenějším  umělcům u nás, v roce 1986 byl dokonce pasován na herce roku. Dnes se již zdaleka takové oblibě netěší.

Nemocný prezident

V té době ještě netušil, jak  úzce bude v budoucnu s Karlovými Vary propojen. Nyní zde pravidelně pobývá v roli  prezidenta proslulého Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Málokdo ví, že v době, kdy již naplno vykonával tuto funkci, čelil dalšímu vážnému onemocnění, které se podle dobře informovaných zdrojů týkalo prostaty. Svým přátelům se tehdy s obavami svěřil, že musí finančně zabezpečit svoji rodinu, což se mu bezesporu podařilo.  Díky tomu, že více než dvacet let řídí MFF a kromě toho nadále působí jako velmi vytížený herec, se rozhodně nemusí obávat, že by trpěl finanční nouzí. Možná by nyní rád část majetku obětoval, aby se uzdravil, což s ohledem na jeho životní styl prakticky není možné. Bartoška se bohužel  stal obětí své fatální vášně, kouření. I přes to, že se s ní pokusil několikrát skončit, nepodařilo se mu to a bez cigarety jej prakticky nelze spatřit.

Legenda Mattoni

Současné Bartoškovy zdravotní problémy jsou o to vážnější, že mohou ohrozit jeho životní  roli.

V televizním seriálu, který se právě natáčí pod názvem Já, Mattoni, totiž hraje slavného karlovarského podnikatele Heinricha von Mattoniho. Filmové zpracování jeho vzrušujícího příběhu ale pronásleduje od začátku smůla. Kniha Dravec Mattoni již měla být zfilmována před dvaceti lety, ale nakonec z toho sešlo. Dalším pokusem se stal scénář Jana Otčenáška, který napsal v roce 2002, nicméně jeho realizace začala  kvůli autorským právům teprve letos. Náročný  projekt vzniká v koprodukci České televize a společnosti Karlovarské minerální vody. Mattoniho budou hrát postupně tři herci, vedle Bartošky také Jan Komínek a David Švehlík.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace