Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tragická smrt hokejové legendy: Fanoušci stále truchlí, viník prošel peklem. Přišel o všechno, o rodinu i o majetek včetně postele

21.08.2014
Tragická smrt hokejové legendy: Fanoušci stále truchlí, viník prošel peklem. Přišel o všechno, o rodinu i o majetek včetně postele

Autor: Archiv

Popisek: Ivan Hlinka , jak ho hokejoví příznivci vídali léta

V sobotu to bylo deset let… Hokejoví fanoušci i členové rodiny si v těchto dnech připomínají desáté výročí od tragické smrti jedné z největších osobností českého hokeje Ivana Hlinky. Netruchlí se jenom v jeho bydlišti v Litvínově, ale také v Karlových Varech. Právě zde ho při cestě na golfové hřiště nečekaně zastihla smrt.

Ani s odstupem deseti let nevyprchal smutek nad ztrátou  kouče české hokejové  reprezentace, jenž je dodnes blahoslaven  díky fenomenálnímu úspěchu na  olympijských  hrách  v Naganu. K výročí  Hlinkova předčasného úmrtí  přinesla média řadu článků, bilancujících tragickou nehodu, osobnost  této hokejové legendy i její vřelý vztah k lázeňskému městu.

Do Varů vedla také poslední cesta jeho života, měl zde namířeno na tradiční každoroční ceremoniál Zlatá hokejka v Grandhotelu Pupp.  V rámci  příjemného víkendu si chtěl ještě dopřát golf na zdejším hřišti, jenže na něj už nikdy nedojel. Těsně před cílem se jeho Škoda Superb srazila  s protijedoucí dodávkou řidiče Karlovarské prádelny. Fatální střet poznamenal životy dvou mužů,  kteří byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Ten Hlinkův vyhasl  tři hodiny po nehodě v  karlovarské nemocnici.  Lékaři přes  marné pokusy o jeho záchranu museli konstatovat, že četná zranění jsou neslučitelná se životem. Dodnes se však spekuluje, zda  někde nepochybili.

Golfový rezort ve Varech

 

Viníkovo peklo

Následkem nehody se život řidiče Františka Velety, který řídil dodávku, stal doslova peklem. Mnozí se přitom shodují, že kdyby způsobil  smrt  někomu jinému, nebyl by vystaven takovým útokům. 

I když mu  není ani čtyřicet let, vzezřením připomíná štvance.  Přišel o veškerý svůj majetek i o rodinu, s médii nekomunikuje. Paradoxně však jeho finanční problémy nijak nesouvisí s nehodou. Tvrdí, že zdědil velké dluhy a jeho příjmy mu neumožňují je splácet. Deníku Blesk se svěřil, že exekutoři mu zabavili auto,  televizi, ledničku, pračku a dokonce i  postel. Připomeňme, že kvůli  ublížení na zdraví byl odsouzen podmíněně na dva roky a celých pět let nesměl řídit. 

Otázky stále zůstávají

Ne každý však aktéra nešťastné nehody zatracuje.  Při soudním řízení se Veleta hájil, že mu do cesty údajně vběhlo zvíře, následkem čehož vjel do protisměru a to se prý stalo protějšímu autu osudným. Hlinka navíc jel rychle, podle znalců přibližně 105 km/hod  a nebyl připoután,  zatímco řidič dodávky jel rychlostí kolem 50 km/hod.  Jeho obhájce si stěžoval na to, že případ nebyl řádně došetřen. Také to se stalo předmětem mnoha spekulací. Ostatně, leccos vypovídá i fakt, že Veleta byl odsouzen pouze podmíněně na dva roky, i když mu původně hrozil pětiletý trest odnětí svobody. Hlinkův syn Ivan poté dokonce uvedl, že si nepřál, aby šel viník nehody  do vězení.  

Smrt hokejového krále dodnes připomíná malý pomníček v blízkosti golfového hřiště v Olšových Vratech, kde k tragické nehodě došlo. Jeho žena Liběna jej musí  spatřit, kdykoliv si zde jede zahrát golf. Totéž platí o řadě jeho přátel, s nimiž si v nádherném  areálu dopřával radost ze hry a odpočinku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace